Vytautas Sinica. Ronas DeSantis – respublikonų ateitis

JAV kadencijos vidurio rinkimų rezultatai nuvylė respublikonus, kurie tikėtinai laimės Atstovų Rūmus ir visiškai neaišku, ar perims Senatą, bet visais atvejais surinko daug mažiau, nei tikėjosi ir prognozuota. Atskira tema bus aiškintis, kodėl.
Tuo tarpu norisi atkreipti dėmesį į mano labai mėgstamą politiką Roną DeSantisą, kuris perrinktas Floridos gubernatoriumi ir perrinktas milžiniška persvara. Tiesą sakant, jo pergalė (57 proc prieš 42 proc.) yra didžiausia Floridoje šiame šimtmetyje. Anksčiau tai buvo vadinamoji „swing state“, kur jokia viena partija nėra įsitvirtinusi ir laimėtojas dažnai keičiasi. Praėjusį kartą DeSantis laimėjo vos 34 tūkstančiais balsų. Šįkart jo persvara – daugiau nei pusantro milijono. Tai neįtikėtinas augimas.

Kokios to priežastys? Kategoriškai atsakyti sunku, bet akivaizdu, jog jo vadovavimas valstijai buvo sėkmingas – amerikiečiai masiškai (šimtais tūkstančių) kraustėsi į šią valstiją, priešingai nei kad bėgo iš, pavyzdžiui, Kalifornijos. Tai lėmė ir ekonominis augimas, ir būsto kainos, bet šie dalykai neišskirtiniai.

Kas tikrai išskyrė Floridą, tai ypatingai laisva DeSančio COVID politika. Karantinai čia buvo trumpi ir lengvi, mokyklos atsidarė pirmiausiai šalyje, o vos tik buvo sukurtos vakcinos, karantinai apskritai nutraukti dar 2020 metais ir niekada nebegrįžo. Be jokių „galimybių pasų“ ar kitokios segregacijos. Už tai DeSantis buvo labai daug kritikuojamas žiniasklaidoje, bet laikėsi savo ir visi faktai jo pusėje – Florida nė kiek neišsiskyrė COVID aukomis šalies mastu, nors yra tikrai urbanizuota (ne kokia Dakota), tikrai ne šalta kaip Šiaurės šalys ir nėra jokių tą paaiškinančių veiksnių. Paprasčiausiai – ką dabar jau rodo nemažai tyrimų – griežti pandeminiai suvaržymai buvo pertekliniai ir be daugelio dalykų buvo galima apsieiti. Kai visas pasaulis sakė priešingai, DeSantis rizikavo, pasitikėjo kitų mokslininkų rekomendacijomis (apie tai daug ir išsamiai buvo rašoma Wall Street Journal) ir šis sprendimas ypač atsipirko. Įskaitant tai pačiai ekonomikai. Ne veltui į rinkimus DeSantis ėjo su šūkiu „Čia gyvena laisvė“ (nuotraukoje).

Dar vienas momentas – drąsiai ir dalykiškai, bet ne marginaliai ir be sąmokslo teorijų gimdamas tradicines nuostatas, neleisdamas seksualizuoto švietimo valstijos mokyklose, translytiškumo diegimo ir neapykantos kalbos normų (t.y. cenzūros) DeSantis laimėjo tikrai daug ispanakalbių balsų. Šie balsai dėl rasinių priežasčių respublikonams sunkiai laimimi, tačiau vertybinėmis nuostatos – kai tinkamai pateiktos – vis labiau ima viršų.

DeSantis uždavė gerą toną ir savotišką „bangą“ (nors nuvalkiotas žodis) Floridos respublikonams – čia užtikrintai laimėjo ne tik senatorius Marco Rubio, bet ir kiti jų kandidatai, net tie, iš kurių nesitikėta. Visiškai priešingai nutiko, pavyzdžiui, Pensilvanijoje, kur prastas kandidatas į gubernatorius pats prapylė stipriai ir, tikėtina, trūktelėjo žemyn kitus respublikonų kandidatus šioje ypač svarbioje laimėti valstijoje.

Dabar DeSančio ambicijos auga, jis jau pergalės kalboje pasakė, kad tai tik kovos pradžia, o minia skandavo „dar du metai“, kas buvo aiški užuomina, jog reikia kandidatuoti į Baltuosius Rūmus. Trumpas labai bijo DeSančio kandidatūros – taip labai, kad net puolė jį viešai rinkimų išvakarėse, tuo rizikuodamas labai pakenkti visai partijai. Tuo tik parodė savo silpnumą ir savanaudiškumą šioje situacijoje. Nors pats Trumpas daug populiaresnis respublikonų vidaus rinkimuose, būtent DeSantis turėtų didesnius šansus laimėti prieš demokratų kandidatą, kai balsuotų visa šalis. Respublikonams reikės labai daug ką apgalvoti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
T0mas J.

