Žinių radijas: Ką reiškia smarkiai kritęs pasitikėjimas žiniasklaida? NE

Dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu vasario 10–15 dienomis visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa rodo, kad Lietuvoje ir toliau daugėja žiniasklaida nepasitikinčių gyventojų. Vasario mėnesį atlikta apklausa parodė, jog žiniasklaida dabar nepasitiki 27 proc. gyventojų (gruodį tokių buvo 19 proc., sausį – 23 proc.), nors teigiamai ją vertina maždaug tiek pat apklausos dalyvių, kiek ir vasario mėnesį – 38 proc. (sausį jų buvo 39,5 proc.).

„Vilmorus“ vadovas sociologas Vladas Gaidys yra pastebėjęs, kad šis vasario mėnesį išsakytas nepasitikėjimas žiniasklaida išties rekordiškai didelis, tačiau jo manymu, taip nutikę dėl valdančiųjų kritikos, tačiau teigiamas žiniasklaidos vertinimas – 38–39 proc. – jam vis dar „nėra mažas“ (daugiau apie tai skaitykite kitoje Tiesos.lt publikacijoje „Apklausa patvirtino: Lietuvos žiniasklaida išgyvena pasitikėjimo krizę“.

Politologų manymu, viena iš priežasčių, kodėl galėjo atsirasti užfiksuotas pokytis, yra „ta, kad tie žmonės, kurie simpatizuoja į valdžią neseniai patekusiems politikams, nėra patenkinti tuo, kad žiniasklaida kritiškai juos pateikia“.

Laidos vedėjas Raigardas Musnickas „Atviro pokalbio“ apie nusivylimą žiniasklaida pakvietė Povilą Urbšį, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narį, Moniką Garbačiauskaitę Budrienę, portalo delfi.lt vyr. redaktorę, ir Tautvydą Mikalajūną, portalo lrytas.lt vyr. redaktorių.

Kaip yra įprasta, žiniasklaidos atstovai džiaugėsi augančiu skaitomumu, o smunkantį pasitikėjimą žiniasklaida teisino pasauline tendencija ir fake news socialiniuose tinkluose.

P. Urbšio išsakytas kvietimas žiniasklaidai kritiškai pasižiūrėti ne tik į politikus, bet ir į save pačius, nes demokratijos kokybė priklauso ir nuo žiniasklaidos kokybės, sulaukė DELFI.lt vyr. redaktorės pamokymų, jog „p. Urbšiui turėtų rūpėti ne visuomenės pasitikėjimas žiniasklaida, bet Valstiečių ir žaliųjų partijos reitingai“, mat politikui, skirtingai nei žiniasklaidai, „reitingai yra valiuta“: pasirodo, „jiems krentant jie netenka savo galių“…

Deja, iš kur kildintinos „žiniasklaidos galios“ ir kas yra „jos valiuta“, Monika Garbačiauskaitė Budrienė pati nepasisakė, jos niekas ir nepaklausė. O gaila.

Laidai baigiantis ji nepraleido progos pokalbį pasukti įprasta vėže – geopolitikos link – ir žiniasklaidą pavadino „paskutiniu tiesos bastionu, kuri gali ir ateityje galės profesionaliai patikrinti šią informaciją [Rusijos platinamas fake news]“.

Galiausiai nuskambėjo ir paskutinis jos žodis: „Jūs, politikai, pasirūpinkite valstybe, o mes, žiniasklaida, kaip nors išgyvensime su tuo kritusiu pasitikėjimu.“

Tiesa, Tautvydas Mikalajūnas, portalo lrytas.lt vyr. redaktorius, pripažino, jog ir „žmonės nėra kvaili – jie žino, kas yra kas“.

Visą Žinių radijo laidą „Atviras pokalbis“ siūlome klausytis ČIA.

P.S. Siūlome prisiminti ir tekstą apie P. Urbšio paminėtą laidą „Naujas televizijos žanras – „trojka“?“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top