Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Kolega Marius Markuckas kelia labai nepatogų klausimą, kurio Rusijos agresijos kontekste, rodos, dar niekas nekėlė. Politikos analitikų kompetencijos ir lygio klausimą.

Karo pradžioje visas pasaulis stebėjosi agresijos mastais ir pretenzijomis okupuoti kone visą Ukrainą. Niekas nesako, kad reikėjo tai nuspėti. Tačiau dažnų ekspertinių diskusijų turinys buvo baisėjimasis ir smerkimas – tie patys dalykai, dėl kurių taip pagrįstai pašiepiame Vakarų lyderius ir tarptautines organizacijas.

Baisėtis ir smerkti yra tuščias reikalas. O štai suprasti, kas vyksta Rusijoje, Ukrainoje ir – lemiamai svarbu – Vakarų šalyse, būtina.

Marius tekste akcentuoja Radžvilo atvejį. Primena, kad jį TSPMI išėdė atvirai už tai, kad kritikavo ES ir jos neįgalumą, lygino su SSRS jos griūties iškvakarėse. Kaip tik nuo 2016 metų Radžvilas daug viešai kalbėjo apie Macrono-Merkel-Putino paktą, t.y. nerašytą jų solidarumą ir tarpusavio priklausomybę, įtakos zonų dalinimąsi. Pažangūs žmonės (ir ypač ekspertai) sukiojo pirštu lyg girdėtų kliedesius. Prasidėjus karui visi pamatėme, kad Vokietija ir Prancūzija yra pagrindinės Putino atramos Europoje (taip taip, ir Vengrija, bet visi suprantame, ko palyginti teverta šios įtaka).

Aš gi prisiminiau ir noriu atkreipti dėmesį į kitą pavyzdį – visiškai save diskreditavusį ekspertą, kurio pilna žiniasklaidos eteryje ir karo metu. Marius Laurinavičius iš Atviros Lietuvos fondo finansuojamo Vilniaus politikos analizės instituto pastarąjį dešimtmetį viešai skelbė:

1) kad Rusija nepuls Ukrainos 2014 metais;
2) kad Zelenskis yra prorusiškų oligarchų statytinis, naudingas Putinui;
3) kad Trumpas yra prorusiškas prezidentas, naudingas Putinui. Ypatingai primenu pranašišką 2018 metų Trumpo raginimą Vokietijai nebepirkti Rusijos dujų ir nebešerti Rusijos kariuomenės – Laurinavičius kalbėjo ir po to;
4) asmeniškai miela smulkmena – kad Pro Patria yra prorusiškas portalas/judėjimas, naudingas Putinui. Šią idėją jis pasigavo tiesiogiai iš tikrai Kremliaus ruporų Sputnik dezinformacijos ir nekritiškai nutransliavo toliau.

Būtų galima tęsti. Laurinavičius nėra kvailas. Jis tiesiog turi išlikimo instinktą kartoti tuo metu elite populiarias klišes ir taip iš pažiūros saugiai skambėti protingai. Bėda, klišės dažnai nepasitvirtina. Bet tuo jis geras pavyzdys, nes Lietuvos politikos analitikų problema taip pat yra pirmiausiai konformistinis požiūris, nuolat neleidžiantis į situaciją pažvelgti drąsiau ir anapus to, kas jau kitų viešai pasakyta. Buvo toks ironiškas rėmelis „I support the popular thing”. Labai tinka mūsų padėčiai.

