Vytautas Sinica. Nenorėdami būti įkaitais, nuo Rusijos dujų ir naftos Vakarai atsijungti vis tiek turės

Šiaurės Italijoje gyventojai dėl klimato ekstremumų raginami taupyti vandenį, o Vokietijoje dėl Rusijos ekstremumų – taupyti energiją apskritai. Dėl Rusijos dujų tiekimo ypatumų Vokietijai jau trūksta šilumos ir elektros, o netrukus trūks dar labiau.

Kokie tie ypatumai? Ką Lietuva, Latvija ar Ukraina patyrė dar pirmąjį mūsų amžiaus dešimtmetį, tą neseniai patyrė Suomija, o dabar ir Vokietija. Tai grasinimai atjungti žaliavų (šiuo atveju dujų) tiekimą dėl to, jog šalies politiką neatitinka Rusijos užgaidų. Kai nuo to kentėjome mes, mes pasimokėme ir tapome kiek įmanoma nepriklausomi nuo Rusijos, nes supratome: pirkdamas iš Rusijos visada esi jos įkaitas, ji sieja ne tik kainas, bet ir tiekimą apskritai su politiniais sprendimais.

Vokietija ir daug kitų šalių (ta pati Vengrija) iš mūsų patirties visiškai nesimokėti ir tik didino savo priklausomybę. Dabar jos yra didieji sankcijų Rusijai stabdžiai – jos priklausomos ir pačios negali atsisakyti Rusijos žaliavų. Bet dar įdomiau tai, kad galbūt net nereikės laukti, kol Vokietija ryšis toms sankcijoms – dabar Vokietijoje bijoma, kad Rusija pati pirmoji nutrauks tiekimą, o Vokietiją paliks sušalti.

Mes sakėme, bet jie tiesė Nord Streamus.

Vienintelė išeitis? Nenorint būti įkaitais, nuo Rusijos atsijungti vis tiek reikės, šitas šantažas geriausiai rodo, kodėl. Tad net iš pragmatinio Vokietijos taško žiūrint, geriau ieškoti būdų galutinai atsijungti dabar, tuo pačiu laimint ir politinę pergalę, negu dabar ieškoti nuolaidų, kad galėtum toliau gyventi įkaitu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kame problemos

tai atsijunkite arba baikite barškėti be perstojo.

D.Ratas

Yra sutartys pagal kurias dirba abi puses. Nenori dirbti pagal sutartis- eini i birza. O ten kaina svyruoja ir pirkejas nevisada teisus. Vokietijos sutartys yra ilgalaikes ir po 300$ uz 1000m3. Tik asilas atsisakytu tokiu sutarciu. Dar Sinicai vertetu pagalvoti apie Vokietijos pramones dydi ir pasekmes eksportui.
Delfi straipsnis yra vertimas is https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-07-05/russia-may-keep-nord-stream-gas-curbed-after-works-goldman-says

Vamzdziui reikia prieziuros kasmet. Taigi remontas buvo planuotas. Suprantu. Uz logikos naudojima pinigu nemoka, o uz panikos kelima Sinicai nubyra.

Prašalietis

Kaip radžvilinis „nacionalistas”, taip juokingas „internacionalistas” besirūpinantis visų vakarų „gerove”, „patriotiškai” pasakojantis vietiniams runkeliams „chytrus” juokingus dalykus apie skebiamas vakarų sakcijas Rusijai ir Rusijos „grąsinimus ir šantažą”… Nors eilinis adekvatus žmogelis mato, kad vakarų apvogta(„užšaldė” savo bankuose 300 milijardų Rusijos dolerių, nori ir toliau mokėti savo niekuo nepadengtais popieriais už rusiškas dujas ir naftą, kurių Rusija negalėtų panaudoti)ir sankcijomis kaip niekas kitas „apkrauta” Rusija, jokių sankcijų vakarams neskelbia, vykdo visus savo įsipareigojimus. „demokratinių” vakarų laimei, tik rusiški, Dostojevskio aprašyti idiotai gali kentėti ir nesiimti atsakomųjų priemonių. Taip vadinamos „vakarietiškos demokratijos” rusišku atveju jau seniai butų „užšaldę” sankcijų skelbėjams turto už dvigubai didesnę sumą, nutraukę už konkurencingas kainas tiekimą visko, kas reikalinga „demokratiniams” vagims…(naftą, dujas, titaną, uraną, medieną, aliuminį…) Po to… Skaityti daugiau »

