Vytautas Sinica. Vilniaus vyriausias architektas turi būti atleistas

Dar vienas perliukas, gavęs statybos leidimą senamiestyje. Puikiai dera greta istorinės architektūros. O iš tiesų totalinis miesto niokojimas. Žygimantų gatvė tampa to simboliu – joje jau mažiausiai trečias asimetriško archiktekto savęs realizavimo miesto sąskaita projektas gauna žalią šviesą. Nors to pilna visame centre.

Tai yra pirminė priežastis, kodėl miesto vyriausias architektas turi būti atleistas arba jo funkcijos paverstos niekinėmis vos pradėjus darbą naujajam merui. Kol dar apskritai Vilnaus senamiestis turi UNESCO paveldo statusą. Senamiestis turi būti senamiestis. Net Vakarai, į kuriuos amžinai dairomės, tą supranta.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AAA

Dar yra kur žengti pirmyn: fasado spalva turėtų būti juoda. Tada jau visai pažangu būtų:(( Architektai – diletantai, nemokšos:(

Sinicos pastebejimai

yra teisingi,kaip ir visi NS zodziai.Beda ta,kad jie yra tusti,kaip ir visa NS veikla,skirta garui nuleist ir normaliems zmonems durnint.Meru tinkamiausias butu TUTKUS.Ne tusciaburnis,konkretus,protingas,ne burgeristas,ne melagis.Tokiu zmogum pasitikeciau.

stasys

O ką tam žmogui daryti ? kaip grąžinti miesto senamiesti kai tu senu namu savininkai nesugeba net dorai apsišluoti ? Va kai NS laimės savivaldos rinkimus Vilniuje ir Šimašiu palydės užtarnauto poilsio , gaus proga ta imantru naujos statybos nauja ‘slovika’ imti ir nugriauti panaikinus statybos leidimą . Pas mus sakoma dėl skonio pas mus nesiginčijama .. ir aplamai Vytautai geriau sutelkite dėmesį pasidomėti kokie po-staliniai susitarimai lėmė tokį sprendimą , jog buvo leistą jį statyti . Man tai keista kai pastata pastato o tada visi pamato .. ir pradeda rankeles ‘laužyti ” .. dejuoti . Pastato statyba ne bulvių laukas kurias tik nukasus pamatai pas sudygo ..

Kiti pastebėjimai

Miesto architektas yra sūnus vieno iš NS a.a. įkūrėjų (tad labai nešikčiau ant jo). Visų antra, anksčiau buvo normalus Ambraso suprojektuotas pastatas, kurį sudarkė mūsų paveldosaugos departamentas, kuriam diriguoja iš vieno UAB toks signataras su kasyte. Tai jo ligoto įsivaizdavimo vaisius. Ale pastato išgaubimas atvers kažkokios varpinės vaizdą nuo laiptų prie paveldosaugos departamento, kuris yra šalia VCUP gariūninės parduotuvės. Tas apžvalgos taškas ant laiptų buvo to UAB veikėjo specialiai įteisintas, kad žlugdyti kloakos Žygimantų gatvėje užstatymui. O Vilniaus architektas tėra auka šio durno karo, kuris duoda tokius šleivus pastatus. Sinicai ruošiantis tapti miesto meru siūlyčiau giliau pasižiūrėti į reikalus, o ne rašinėti šiaip sau. Tiesa, Sinica meru netaps, bet, ale, taps labiau žinomu.

JPN

Gerb. Sinicai siūlyčiau nuvažiuoti į šalia Estijos sostinės Talino viduramžiško senamiesčio esantį Rottermani kvartalą, o taip pat pavaikščioti po Talino istorinę dalį.Ten yra išties geros šiuolaikinės architektūros pastatų.
https://www.visitestonia.com/en/rotermann-quarter
https://ajapaik.ee/photo/244127/de-la-gardie-kaubamaja-panoraamvaade-alver/
https://www.123rf.com/photo_90783423_cityscape-with-modern-skyscrapers-and-tower-of-town-hall-of-the-old-city-of-tallinn-estonia-in-winte.html

JPN

Pavyzdys iš Nyderlandų sostinės Amsterdamo- Miesto muziejaus šiuolaikiškos architektūros priestatas:
https://mywowo.net/en/netherlands/amsterdam/stedelijk-museum/presentation

Ayn Rand

Komentatorius Kiti Pastebėjimai teisus, parašė anksčiau nei aš – neturiu ką pridėti. Sinicai reikia kompetentingos komandos, taip pat karštakošiškai nesivelti į dalykus, kurie tik iš pirmo žvilgsnio paprasti (juoda vs. balta, šimašiškai vaikėziškas vertinimo ir po to jau veikimo metodas).

Pamąstymui

Galima išvis nieko nestatyti Vilniuje. Tada tai turėsime gražų miestą.
Matyt ir Kaune tarpukaryje buvo tokių, kurie sakė, kokias čia nesąmones statote. O dabar gražu.

> Pamąstymui

Mano nuomone,puošianti Kauną tarpukario architektūra ( Lietuvos bankas ir kt.)užgožiama per aukštais, per stambiais ir nuobodžiais ilgais naujais tūriais, Kauno Vienybės aikštės sprendimas,manau, visiškai netinka prie Karo muziejaus sodelio su didvyrių paminklų alėja, nors gal tiktų Šilainiuose…
Manau, ir Vilniuje vietoje Žalgirio stadiono išdygo didžiulės juodos, pilkos dėžės, nuo Žalgirio g. užstojančios Gedimino pilį ir nuostabias kalvas…

Šiaip

Gedimino kalnas geriausiai atrodytų stepėje.

Al.

Sinica parašė tik repliką. Apie ,,perliuką”, kurių jau nemažai pristatyta Vilniaus senamiestyje ir jo aplinkoje. Ši tendencija rodo sąmoningą prieštaravimą kontekstui. Tai bolševikinio principo ,,my starij mir razrušim” įgyvendinimas architektūroje. Vienintelis argumentas už – taip daro Vakaruos. Bet Vakaruos yra ne vien komunistai. Kodėl mūsų aktyvistai turi mėgdžioti tik blogus pavyzdžius. Privalom mokytis mąstyti patys.

kodėl

man primena seną ištampytą „raskladuškę“?

Al.

…o man kremliaus sienos fragmentą (ir kartu raidę M).

>Kiti pastebėjimai  2022-10-4 8:12

Kartu su a.a. Tėvo pavarde paveldi ir PAREIGĄ nesuteršti jos.
Jei nesutinki su darbovietės politika ir nepajėgi jos įveikti, yra būdas išsaugoti gerą giminės vardą – palikti tokią darbovietę. Ir, jei išdrįstum, paskelbti viešą pareiškimą apie pasitraukimo priežastis.
Stebėjau šio asmens pasisakymą kažkurioje iš TV laidų ar reportaže – tai buvo įsitikinusio savo neklystamumu laikysena. Ar gal to, kuris įsitikinęs, jog jo postas tvirtas, jo niekas nepalies, nes visuomenė čia = NULIS.

binance margin calculator

Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top