Visiems užsiimantiems politikos komentavimu (ir man) verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus 🙂 o visiems verta perskaityti Mariaus Markucko tekstą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

,,Sausas pragmatinis jų skaičiavimas, grindžiamas ekonominiais motyvais, yra daug įtikinamesnis Vakarų laikysenos paaiškinimas.” Čia, manau, yra Markucko (ir, gal, Sinicos) pagrindinė klaida. Nes jau kuris laikas ne ekonominiai motyvai lemia Vakarų elgesį. Viskas pajungta ideologiniam perversmui. Pasaulis pertvarkomas į kinų pavyzdžio diktatūrą, naikinant asmenų, šeimų ir tautų savarankiškumą. Ir tai stumiama nesiskaitant su jokiais ekonominiais nuostoliais, tam naudojant ar net sąmoningai rengiant epidemijas, karus, net klimato svyravimus. Bet ką. Ir įtakos agentų nereikia vadinti nuomonės reiškėjais.

Tiksliai,

kiek manyje neosovietiko, ypač Laurinavičiui ir seimūnams.

Visiškai pritariu

Al. Beje, tikriausiai pats didžiausias įtakos agentas yra St. Galeno mafijos kardinolų pastangomis popiežiumi išrinktas Jorge Bergoglio, nuo pat pradžių pasisakęs už naująją pasaulio tvarką, fanatiškai agitavęs už vadinamąją „vakcinaciją”, ėmęs kvestionuoti pagrindines Kristaus mokymo tiesas, ėmęs teisinti nuodėmes, užsimojęs sunaikinti Katalikų Bažnyčią savuoju plačiai diegiamu „sinodiniu keliu”.

Trumpai

Radžvilo įžvalgoms niekas neprilygs, nors nemaža dalis čia rašančių taip pat mano ir apie save.

Michailas Veleris (Популярная политика)

ЕЩЁ НЕСКОЛЬКО МЕСЯЦЕВ — И НЕЧЕГО БУДЕТ ЖРАТЬ
https://www.youtube.com/watch?v=llKsIkdIjIw&ab;_channel=Популярнаяполитика

T0mas J.

Marius Laurinavičius dirba ne Lietuvai, jo darbdavys – Amerikoje ir algą jam moka JAV. Visi lietuviai turi tai žinoti, kai mato TV ekrane kalbantį Laurinavičių.
Marius Laurinavičius nuo 2015 m. yra „Europos politikos analizės centro“ (CEPA) darbuotojas.
CEPA įkurtas Amerikoje 2005-aisiais metais. Tai – analitikų centras, vienijantis įvairių sričių specialistus, tiriančius Centrinės ir Rytų Europos saugumo politiką, konsultuojančius JAV politikos formuotojus Rytų Europos ir Rusijos politikos klausimais.

Vilniaus politikos analizės institutas, VŠĮ – įregistruotas 2017.05.22 – Didžioji g. 5, Vilnius. Direktorius – buvusi prezidentės TSKPistės patarėja Virginija Būdienė. Dar šiame institute dirba
Viktorija Rusinaitė, Šarūnas Liekis, vyriausias analitikas Marius Laurinavičius, Indrė Joffytė, Gintaras Šumskas, Donatas Puslys, Algis Davidavičius.
Jūs turite įsiminti šias pavardes.
Pagrindinis instituto finansinis rėmėjas – Dž. Sorošas.

Neremkime V.Balkaus ,,Varpinės'' laidos...

Kviečiu jokių būdu neremti finansiškai, šio nepatikimo,vertybiškai nebrandaus asmens laidų. Tas paviršutiniškas plepus žmogus kritinėje situacijoje pasirodo žmogumi, kuris neturi žalio supratimo,kas yra pamatinės konstitucinės ir dvasinės- dorinės šalies vertybės. Jam elektros klausimas yra svarbesnis nei marksistinių -liberalių pažiūrų jėgos pastangos sunaikinti valstybingumo pamatą- šeimą, sveiką protą ir kitas vertybes…Elektros tiekimas, korupcija, be abeji svarbu, bet adekvatūs piliečiai suvokia, kas šalyje yra visko pamatas, o kas mažiau svarbūs ūkiški, laikini dalykai., Antra, to asmens teikiami duomenys apie įvykius, skaičius ,akivaizdu, kad yra nepatikimi ( elgiasi kaip ONS žurnaliūga iš LRT ar delfi) nes jis teikia aiškiai melagingus duomenis lygindamas LŠS solidų renginį, surengtą sistemos blokados ir šmeižto salygomis, su menkučiu žydrųjų renginiu.Pastarasis buvo surengtas šiltnamio salygomis, remiant sistemai pinigais ir… Skaityti daugiau »