Prašalietis

P.S. Vakarietiškų „išsilaisvinamų” Maidanų atveju šiandieniniai vietiniai „politiniai” veikėjai be abejo kaip Janukovičius bėgtų, kad išsaugotų savo „tautai brangius” kailius. Jie tikriausiai būtų priimti putlerio Rusijoje, kur jie pamaskvio vilose be rūpesčių dagyventų savo dienas. Visi žino, kad putleris tebėra didelis vakarų simpatizuotojas ir gerbėjas(jam visi tebėra „partniory”, Lavrovas tuos, kurie su juo prie stalo susėda ir pakalba vadina bičiuliais(druzja), Putleris tebėra didelis „rinkos” ekonomikos šalininkas(vog, kad nepagautų ir kiek pajėgi per ofšorus, iš rankų į rankas…), kuriam privatus užgyventas ar prisivogtas turtas yra „šventa”….

stasys

Reikia turėti kuo pakeisti iš orku tiekiamas žaliavas, o tai nėra taip paprasta .Taip , pritariu ir kažkiek netgi malonu suvokiant jog mes Lietuvoje ilgus metus kovodami su orku energetine ekspansija buvome teisus , vienok Mordoro geopolitikos priepuoliai niekuo neįtakojami vakaru noro čiulpti tą energetinį xuilo spenį , tai vienas karčiausiu klaidu kurias padarė Merkel savo ilgametėje karjeroje esant Vokietijos kanclerės poste . Gaila kad Lietuva šioje problemoje daugiau nenuveikė savo labui , bet tiek to ..kaip sakoma ‘po vakarienės šaukštais nebarškinama’, žiūrėkime ką turime ir kaip Europa galėtu išeitį iš tos badmečio energetiniais resursais situacijos . Problema karas Ukrainoje , kol jis tęsiasi energetiniu resursų kainos ‘kosmose’, o tai ne tik stabdis bet ir įrankis xuilo tęsti savo karą… Skaityti daugiau »

stasys

cit. ‘ Vokietijos sutartys yra ilgalaikes ir po 300$ uz 1000m3. ” ilgalaikės sutartys pririšamos prie naftos barelio kainos . Todėl jei kylą benzo kaina rinkoje iš paskos šuoliuoja ir dujų , gal ne taip greitai vienok skaičiuoklė xuilo kainos neleidžia atsilikti . Neturėkite vilčių toms xuilo saldžioms pasakoms .

Gintas

Sinica pradejo vapseti taip pat kaip Kasciunas. Kur veda N Nesivienijimas ?

LTSR nusipelnes mokitojas

Kazkoks durnialis rasineja apie „energetine ne priklausomibe”
Jokiosi balsu.
Mes letuvei ne turim savo elektros, perkam pas RUSSUS ir pas Lukasenka o sukaujam ir puldinejam visus pagal seimininko komanda.
Palaukim rudenio. Evropai bus atjunktos dujos o mums iskirstas elektros rubilnikas. Kai pasidaris tamsu ir salta, kai nebeturesim valgit, mes klumpakojai ant keliu nuroposim pas PUTINA prasit kad atleisu.

