Kaip jau skelbėme, Konstitucinis Teismas (KT) penktadienį, birželio 20-ąją, viešame posėdyje nagrinėjo bylą dėl Referendumo įstatymo nuostatų. Seimas į KT kreipėsi su klausimu, ar galima rengti referendumus, kuriais siūlomos galbūt Konstitucijai prieštaraujančios nuostatos.
KT įvertins Referendumo įstatymo 14 straipsnį tiek, kiek juo Seimui nesuteikiama teisė spręsti referendumo skelbimo, net jei yra ekspertų grupės išvada, kad piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamas sprendimo tekstas gali neatitikti Konstitucijos.
Seimas dėl Referendumo įstatymo į KT kreipėsi po to, kai buvo surinkti būtini 300 tūkst. parašų surengti referendumui, kuriuo siūloma uždrausti parduoti žemę užsieniečiams ir juridiniams asmenims, sumažinti reikalavimus dėl piliečių parašų inicijuojant referendumus. Referendumas yra paskelbtas birželio 29 dieną.
Be klausytojų, diskusijoje kalbėjo teisininkas, M. Romerio universiteto prof. Ignas Vėgėlė, kultūrologas ir filosofas dr. Vytautas Rubavičius, Seimo nariai Kęstutis Masiulis ir Povilas Urbšys, rašytoja Erika Drungytė ir Visuomenės tyrimų centro „Vilmorus“ direktorius Vladas Gaidys.
Į klausimą, ar ketinate dalyvauti birželio 29 d. referendume, 51 proc. Žinių radijo klausytojų atsakė taip, 44 proc. atsakė ne, 6 proc. prisipažino dar neapsisprendę.
Viso laidos, kurią vedė Aurimas Perednis, įrašo klausykite ČIA.
Daugiau apie valdančiųjų dedamas pastangas riboti suvereno galias skaitykite kitose Tiesos.lt publikacijose:
Povilas Urbšys. Seimo kreipimasis į Konstitucinį Teismą – kontrolinis šūvis referendumui
Kaip Seimas apsisprendė vilkinti Tautos referendumą
Kaip Seimas nutarė Tautos referendumą žlugdyti
Seimo daugumos paskirti ekspertai skelbia nesupratę 320 000 piliečių