Žemaičiai ir lietuviai protestavo prieš skalūninių dujų gavybą Lietuvoje

Antradienį, vasario 26 dieną, prie prezidentūros, tiksliau – S.Daukanto aikštės prieigose, Vilniuje, surengtas mitingas pavadinimu „Vanduo – mūsų gyvybė, neleisime užteršti“ – Vilniun suvažiavę žemaičiai ir juos remiantys lietuviai protestavo prieš slaptą valdžios sprendimą leisti amerikiečių bendrovei „Chevron“ pradėti skalūninių dujų gavybą Žemaitijoje.

„Leidimas žvalgyti ir eksploatuoti skalūnines dujas galutinai sužlugdys žemės ūkį ir užterš geriamąjį vandenį. Europa dar tik stebi, tiria šį pavojingą skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos procesą ir kol kas neįsileidžia. O Lietuvos Vyriausybė, „Chevron Lietuva“ parduoda mūsų žemę, mūsų gyvenimus neatsiklausdama savo žmonių“, – rašoma mitingo rengėjų pranešime.

Protesto išvakarėse premjeras Algirdas Butkevičius viešai apkaltino žemaičius Lietuvos progreso ir investicijų stabdymu: „Lietuvoje, deja, susiformavo ydinga tradicija – beatodairiškai priešintis viskam, kas nauja: atliekų deginimui, sąvartynų statybai ar skalūnų dujų žvalgybai“. Viešai išplatintame pareiškime socialdemokratų vadovas sakė, kad dėl tokios tendencijos „bet koks didesnis ir svarbesnis projektas tampa neįmanomas, o kartu stabdomos ir galimos investicijos, kurios yra šiuolaikinės valstybės gerovės garantas“.

Nuo 13.30 val. mitingas buvo pratęstas prie vyriausybės rūmų. Žemaičių bendruomenių, žaliųjų judėjimo atstovai, taip pat politikai Algimantas Matulevičius, Romualdas Ozolas sakė kalbas.

14 val. ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius susitiko su žemaičių bendruomenių ir žaliųjų atstovais. Po šio susitikimo išėjęs į pilną mitinguojančiųjų aikštę ministras pirmininkas pasakė:

Mes labai atvirai pasikalbėjome. Kai kurią informaciją, kuri nesutapo tarp mūsų visų, teko pasikalbėti įjungus garsiakalbį su geologijos tarnybos vadovu ponu Mockevičiumi, bet aš nenoriu plėstis. Aš tik noriu vieną dalyką dar kartą pakartoti: Lietuvoje jokie darbai, nesvarbu, ar tai bus gręžimo, ar kitokie darbai, per prievartą, arba tas, kas kenkia gamtai ir žmonėms, niekada nebus daromi. Mes turime tą susitarti.

Šiuos žodžius mitingo dalyviai pasitiko plojimais ir pritarimo šūksniai. Tikėkimės, kad premjeras savo pažadą tesės.

15 val. mitingo dalyviai nužygiavo prie Aplinkos apsaugos ministerijos, kur buvo surengtas piketas, skanduojami šūkiai. Ypač garsiai aidėjo šūkis „Mazuronį lauk!“. Ministras ir Seimo narys Mazuronis tokio įvertinimo susilaukė dėl savo paramos skalūninių dujų išgavimo projektui – jis buvo tarp tų Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narių, kurie vasario 6 dieną balsavo už skalūninių dujų išgavimą palaikantį nutarimo projektą.

Nuotraukos – A.Rasakevičiaus, delfi.lt ir Aušros Gabalytės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top