Be jokios abejonės, galime. Ne tik galime, bet ir privalome. 1990 metais Lietuvoje gyveno 3,8 milijono gyventojų. 2016 metais jau tik 2,8 milijono. Kodėl žmonės palieka savo gimtuosius namus, kodėl jiems tampa nepakeliama gyventi savo tėvynėje? Atsakymą į šį klausimą turi tiek eilinis gyventojas, tiek valdžia.
Vadovaujantiesiems noriu tiesiai šviesiai pasakyti: lozungais padėties nepakeisite. Kaip falšyvai skamba: mes už paprastą žmogų, mes už tai, kad žmogus gyventų oriai ir saugiai. Tai yra tik beverčiai žodžiai, ir tiek. Nustokite pūsti miglą į akis. Reikalingi veiksmai, duodantys rezultatą. Būtina priimti pelno normos įstatymą. Jis jau vieną kartą Seime buvo priimtas, tačiau po penkių dienų atšauktas. Pavardės žmonių, inicijavusių įstatymo atšaukimą, gerai žinomos.
Ką duoda pelno normą ribojantis įstatymas? Sumažina darbdavio gobšumą, priverčia jį mokėti samdomiems darbininkams teisingesnį atlyginimą. Vakarų šalyse uždarbio dalybos vyksta padoriai ir be pelno normos ribojimo įstatymo, tačiau Lietuvoje kol kas galioja laukinio kapitalizmo sąlygos. Nors gyvename jau 21 amžiuje, uždirbtą pelną darbdavys valdo kaip savo pinigus ir tik nuo jo priklauso, ar samdomi darbuotojai gaus adekvatų atlyginimą už atliktą darbą.
Priėmus pelno normą ribojantį įstatymą, darbdavys turės tris pasirinkimus:
1. Viršpelnį pervesti į valstybės biudžetą.
2. Nenorėdamas viršpelnį pervesti į valstybės biudžetą, kelti samdomų darbuotojų atlyginimus.
3. Mažinti produkcijos ar paslaugų kainą.
Aišku, šis įstatymas turi būti laikinas, kokiems 2–3 metams. Vargu ar yra koks nors kitas kelias antraštėje iškeltiems tikslams pasiekti.
Aišku, kad atsiras visokiausių bankų analitikų, teisės žinovų, kurie stengsis, kad nieko nebūtų keičiama, kad ir toliau viskas vyktų sena, ydinga, stagnacine vaga. Jų pagrindiniai šūkiai seniai žinomi. Jų argumentai, kad rinkos ekonomikos sąlygomis niekas neturi teisės kištis ir jos reguliuoti, švelniai tariant, yra mažų mažiausiai blefas. Kai valstybei iškyla grėsmė, įvedama nepaprastoji padėtis, kai valstybei gresia finansinė griūtis, įvedami finansiniai apribojimai, kai valstybei iškyla išnykimo grėsmė (o mums tokia grėsmė realiai egzistuoja), turi būti taikomos priemonės, kurios užkirstų kelią tam įvykti. Turime ir neseną patirtį: kai 2009 metais Lietuvai iškilo finansinė grėsmė, buvo imtasi nors ir perteklinių, bet griežtų finansinių apribojimų.
valdantys kolaborantai stojo į komunistų partiją ar tapo kgb bildukais, pasižadėjo tarnauti okupantui ir smaugti lietuvius už galimybę geriau gyventi, nei likę artimi lietuviai.
pardavė sielą velniui.
—-
taip buvo, yra ir bus – o liustracijos niekada nebus
gal derėtų padaryti partijų buvusių rinkiminių pažadų reviziją – ką žadėjo ankstesniuose rinkimuose ir ką įgyvendino atėję į valdžią. Jei prieš rinkimus žada o atėję į valdžią pažadų neįgyvendina tai kam tokius rinkti? Buvusių komunistų, socialdemokratų valdymo padariniai akivaizdūs – tauta nuo skurdo gelbstisi emigracija, regionuose dominuoja atlyginimo minimumas, nuo atlyginimo minimumo garantuota skurdo pensija ateityje – badas ir skurdas senatvėje. O Butkevičiaus vienmandatėje darbdavys net oficialiai neįdarbina, žmogus neturi jokių socoialinių garantijų- pasisikūsti baisu – apšiks iš viso niekur darbo negausi, neturėsi iš ko gyventi, pasisikūsi susidoros Baudžiamuoju keliu ir dar namus atims – būtent tokia darbdavių praktika suformuota buvusio komunisto socialdemokrato Butkevičiaus vienmandatįėje, buvę komunistai darbdaviai jaučialsi labiai saugiai- Butkevičiaus vienmandatėje negalioja LR Konstitucija ir įstatymai – čia… Skaityti daugiau »
Tai galetu buti grandis uz kurios paemus galima butu istraukti visa grandine. Cia ne tiek svarbu ekonomikos reiksme, nes problema ne ekonomine , o gili socialine krize.Masinis begimas is salies tik viena tos krizes apraisku: zmones isitikino(jie buvo itikinejami 1/4 amziaus,galu gale itikejo), kad skestanciuju gelbejimas – paciu skestanciuju reikalas, o valstybe – tai ja uzgrobusiu irankis ir nieko daugiau. Kad zmones patiketu ir nustotu bege reikia: 1. Valstybe valdantys turi ryztis veikti sociumo gyvenancio toje valstybeje naudai. 2. Itikinti tuom ta sociuma. Mineta priemone savo drastiskumu galetu tam pasitarnauti. Siaip reiketu mokintis is Ronaldo Reygano.Laisvasis pasaulis ir JAV izulios TSRS agresijos Afganistane fone buvo tiesiog pasimete,ekonomika buksavo.Atejo prezidentauti Reyganas, „slykstus aktoriukstis” pasak persigandusios tarybines propogandos.”Aktoriukstis” jis buvo tikrai neblogas.Savo… Skaityti daugiau »
Turime.
Mias tykime magiska pazadu makaronu galia.
Ir miadaleis.
Tykimia vyskuo ka doda naxalevaj.
Tam kuris 8:58 :
Autorius pasiule konkretu recepta ka daryti.
Jei turi ka i tai konkreciai(dar kart: konkreciai) atsakyti – tai issiziok.
Neturi – tai imk sakes ir tesk kur baigei. Pietu pertrauka baigesi.
Pirma pabandyk uždėti apynasrį kiekvieno savo žingsnio elektroniniam sekimui ir kontrolei, kol dar atsiskaitymas grynaisiais nepanaikintas. Po to tik kelsi letenėles, darysi, kas liepta ir skelbsi, kad „laisvė pasiekta”.