Ekspertas

Matome kaip suskiepyti zombiai visiškai neadekvačiai vertina tikrovę. Esmė tokia, kad bet koks civilizuotas gyvenimas neįmanomas be Rusijos resursų. Nafta ir dujos tai netik šildymas ir benzinas, bet ir plastiko pramonė, trašos ir t.t. Įmanoma gyventi ir be to, tik labai skurdžiai. Baigiasi post vakarų geras gyvenimas už tuščiai spausdinamus pinigus. Viskas turės realią kainą. Dėl to ir vyksta speciali karinė operacija Ukrainoje.

Kaip suprantu

Greit Lietuvoj bus rusai, ženkliai pabrangs gėlės, reikia užsipirkti raudonų gvazdikų pakol dar yr…..

Realpolitik:)

Kad be rusiškų dujų žalieji, progresyvieji hipiai visiškai nenuskurstų ir nesušaltų žiemą į ožio ragą „besišildydami” maistą ant saulės baterijų ,vokiečių valdžia vėl ruošiasi atidaryti anglies kasyklas.Bet tai Vokietijoje ,jie dar nėra taip pažengę nepriklausomybėje,kaip Lietuviai be anglių ir malkų šildydamiesi vien nukainuotomis pigiomis nepriklausomomis dujomis

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-06-23/german-utilities-prepare-to-turn-on-coal-plants-amid-gas-crisis&ved=2ahUKEwiC487Fvuv4AhXHEmIAHb-KCQ4QFnoECAUQAQ&usg=AOvVaw02Dz6T3L_Q08intTsdwNTk

Keistoka

kad Ukraina tranzuoja su malonumu rusų dujas iki šiol į Europą, dar labiau – jinai reikalauja , kad Kanada negrąžintų Rusijai suremontuoto NS kompresoriaus , nes tada gi rusai turės visas dujas tranzuot tik per Ukrainą .

realistas

Nei Vengrija, nei Čekija neatsijungė. Ukraina iki šiol tranzitu pumpuoja rusiškas dujas ir gauna iš to pinigus. Tad autoriau, savo svajonių į kitus neprojektupkite.

ah.ą

> keistoka. Todėl ir vadinama operacija.

ekstremumai,

ekstremumai… Lietuviškai sunkoka?

yel“l“ow submarine

radžvilinis siničkinas rimtai nusiteikęs debilumu pralenkti “mokytoją“ :))) – nenustebsiu, jei neužilgo nusibaigus taai juokingai radžvilo kontorai, jis nusės pas konservatnikus 🙂 —————- jeigu būtų kas nors daugiau, nei paskutinis propagand0nas, būtų pateikęs bent vieną konkretesnį rusiško šantažo atvejį , bei kas ir kada buvo tais nelaimingaisiais įkaitais, kurių rusija nepaleido nuo nuo dujų spenio kažkokiu smurtu ar prievarta ??? – europa ir eurokolūkis ištisus dešimtmečius turėjo patikimą tiekimą ir konkurencingas kainas, stimuliuojančias europos ekonomiką ! – ar propagand0nų leksikone tai vadinama šantažu ? – na,- kas ten supaisys tuos šizolitchūaniškus šizoidus :)))) – ir ką tokio “siaubingo“ “Lietuva, Latvija ar Ukraina patyrė dar pirmąjį mūsų amžiaus dešimtmetį“ ??? – ar liurbis sinicas norėjo pasakyti, jog patyrė tai, kad už… Skaityti daugiau »

Regejote gel'l'tonosios Marinos subines

subprodukta,islendanti is nelabai romantiskos vietos…

abrakadabra

Keista, atsijungs, bet vis tiek pirks iš ten? Na ir ko jie dar laukia? Ai tiesa, juk žadėjo Bidenas, kad dabar dujomis užvers Europą. Ar jau? O gal todėl ir buvo kurpiamas karas Europoje? :DDD

