Vytautas Vyšniauskas. Apie dvejopus standartus

Veidaknygė

Kai žmonės sako, kad yra didelis skirtumas tarp pokylyje vyną gurkšnojančio žmogaus ir to, kuris kasdien siurbia bambalinį (myžalinį) alų ar namudinius nuodus iki sąmonės netekimo ir neišsiblaivo ištisom savaitėm, tai yra visai teisingas skirtumas. Tik pabandyk kažką prieš jį pasakyti, ir būsi sumintas su žemėmis. Šiukštu! Gurkšnoti ir sprogti – nepalyginami dalykai!

Kai žmonės sako, kad yra didelis skirtumas tarp vaiko ausies nusukimo, lengvos „beržinės košės“ ir žiauraus vaiko prilupimo ar net užmušimo, tai yra nežmoniškas bejausmiškumas, amoralumas ir t. t. Ne, nėra skirtumo tarp ausies nusukimo ir vaiko užmušimo!

Akivaizdu, kad kažkas negerai viename iš šių situacijų vertinimų, nes jie turėtų būti vienodi. Yra fizinis skirtumas tarp prisilakimo, gurkšnojimo ir nesugebėjimo išsiblaivyti, lygiai taip pat yra fizinis skirtumas tarp vaiko ausies nusukimo, vaiko prilupimo ir vaiko užmušimo. Jį neigti – logiškai prieštaringa. Ar yra moralinis skirtumas? Jei yra, tai yra abiem atvejais, o jei nėra, tai irgi nėra abiem atvejais.

Nebūkite šizofrenikai – dvejopi standartai skirti tik susidvejinusioms sąmonėms! Jau net darosi nejauku stebėtis, kad žmonės, aršiausiai kovojantys už nevaržomą teisę ir laisvę vartoti alkoholį, pasisako prieš bet kokius jo ribojimus (kodėl mes dėl alchašų turime kentėti!?) ir yra tie patys, kurie aršiausiai kovoja ir už visokius vaiko auklėjimą ribojančius, tačiau smurto problemos realiai nesprendžiančius įstatymų surašymus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
LRK

LR Konstitucijoje rašoma kad žmogaus asmuo neliečiamas. Vaikas ne žmogus kad kyla dar diskusijų?

Per vėlu

Nesupratau.

Supratau

Ne nuo to galo ir ne tie darbai daromi šioje valstybėje. Čia kaip surūdijusio seno vamzdžio taisymas. Šiandien visi šneka, kaip užtaisyti skylę viename gale (nes čia įvyko avarija ir oponentams yra proga nukreipti dėmesį nuo kitų skylių taisymo), kitą dieną – kitame gale, o galiausiai tas vamzdis sprogs ir pasipils šūdai po visą valstybę. O tuo tarpu, pinigai vamdžio pakeitimui nuteka nuosavais vamzdžiais. Ši valstybė naikinasi pati save net be įpatingo postūmio iš išorės. Jaučiu, kaip Briuselyje juokiasi, kad taip pigiai galima sunaikinti šią valstybėlę.

Pagrindinė bėda – dvigubi standartai. Autorius tą norėjo pasakyti.

Izidė

Praėjusią savaitę skelbusi, kad paduos Seimą į teismą už tai, kad šis iki šiol neapibrėžė, kas yra smurtas prieš vaikus, ir neuždraudė taikyti bet kokių fizinių bausmių,
Seimo narė Dovilė Šakalienė jau rado kitą „užsiėmimą“ – susirūpino, kad mūsų šalis neskiria pakankamai dėmesio persekiojamoms jezidų sektos bendruomenės moterims, o galėtų integruoti jas Lietuvoje.

15 min.lt užsipuolė

K.Paulikę,kad ji mąsto ir vertina Majausko ir Šakalienės smurtu prastumiamas sąvokas „ekonominis smurtas”.Tai atsilieptų daug neturtingai gyvenančių šeimų…laikas padėti apsiginti K.Paulikei,nes liberalai eina smurtiškai.Gal įsijungtų pedagogikos mokslininkai.Juk yra daug gabių žmonių,užaugę neturtingose šeimose.

Sovietmečiui žmonės dar

turėjo krikščionybės likučius,o dabar užėjus vakarų sekso,narkotikų,sugyventinių ir t.t..laisvėms,liko tik gyvulių ūkis.Tai ir talžo vaikus.Įstatyme turi būti išsaugotas krikščioniškas paveldas.Ar krikščionys demokratai jį atstovės?

Televizijos veikėjų

ir kitų veidai labai nuožmūs.O turėtų skleisti meilę,atjautą,supratimą.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top