“tieSOS.lt – Lietuvos piliečių ir bendruomenių diskusijoms atvira svetainė”
_________________________________
Taip deklaruoja ši svetainė. Bet tai MELAS.
Nėra atviras tas, kuris slepia savo adresą, telefoną ir bet kokius kitus duomenis apie save.
Jūs neprivalote būti atviri, bet jei deklaruojat kad tokie esat – tai jau kaip ir privalot..

Su kuo

ir sveikiname.

Apžvalgininkas

Piontkovskis sako,kad Respublikonams labai pakenkė Trampo kalbėjimas,kuriame jis žadėjo mažinti paramą Ukrainai.

Hmm

Na gerai, šaunuolis tas de Samtis 🙂

Al. Apžvalgininkui

Su visa pagarba, bet tas tavo Penkauskas yra idiotas. Ir melagis. Demonokratų darbuotojas. Kartu su čekistu Švecu.

Al. Tomui J.

Tiesos.lt, skirtingai, nuo kitų panašių portalų, leidžia laisvai komentuoti. Ir, nesant skelbiamos redakcijos, gal būt, nebus iš ko pareikalauti komentatorių duomenų? O, uždarius šį portalą, Lietuvos piliečiai ir bendruomenės laimės ar pralaimės? Ir juk galima čia nebesilankyti, taip nubaudžiant blogiečius, ar ne ?

Eva

Floridos gubernatoriumi 2018m jis tapo prezidento Trampo dėka

Eva

Kodėl neleidžiama dėti patiktuku ir tai pasitaiko dažnai?

internetą

turiu ir aš, ir kiti turi. Skaityti mokame ne blogiau. Kokia vertė tokių parašymų?

et,

nėra jokio skirtumo.
Žiūrėkit tiek kartų kol daeis demokratijos esmė.
https://youtu.be/JceiIUTMvD0
Ačiū Zelenskiui.

senukus - į užtarnautą...

ir Trampa ir Bidenas – deja jau vakarykštė diena .Tokios šalies prezidentas privalo būti ,be kitų privalumų , ir geros fizinės formos. O tuo tikrai nei vienas nei kitas dėl amžiaus jau negali pasigirt.

erialis

grazus vyras ir grazi zmona… tai ir yra atsakymas i klausima kodel tokia persvara.
negi neaisku.

Red Blood Conservative

Demokratų valdžia Afganų talibams šiemet perdavė 1,1 milijardo dolerių (prie 85, paliktų ginklais)
The State Department and USAID sent $1.1 billion to the Taliban this year.

https://redbloodedconservative.com/2022/11/10/joe-biden-gave-1-billion-to-the-taliban-and-wont-say-where-the-cash-went/

T0mas J. -> Al.

„nesant skelbiamos redakcijos, gal būt, nebus iš ko pareikalauti komentatorių duomenų?”

nešsižeisk, bet mastymas lyg gražiOs 17-metės..

Al. Tomui J.

Tik svarstau. Kita vertus, kodėl tau ar kam kitam neįkūrus teisingesnio portalo ?

stasys

viskas čia ok . Senas amerikietiškos klizmos modelis ‘Trump’ keičiamas naujesniu modeliu . Progresas visada gerai .

T0mas J. -> Al.

Tai nesusiję.
Jei aš ir įkurčiau portalą, mano požiūris į ŠIO portalo elgesį nepasikeistų, nemanai?
Neverta kurti portalo neišsiaiškinus, kaip mįslingai kartais jie pereina iš vienų rankų į kitas..

T0mas J.

Redaktoriaus žodis
Laisvūnas Šopauskas 2012 m. rugpjūčio 29 d. 8:56

„tiesos.lt svetainė nėra skirta populiarinti partiečius. Ši svetainė yra atvira įvairių pažiūrų autoriams ir jėgoms, sutariantiems dėl būtinybės kovoti už demokratinės Respublikos atkūrimą. Svetainė sieks skatinti piliečių ir bendruomenių diskusijas bei tarimąsi visais Lietuvos Respublikai svarbiais klausimais. Svetainėje laukiami straipsniai, informaciniai pranešimai, politiniai komentarai, skelbimai apie renginius ir vaizdinė medžiaga.“
https://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/redaktoriaus-zodis

... :)

„tiesos.lt svetainė nėra skirta populiarinti partiečius.”

Santis tai gerai

Tačiau kažkas toks ten vis buvo demonstruojamas tribūnose ugningai žodžiaujantis, panašia į Taraso Bulbos šukuosena ir aprengtas Zelenskio stiliaus kaptonu, ir atrodė baisiai falšyvas

Registro

Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top