Žinių radijas: Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?

Aurimas Perednis | ziniuradijas.lt

Vyskupai, aktoriai, mokslininkai, verslininkai prisijungė prie nepartinio politinio judėjimo „Vilniaus forumas“ kreipimosi į Lietuvos valdžią, kuriame reikalaujama iš esmės keisti valstybės ekonominės ir socialinės politikos kryptį.

Delfi skelbia, kad Prezidentei, Vyriausybei ir Seimo nariams adresuotą peticiją „Dėl būtinybės keisti Lietuvos socialinę ir ekonominę politiką“ pasirašė daug šalyje žinomų žmonių. Tarp jų: biochemikas, verslininkas Arvydas Janulaitis, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas, aktorė Rimantė Valiukaitė, filosofas, publicistas Vytautas Rubavičius, Vilniaus universiteto docentas Kęstutis Dubnikas.

Kreipimesi teigiama, kad nuo pat nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų vykdoma neoliberali ekonominė ir socialinė politika stumia Lietuvą į demografinę ir geopolitinę aklavietę. Vyskupas J. Kauneckas sako, kad „Lietuviai sukūrė tokią socialinę politiką, kad didžiausias skirtumas tarp vargšų ir turtingųjų. Daugiausiai vargšų turime Europos Sąjungoje.

Siūloma užtikrinti gyventojams realią savivaldą, susiaurinti stambiojo kapitalo privilegijas, skatinti tautos išlikimą, įvesti skaidrią atlyginimų sistemą viešajame sektroriuje ir kitos priemonės.

Laidoje dalyvauja: Vytautas Rubavičius, rašytojas, Žilvinas Šilėnas, Laisvosios rinkos instituto prezidentas, Vytautas Sinica, politologas, Arvydas Janulaitis, biochemikas, mokslininkas, Nerijus Mačiulis, „Swedbank“ vyr. ekonomistas.

ziniuradijas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gal svarbu,kad

įvairių pažiūrų žmonės sėda diskutuoti.Viskas prasideda nuo žodžio.

liūdna

Pagal neseniai skelbtus duomenis lietuviams berods teko paskutinė vietoje pagal empatiją ir dosnumą.Tai ko norėti? Žodžiu,lietuviui darbdaviui vistiek, kaip jaučiasi samdomas darbuotojas.Be to ir pinigų gaila. Jo poreikiai taigi dideli…
O gal tiesiog reikia paklausti darbdavio- kodėl jis nenori mokėti.

Stalker

Ponas Rubavicius, jums vertetu tiesiai sakiti kad neoliberalios reformos Lietuvoje patire nesekme nes musu valstybe valde ir valdo neliustruoti čekistai su komunistais, kurie sunaikino visus demokratinius institutus ir sukure feodalizma.

Neoliberalai

tiki pasaka ir ją pasakoja kitiems,kad yra lengvų kelių.

Raigerdas

Lietuvos tragedija prasideda štai nuo šitokio šiltnamyje išaugusio žmogelio nuomonės:”Gal svarbu,kad 2017-04-21 7:31 įvairių pažiūrų žmonės sėda diskutuoti.Viskas prasideda nuo žodžio”. Tų žodžių prišnekėtojų yra Lietuvoje kiek nori. Būtų gerai, kad juos kur nors galėtų eksportuoti, bet kad jie neikur nereikalingi. Nėra tokios pasaulyje valstybės, kur jie būtų reikalingi. Nebent jie tinka tik tam, kad juos pasiųstų kaip desantą agentų, kad sugriauti tą valstybę savo šnekomis. Nežinau, ar Lietuva išgyvens iki tokio laikotarpio, bet ateityje nei vienoje Lietuvos valstybinėje institucijoje neturėtų priimti į darbą nei vieno mėgstančio šnekėti, taukšti niekus, pastoviai aiškinti, kad „čia reikalinga diskusija”, ir t.t. T.y. tragedija, kai tauškaliai užima valstybinėse institucijose aukštus postus, tai baisiau nei stichinės nelaimės. O jeigu be tauškalų, tai ar skurdas atsirado… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Pagaliau reikia suprasti, kad nėra pas mus jokių liberalų. Paimkime kaip pavyzdį Rusijos Dūmoje sėdintį ne vienerius metus ir grūmojantį visiems, kas jam nepatinka, kumsčiu, liberalą Žirinovski, – tai kur yra jo tos liberalios idėjos? Jis paprastas fašistas, bet apsimeta liberalu. O Eligijus Masiulis? Seime siūlė įteisinti prostituciją Lietuvoje. O kodėl neparodė pavyzdžio, kad tai yra tikrai gerai? Kodėl nepasiūlė savo žmonai pademonstruoti, kaip gerai būti prostitute? O gal jis pats ruošėsi po Seimo atidaryti bordelius arba tikėtis ne tik moralinės paramos iš Bordelių pelno? Pagaliau žmonės Lietuvoje turi pradėti suprasti: kad kalbos ir žodžiai neturi jokios vertės, jeigu praktiniame gyvenime yra kitaip, nei jie sako. „TEORIJA BE PRAKTIKOS YRA LYGI NULIUI” – taip šnekėjo Leninas. Jis teisingai šnekėjo, bet… Skaityti daugiau »