stasys

Geltonskruostė labai norėtu gauti įrodymu kur ir kokiu metu xuilo vykdė ir vykdo savo energetiniais resursais šantažus Europoje . Ji kaip ta putli sudrėkusi ir pasiruošusi norėtu čia ir dabar gauti , pasitenkinti, tik va bėda nėra norinčiu tenkinti jos smalsumą. O V. Sinica šaunuolis, užduoti teisingus klausimus tiek pat svarbu kaip ir žinoti jiems teisingus atsakymus. Čia Tiesose pratiname užklystančias ‚matrioškas‘ sakyti ne tik tai apie ka galvojama bet ir pasidalinti nuojautomis . Kartais jos (nuojautos) būna tokios kaip ir medžio iškritus ir suprantama, nuolatos žiūrint xuilo televizija gali ir psichika sveikam žmogui sutrikti , po to žmogus tikį jog galima kita žmogų žudyti ir griauti nepatinkančia šalį .

Romas

Uzknisot jus visi su ta savo Ukraina. Neveltui zydai sako – „kur ukrainietis pabuvojo, zydui veikti nera ko”. Klasiskai hoholai isdulkino vakarus, bet ir vakaruose jau bresta itarimai, kad juos negailestingai dulkina. Artimiausiu laiku bus daug idomiu pokyciu ir Dzonsonu Borka, tai tik pirma „kregzdute”. Tikrieji pinigu savininkai nemegsta, kai juos bando banaliai apiplesti. Neabejoju, kad sekantis kandidatas i „darbo birza” – Solcas. Apie Lietuvos siuksles nespeliosiu, jie, kaip ir dera bereikalingoms atliekoms, bus automatiskai ismesti i istorijos siukslyna.

Jamaikos romas

trenkia galvon bile kam.Net sau paciam,tik leisk teket placiai…

stasys

Čia tik viena pastabėlė mano , xuilo minkštosios ‘blizgintojai’ na niekaip nesupranta jog vieno asmens pasitraukimas negali pakeisti valstybės paramos Ukrainai . Čia tik Mordore caras xuilo leidžia įsakus prispausdamas pa-seilėtą nykštį savo. Visame vakaru pasaulyje valstybės užsienio politika yra derinama su visuomene . Kodėl Trump taip greitai išspyrė iš Baltujų rūmų ? ogi žmogus pamiršo kuo skiriasi demokratiškai išrinktas Prezidentas nuo xuilo caro sėdinčio soste iki savo galo .

Tiesiog buka propoganda

Kaip matyti Vytautas Sinica jau tapo tiesiog buku propogandistu ir politiniu debilu. Jis nesupranta ir jam neaišku, kad „demokratinių valstybių” įvestos EKONOMINĖS sankcijos irgi yra POLITINIS ŠANTAŽAS, kurį vakarai pirmieji pradėjo taikyti Risijai.

yel“l“ow submarine  apie stasys  21:05

stasiotas tiesiog sugraudino savo idiotizmu : “ Visame vakaru pasaulyje valstybės užsienio politika yra derinama su visuomene“ :)))) – toks įspūdis, kad rašo kažkoks naiviausias neokomjaunuolis, arba sinicinio tipo propagand0nas 🙂 – manau ne man vienam nerealiai įdomu būtų išgirsti, kokie gi yra tie “mechanizmai ar “procedūros“, kurių pagalba tam “vakarų pasaaulyje valstybės užsienio politika yra derinama su visuomene“ ? :))))) – tinka bet kurios “vakarų“ valstybės pavyzdys, įskaitant lanberginę šiknaskylę, bet ypač “įdomūs“ būtų pavyzdžiai iš tų pindostano kolonijų, kur valstybės vadovai renkami ne tiesiogiai, o plepamantuose :)))) – pvz. deutchlande, pas makaronistus, zirgagalvijoj, elžbietostane ir pan. 🙂 – antra vertus, neabejoju, jog stasiotas pareigingai gieda beretozoidų chore, koneveikdamas vengrijos užsienio politiką 🙂 – tai vengrija ne “vakarų“ valstybė… Skaityti daugiau »

