Vytautas Sinica. LRT – Cancel culture – Shapiro

Pastarosiomis dienomis žiniasklaidoje gana plačiai nušviesti du žurnalistų persekiojimo už nuomonę skandalai atskleidžia 90 proc atvejų tyloje liekančią cancel culture problemą Lietuvoje.

Abu aikštėn iškilę atvejai tiesiogiai susiję su LRT, o dar tiksliau su jos dabartine direktore Monika Garbačiauskaite-Budriene.

Vienu atveju jai vadovaujant LRT sukurtas institucinės cenzūros mechanizmas (kodeksas+kontrolierė), oficialiai uždraudęs žurnalistams reikšti nuomonę apie valdžią, bet taikomas be galo selektyviai. Konkrečiai, pritaikytas Virginijui Savukynui už ministrės Dobrowolskos kritiką, nors niekada netaikytas politikus itin aštriai kritikuojančioms Miliūtei, Makaraitytei ar daugeliui kitų. Tai baisus antidemokratinis mechanizmas darbuotojams užčiaupti.

Antru atveju LRT direktorė kaip VU Komunikacijos fakulteto socialinė partnerė kreipėsi į fakulteto reguliavimo organus reikalaudama svarstyti doc. Jolantos Mažylės tinkamumą dėstyti studentams, mat ji apsilankė Janutienės OpTV laidoje, kurią net vedė ne pati Janutienė ir toje laidoje nepasakė nieko neetiško (nors Budrienė dar ir bandė pritempti „rasizmo apraiškas“). Žurnalistų sąjunga tai įvardijo mobingu, bet fakultetas ir Budrienė mobingo čia nemato, nes juk TIK KELIA KLAUSIMĄ. Kelti klausimą galią tave atleisti turinčiai institucijai dėl tavo TINKAMUMO DIRBTI, motyvuojant tuo, ką ar kur pasakei, yra pats tikriausias tavo parsekiojimas ir pati tikriausia cancel culture. „Keliam klausimą, ar nesiteiktumėte jos nucancelinti?“

Džiaugiuosi, kad iškilo šie pavyzdžiai, nes Lietuvoje tokie susidorojimai iki šiol vyksta tyliai, žmonėms vengiant viešinti savo atvejus ir taip pakenkti tolesnei karjerai. Dar dažniau jie veikia preventyviai: žmonės tiesiog žino ir susitaiko kaip su neva normaliu dalyku, kad nuomonės išsakyti negali arba ji bent turi būti „teisinga“ (politkorektiška). Tai paliečia jau ne vien viešus asmenis, bet ir darbuotojus privačiame sektoriuje ar verslų savininkus. Nebėra kur nepasiektų pašalinimas.

Tai yra lėtas, bet užtikrintas kelias į demokratijos pražūtį. Visuomenė, kurioje pagal pažiūras nepriimama į darbą, neaptarnaujama paslaugų sektoriuje, neleidžiama pasisakyti tikrame eteryje, atsisakoma verslo santykių ir t.t., yra pasmerkta skilimui ir virsmui paraleline visuomene.

Šiuo keliu toli nuėjo JAV. Benas Shapiro savo naujausioje knygoje pagrįstai aprašo JAV virsmo cenzūros visuomene pavyzdį. Tai baisokas vaizdas, tačiau nupieštas sąžiningai ir visapusiškai, apžvelgiant žiniasklaidos, mokslo, politikos, verslo, pramogų pasaulio ir socialinių tinklų sritis. Visur įsigalėjo „neteisingų“ pažiūrų cenzūra. Skirtingu mastu ir su niuansais, bet pas mus po truputį ateina tas pats.

Tad kviečiu:

1) žiūrėti Neredaguota laidą cancel culture tema: https://youtu.be/QLczIAQQYho

2) skaityti tikrai lengvą Beno Shapiro knygą ta pačia tema: https://www.humanitas.lt/…/autoritarinis-momentas-kaip…/

3) aiškiai suvokti, su kuo susidūrėte, kai socialinis tinklas jus informuos, kad buvote apribotas, nes neva pažeidėte bendruomenės standartus.

Iliustracija LRT nuotraukos motyvais.

4.6 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kur pagarba lietuvių kalbai?