Svarbūs klausimai

Kaip žinome, karteliniai verslininkų susitarimai yra uždrausti įstatymais. Tokiu atveju kyla logiškas klausimas, kodėl yra leidžiama jungtis mažesniems prekybos centrams į dar stambesnius prekybos centrus ir palaipsniui tapti monopolistais, laisvai diktuojančiais prekių kainas. Taigi galutiniame rezultate gaunasi, kad įstatymai draudžia tik pavienius kartelinius susitarimus, o NUOLATINIUS kartelinius susitarimus (kurie gaunasi, susijungus dviems ar daugiau PC į stambesnįPC) – NEDRAUDŽIA! Štai artimiausiu metu ruošiasi susijungti du stambūs PC „Iki” ir „Rimi”. Kokiu tikslu jie tai daro, manau, kad aiškinti niekam net nereikia. Iš čia kyla dar kitas logiškas klausimas: kodėl Seime tyli, kaip lavonas, šiuo jautriu klausimu valdančioji „valstiečių” partijos frakcija, besiskelbianti, jog esanti partija (skirtingai nei liberaliosios partijos), kovojanti už socialinės atskirties mažinimą?

Vladas Maželis

„Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?”

Kolektyviai – tikrai negalite. Individualiai – tikrai galite ir daugelis individų jau seniai įveikė skurdą. O lygybės niekada, jokioje visuomenėje, jokioje valdžios sistemoje nėra buvę, nėra ir negali būti. Laimė, kiekvienas individas gali pasirinkti į ką lygiuotis – į tuos, kurie aukštumoje, ar į vidutinybes, ar į tuos, kurie gilioje duobėje.

Stalker

Fraze „kartelinis susitarimas” turi kitokia reiksme. IKI su RIMI jungiasi, nes itariu RIMI blogai sekasi priekiauti ir IKI „įsisavina” RIMI.
————————-
“Ar esame pajėgūs sustabdyti didėjančią nelygybę ir skurdą?” – cia turima omenij atotrukis tarp turtinguju ir eiliniu zmoniu, demokratinese vakaru valstybese tas skirtumas daug mazesnis negu feodalinese.
———————————–
———————————–
Post scriptum:
Ziurint i perspektiva, be demokratiniu institutu Lietuva niekada net nepriartes prie issivistitu vasltybiu. Demokratiniu institutu atstatimas čekistams su komunistais, gresia kalejimu. Del to jie priesinsis ir zudis bet ka, kas kels realia gresme feodalizmui.
Del to ilgalaikei perspektivoj sita valstybe neturi jokiu perspektivu.

Stalkeriui

„Fraze “kartelinis susitarimas” turi kitokia reiksme. IKI su RIMI jungiasi, nes itariu RIMI blogai sekasi priekiauti ir IKI “įsisavina” RIMI.”
Kažkodėl po tokių „įsisavinimų”, kaip taisyklė, padidėja visų prekių kainos. Koks tikslas „įsisavinti” nerentabilią įmonę, jeigu nepakelti kainų…

Stalker

Kur kur, bet mažmenines priekybos sritije pas mus pakankamai konkurencijo kad isvengt karteliniu susitarimu ir neadekvaciu kainu augimo.
„Koks tikslas “įsisavinti” nerentabilią įmonę” Kiekviena imone turi savo verte, del to viskas priklauso nuo kainos. Pvz. kiek nekainuotu automobilis bet kurio atveju tu gali ji priduot metalolauzui, panasei ir su imonem.

Julius Puras

Visus tuos 25 metus buvo seime ginami stambių investuotojų ir turtingų žmonių interesai. Ir toliau niekas nesikeičia. Jų rankose ne tik seimas bet ir beveik visos informacijos priemonės su visom „tiesom” ir visos jos pakalikiškai atstovauja skurdą kurenčiu Lietuvoje visokiausių karbauskiu biznieriu interesus. Skurdo ekonomikai kurtis Lietuvoje pajungtos visos jėgos. Seimas, informatika, teisėsauga, akademija ir t.t. To viso brudo mastai Lietuvoje tokie dideli kad visuomenė jų nemato. Kad visa ta burda pamatyti reikia nuo jo atstraukti per tūkstančius kilometru. Išsivaduoti šiandiena arba kad ir netolimoje ateityje Lietuvai iš sukurtos skurdo ekonomikos galimybių nėra.

Distancija Kosmosaitė J.Purui

Na tai keliauk į Mėnulį ir stebėk iš ten.

Manau kad galime

Šią savaite lietuvos rytas TV rodė filmą „Baltoji strėlė” Tai geras pavizdys kaip reiktų kovoti su didėjančia nelygybę. Ar atsiras Lietuvoje pasekėjų?

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top