Vytautas Vakrina. Ką nutylėjo Gitanas Nausėda?

Siūlome susipažinti su SEB banko prezidento patarėjo, žinomo finansų analitiko Gitano Nausėdos atsakymais (Delfi.lt) į pastaruoju metu dažnai užduodamą klausimą „Kodėl skubame įsivesti eurą greičiau nei britai, švedai ir lenkai?“.

Ką svarbaus nutylėjo G.Nausėda, savo veidaknygėje ir pilietiniam portalui Tiesos.lt komentuoja Vytautas Vakrina.

* * *

Gitanas Nausėda nutyli, kad:

1) be fiksuoto valiutos kurso ir „staigių valiutos kurso pokyčių“, dar gali egzistuoti stabili (lėtai svyruojanti) valiuta.

2) valiutos kursą reguliuoti suvereni valstybė turi ir kitų įrankių:

(a) pasirinkimą tarp kaupiamojo ir perskirstomojo socialinio draudimo;

(b) fiskalinio deficito dydžio pasirinkimą;

(c) vidaus palūkanų normos pasirinkimą;

(d) reikalavimus bankų privalomosioms atsargoms;

(e) bankų kapitalo pakankamumo reikalavimus;

(f) galimybę emituojamais pinigais pirkti vidaus arba užsienio aktyvus.

Savo tekste minėdamas Lenkiją G. Nausėda nutyli, kad Lenkijoje šios krizės metu išvis nebuvo recesijos. Nutyli ir tai, kokią įtaką valiutos kurso mažėjimui turėjo tuo laiku vidaus rinkai itin naudingas valdžios sektoriaus fiskalinis deficitas (t.y. valdžios išlaidos vidaus ekonomikoje, taip kompensuojant krizės metu susitraukusią paklausą).

G. Nausėda nė puse žodžio neužsimena ir apie valstybės pinigų bei bankų pinigų konkurenciją – ten, kur valstybė „atskiriama“ nuo pinigų „spausdinimo“, didesnę pinigų dalį „spausdina“ privatūs bankai ir užsienio kapitalas. Už palūkanas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
puiku, kai yra

budinciuju liaudies sargyboje, Gitanai (reiktu varda pasikeisti, jei kilme ne is cigonu) Nauseda. Baikite mulkinti tauta!

Anikė

Visi,kas netingi,mulkina mus,mano,kad esme besmegeniai mankurtai,nes ramiai priimame visas valdžiažmogių patyčias.Kiekviena šeimininkė žino,ką pirkti,kiek skolintis…Bet jie ne šeimininkai,jie politikai.Gali daryti,kas į smegeninę šauna-atsakyti nereikės.Va,jei iš savo kišenės už klaidas susimokėtų,kitaip elgtųsi.Gal laikas pareikalauti atsakomybės už veiklą?Rodos,mokame kėdei-postui ne žmogui.Politikas sėdi,snaudžia,nuobodžiauja,atlyginimas eina.

Bella

Šlykštus tas gražuolis Nau-sėda. Kiek daug jis yra primelavęs televizijos laidose, tai dabar didžiulė jam sarmata prieš Lietuvos žmones rodytis televizijos laidose. O meluoti žmonėms sėdasi kitas bankininkas mažiukas Mačiulas. Ir vėl mulkinami lietuvaičiai. Kodėl Lenkija tokia padori, išvengusi krizės ir pinigų recesijos bei savomis rankomis pinigų išvogimo? Ar to storulio vasilioko sąžinė tokia pajuodusi, kad jam negaila senų žmonių, kuriems negražinami iš jų atimti menki pensijos grašiai. Kad juos velnias greičiau į peklą įkištų už padarytas žmonių apgavystes, jų vaikų išvarymus iš Tėvynės.

G. Nausėdai

nėra reikalo kalbėti apie visiems žinomus suverenios valstybės fiskalinės politikos instrumentus. Tai informacija studentams. Ir ačiū Dievui, kad litas pririštas prie euro (tad jo įvedimas Lietuvoje nebus sudėtingas) ir ne visus instrumentus leista naudoti, kitaip įvairūs aferistai valdžioje seniai daugumą piliečių be kelnių būtų palikę bereguliuodami kursus, emisiją ir pan. Šitai beje suprato ir didelė dalis aferistų, nenorinčių rizikuoti, kad juos „apstumtų” kiti aferistai. Todėl ir pririšo, todėl ir nebandė atrišti iki šiol. Nors pavienių agitatorių už atrišimą pasitaiko ir dabar.

Leonas

Puikus, argumentuotas S. Lapėno straipsnis Alkas.lt apie skubėjimą įsivesti eurą:
Argumentas: „Tauta referendume pasisakė už stojimą į ES, o tai reiškia ir už skubų euro įvedimą. Jei pasirašėme, tai reiškia – privalome“.
Švedija į ES įstojo tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir Lietuva – įsipareigojusi įsivesti eurą ir pasirašiusi tokią pačią sutartį, po to surengė referendumą, kuriame tauta pasisakė prieš euro įvedimą. Dabar jie ramiai užsiima savo reikalais ir į visus ES vadovybės klausimus atsako: „kai tik tauta bus „už“, tada ir įvesim“.
http://alkas.lt/2014/01/18/s-lapenas-kas-juoksis-is-lito/

Nusėda jau

slysta?Valdomas?Valdžia kaip apsėsta euro įvedimu.O po to kad ir tvanas?Silpni žmonės valdžioje.Vidutinybės.Kapoja.Reiktų stabdyti šį pašėlusį traukinį.

Esmė

Čia komentuoja kažkokie ruskiai..Nieko stebėtina,kremlius jiems moka..

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top