„tikriausia cancel culture. „Keliam klausimą, ar nesiteiktumėte jos nucancelinti?““
„įvardijo mobingu“

Euroatlantinis integratorius

Nesistebėk. Čia tos pačios sistemos produktas. Į pastabas nekreips dėmesio, nesitobulins, bet būtinai pasakys, koks jis patriotas na ir dar Ukrainos patriotas dvigubai.

Dekadansas

Koks žmogus, kokios jo mintys, kokia kalba jis mąsto, taip rašo ir kalba.

Kieno padejėju jis dirbo seime?

Gal kas prisimena? Ir kokia tai partija buvo?

Sinica

,,institucinės cenzūros mechanizmas (kodeksas+kontrolierė),… oficialiai taikomas selektyviai”

Qwxas

Puiku ,Sinica! Užskaitau tau ” Dobrowolskos”. Va ,parašei KAIP REIKIA ir nei pasaulis apsivertė nei lietuvių kalba numirė.

blue yellow zov MARINIE

..parase su sarkazmu,o tu tamsuolis,to ir nematai,da dziaugiesi,kvaiseli…

DD plius DD

Neįtikusiųjų persekiojimo praktiką galima vadinti politinės kultūros erozijos rodikliu. Kokia jau ta kultūra, tokie ir jos šviesuliai.
Bet valdančioji dauguma iš peties darbuojasi ir kitoje plotmėje.
Konkrečiau- S.Gentvilas iš Nacionalinės žemės tarnybos valstybės deleguotas funkcijas jau eliminavo. Kartą paragavęs sustoti negali, ūgtelėjęs apetitas neduoda ramybės, todėl darbuojasi toliau. Šį kartą pavyzdingas ir teisingas laisvės karys ėmėsi Valstybės saugomų teritorijų tarnybos. Schema panaši- ką valstybė delegavo tarnyboms, atimti ir padalinti savivaldybėms.
Ką tai reiškia? Čia ne kokia nors reforma, o paprasčiausias valstybės institucijų ardymas. O valstybė be stiprių institucijų tėra palaida bala.

DD plius DD

Dar papildysiu. Tarp kitko, balaganas elektros rinkoje yra iš panašaus repertuaro, bet apie tai A.Stankūnas jau aiškiai pasakė.
Štai tokios tokelės mūsiškių valdančiųjų.

DD plius DD

Čia turėjo būti po mano 6,34 įrašu. Persiprašau.

zov 'MARINIE'

…tai kad jie ne musiskiai…

nuomonė

Kaip suprantu, Finansų ministrė siūlo didinti mokesčius dirbantiems savarankiškai- matyt, visus norima paversti samdiniais? Apie tai, kad dirbantys savarankiškai dėl galimų nuostolių atsako visu savo turtu, o samdomi darbuotojai- tik kelių algų dydžio suma, neakcentuojama.

Paul Casimir

Šviesuomenė dabar dės visas pastangas, kad ši Centro deleguota pažangos pamėklė mums ant sprando būtų išlaikyta antrą kadenciją. Tris mėnesius bus dirbama su tarybos nariais ir aplinka. Blogiausiu atveju atsiras naujas pasiuntinys.

habilitâs

Lietuviškai tai vadinasi – Žlugdymo praktika, nes tai degeneratų kova prieš tuos, kurie nepaklūsta Sistemos įnoriams. Bet kokioje kovoje būna tik praktika, taktika ir strategija, jokios kultūros nėra. Kol vyksta žmonių žlugdymo procesų aprašinėjimai, tai tik dalijimasis turima patirtimi, t. y. praktika, kai ta praktika bus atidirbta iki tobulumo, atsiras ir Žlugdymo taktika, su detaliais aprašymais, kaip veikti, siekiant tikslo. Globalizacijos procesas nesustos, M. Horkheimerio, T. Adorno, E. Fromo ir H. Markuzės pasekėjų visada buvo ir bus.  J. Mažylės psichologinis spaudimas yra tik dalis „Raudonosios Dalios“ karo prieš knygos autore. Buvusi šalies vadovė sutupdė į atsakingas pareigas lesbietes, kurios, kaip koks kremliaus Prigožinas, ieško „zekų“ universiteto darbuotojų tarpe, kurie sutiktų būti „patranku mėsa“, ginant fiurerės užgautas ambicijas. VU docentė, tiesiog,… Skaityti daugiau »

stasys

Jums čia velniai ir drąsus kaubojai vaidenasi ,, gal vistik nustokite kariauti ir pradėkite ramiai gyventi randant kertele savo prote ta vieta kurioje gėlės žydį ..Gyvenime reikia visko po truputi .