T0mas J. -> Neremkime Balkaus

Kažkoks visiškas anonimas parašė „neremkime” – ir jau manai visus įtikinai?
Tai padaryti galėtum nebent konkrečiais faktais ir argumentais. Būtent jų ir nenurodei. Pvz., rašai „jis teikia aiškiai melagingus duomenis lygindamas LŠS solidų renginį, surengtą sistemos blokados ir šmeižto salygomis, su menkučiu žydrųjų renginiu”. – Kokius melagingus duomenis? Kurios dienos laidoje, kelintą laidos minutę?
Jei nepateiksi faktų, laikysiu tave šmeižiku.

> Tomas J.

Tai kad VPAI dirba trys apdrausti darbuotojai: direktorius, buchalterė ir valytoja 🙂

T0mas J. -> 19:56

Taip, tai tiesa, kad institute dirba 3 asmenys ir visada dirbo tik 3.
Tačiau šitie mano nurodyti asmenys, kad dirba institute, ne iš piršto laužti – pavardes nusikopijavau iš VPAI tinklapio 2020 m. balandžio 20 d. (šiandien to jau nėra), kai tinklapyje tiesos lt rašiau komentarą apie p. Laurinavičių po straipsniu

„Vytautas Radžvilas. Lietuvos duobkasiams: valstybės nesunaikinsite”

Matyt jie institute dirba ne pagal darbo sutartis, o kitais pagrindais. Kai dirbi pagal darbo sutartis – darbdavys turi mokėti Sodrai – daug pinigų mokesčiams nueina. Neekonomiška, neefektyvu.

Hmm

Geras straipsnis. Pasakyčiau dar paprasčiau: daugelis užingridų turi lengvą protinį atsilikimą. Ir jų politologų banalybės, ir jų vaicekauskienių žmogos gairės, ir jaunojo rektoriuko šnekos yra tik simptomai.

rinkėja iš Kauno

Mano nuomone, tas pasipūtęs tuščias puodas Lauravičius galėtų būti nebent sinoptiku, iš tos kartos, kurie žiūri į kompiuterį ir pliurpia apie milžiniškus karščius, bet nemato, kad už lango pliaupia lietus, o žmonės vilki striukes. Man jis tapo visišku nuliu kaip politikos ekspertas. kai prieš keletą metų kategoriškai tikino, kad Rusija Ukrainos nepuls, o po poros dienų žalieji žmogeliukai jau buvo Kryme. Š…dų malūnas, apmokamas lojikas pagal politinio vėjo kryptį. Iš to pat šiukšlyno, kur ir akla višta Liudvika jau kapstosi.

Ayn Rand -> rinkėjai iš Kauno

Tiek sinoptikas, tiek Laurinavičius tėra ruporai, įgarsinantys įrašus.

yel“l“ow submarine

nieko nėr labiau mielo širdžiai, kaip idiotų peštynės :))) – šiuo, gi, atveju , peštynės ypač piklantiškos, nes brežnevo antakiai yra tokia propagandOninė šiukšlė, kurią nepaspirti bet kokia proga, visose religijode yra traktuojama kaip nuodėmė :)))) – kaip dekalogo pažeidimas :)))) – tokiop nuodėmės per akis, kad mea culpintis klausykloje kone kiekvieną sekmadienį :)))))))))))))

yel“l“ow submarine

galima atsakyti ekspromtu : sinicoje laurinavičiaus 99 proc., nes tai to paties, pindosinio propagandoninio lizdo “paukšteliai“, šikantys liežuviais visur, kur tik nutūpia :))))

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top