stasys

Susijaudino geltona paršavedė radusi stasio komentare keletą sau nesuprantamu frazių . Na kaip čia taip ‘xuilo –paršavedė‘ galėjo praeiti pro sakinį kuriame daroma prielaida jog visose vakaru šalyse yra tariamasi su visuomene sprendimuose , pasak tos speniais ginkluotos ponios reikia tokias prielaidas gristi pavyzdžiais ir matuoti . Sutinku , neapsižiūrėta mano , čia turėjau smulkiomis raitelėmis apačioje pridėti , … paršavedžių į ta sąrašą tikrai netraukiau dėl labai aiškiu argumentu ,.. jos niekaip negali būti tapatinamos su visuomene dėl nuolat esančiame dergimosi procese . Jei grįžti prie užduoto klausimo, ne taip ir svarbu kokia valdžios rinkimo sistema konkrečioje šalyje , jei yra laikomasi Konstitucijos perduodant laikina valdžios mandatą , tokioje šalyje diskusijos su visuomene niekada nenutrūksta , ne taip kaip… Skaityti daugiau »

yellow -Z-ubmarine apie stasys 19:10

na,atsakinėti į tokį agitpropinį briedą gerokai žemiau mano savigarbos :))) – galiu tik pasiūlyti stasiotui pasiskaityti konstituciją, kokie “tautos ir valstybės gyvenimo klausimai“ sprendžiami referendume :)))) – tipiškas konservatinis plūgas 🙂 – makaulė perkimšta propagand0ninio mėšlo, o supratimo apie realybę tik atsitiktiniai trupiniai …, – na bet vis geriau, nei tas jo kraštutinai imbecilus kolega, kuris per du ar tris mėnesius intensyvaus varymo ant manęs, nesugebėjo išstenėti nė vieno , bent iš tolo dalykiško komentaro – tik rinktinės tvartelinės srutos :)))))

stasys

Z-ubmarine siūlo stasiui atidžiau gilintis į Konstitucijos tekstą . Toks siūlymas ja kilsteli aukščiau to ‘speniuoto’ gyvulio ir jo poreikių , vienok nuo 14 – ujų tai nedidelis progresas homo-sapiens apsimetančia . Konstitucijos tekstas svarbus tiek pat kaip ir imperatyvios joje įrašytos nuostatos , pareiga neatsiejama nuo teisių . Manau praėjo laikas kai ant to ‘tvartelio durų’ buvo galima tokioms ponioms šlapintis o rytais pusryčiauti šviežiu pienu ir kiaušais .. Situacija Ukrainoje pakeis drastiškai tokiu ‘personu’ gyvenimą ‘lithuanijoje’ ir tai ne stasio kalbos o tendencijos ateičiai su kuriomis taikytis ar vykti pas xuilo gyventi .

Jordanas Petersonas

Russia Vs. Ukraine Or Civil War In The West?
https://www.youtube.com/watch?v=JxdHm2dmvKE&ab_channel=JordanBPeterson

yellow Z.O.V-marine apie stasys 11 6:38

sumalti klaikesnį šūdą jau nebuvo įmanoma :))) – bet nesistebiu :): sulipinti kažką prasmingo, kai galvoje vien tvartelinės srutos ir silosas, praktiškai neįmanoma :))) – “pareiga neatsiejama nuo teisių “ :)))))) – viskas atvirkščiai !! : tai teisės neatsiejamos nuo pareigų ! – kas reiškia, kad teisės eina po pareigų ! – ir prie ko čia tie maidauniški keturiolikti , kalbant apie šizolitchūanijos konstituciją, t.y. jos mindymą, prasidėjusį praktiškai iškart po jos priėmimo referendume prieš 30 metų???!!!! – dūchų dūchai tie beretozoidai :))) – ,skant idėjiniai debilai, idiotų sektos varžteliai ir materkutės :)))

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top