blue yellow zov MARINIE

…sito hab habo galvoj tokios vietos ner,ten tamsa,o tamsoj,Staseli,geles neauga…..

stasys

aš optimistas .:)

dėl trolio-agento “štazio”

raginimai ignoruoti portalo šiukšlę yra ne visai protingi. su komiteto agentu tikrai nereikia diskutuoti, nes taip sudaroma regimybė, jog diskutuojama su piliečiu turinčiu nuomonę. įsikalkite į naivias makaules: agentas nuomonės neturi – jis turi užduotį. “ignoruodami” agento šikimą, tikslo nepasiektumėte, o agento darbovietė tikslą pasiektų. nes saugumiečiai pasiųsdami “štazį” trolinti šiame portale turi ne vieną tikslą o du: arba trukdyti piliečiams diskutuoti režimui pavojingomis temomis, arba gadinti portalo reputaciją, atbaidinėti naujus skaitytojus portalą marginalizuojant, nes nauji skaitytojai neraukia kas toks per diegas tas “štazis”. tokios situacijos nebūtų, jeigu redakcija, adminas “agentą” nuosekliai trintų be paaiškinimų ir kitų ceremonijų, nesvarbu net jeigu tas rašytų visiškai nekaltus dalykėlius. nes per proxy įrangą rašančio agento automatiškai blokuoti neįmanoma. saugumo kompiuteriai kiekvienam agento “komentarui”… Skaityti daugiau »

blue yellow zov MARINIE

…kur tu,gudruoli,pamatei ‘psichologini spaudima’ doc.Mazylei….ja tiesiog meta is darbo ir tiek….,ka cia sapalioji….

Jacksonas Elliottas (The Epoch Times)

Amerikoj masiniai, Garliavos tipo, taikiai demonstravusių prieš vaikų žudymą suėmimai ir grasinimai kalėjimu. JAV teisingumo departamentas (DOJ) prieš aušrą surengė reidus su dešimtimis ginkluotų agentų ir koordinavo pasalas prieš šiuos protestuotojus, kurių įtariami nusikaltimai nepadarė žalos turtui ir nepadarė žalos žmonėms. Buvo prieš aušrą, Houckas ruošė pusryčius. „Girdžiu stiprų trenksmą į duris ir nuolat skamba durų skambutis. Lauke kažkas šaukia: „Atidaryk! “. Jis svarstė, ar įvyko nelaimė, ar „į mano namus bando patekti beprotis “. Atidaręs duris, pamatė FTB agentus, vilkinčius neperšaunamas liemenes ir su balistiniais šalmais. Buvo 15 teisėsaugos automobilių. Penki agentai jo verandoje, laikantys skydus, nukreipė į jį ir žmoną nukreipė M16 šautuvus. Kai jo žmona paprašė orderio, agentas atsakė: „Mes jį paimame su orderiu ar be jo“. „Jie norėjo… Skaityti daugiau »

AAA

Norėčiau, kad ypač Lietuvos piliečių pavardės būtų rašomos lietuviškai.

Mickėyus Mouseas

Aš irgi norėčiau. Gal su prašymu reiktu kreiptis pas teisingumo ministrę Eweliną Dobrowolską?

Nida Vasiliauskaitė (Op TV)

Rinkimas iš desperacijos | dr. Nidos Vasiliauskaitės šaltas dušas rinkimų nugalėtojams
https://www.youtube.com/watch?v=WvKvwn3FsBQ&ab_channel=OpTV

Jonė

Pasižiūrėjau posėdžio, kuriame buvo linčiuojama doc. Mažylė, įrašą ir apėmė siaubas, kad vėl gyvename baisiame sovietmetyje, o Garbačiauskaitė — viename matytame filme žiaurios kalėjimo prižiūrėtojos reinkarnacija. Posėdžio dalyviai kaip avinai tik pritariamai linksėjo šitos ponios tiradoms. Vidutinybės visada pavydi gabesniems, kažką gyvenime pasiekusiems…

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top