Žinių radijas: Kaip sumažinti mūsų nesaugumą? Pokalbis su buvusiu Karinių oro pajėgų vadu Zenonu Vegelevičiumi

Lietuvos saugumo problema atsirado ne šiandien ir ne dėl Amerikos pajėgų Europoje vado pasisakymo. Ji egzistuoja visus 25 m. – nuo tada, kai Baltijos šalys tapo nepriklausomos, taip Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ sakė buvęs Karinių oro pajėgų vadas Zenonas Vegelevičius.

Tiesos.lt primena, jogBNS pranešė, praėjusios savaitės pabaigoje Lietuvoje viešėjo JAV Sausumos pajėgų Europoje vadas generolas leitenantas Benas Hodgesas. Susitikęs su Lietuvoje tarnaujančiais Jungtinių Valstijų kariais jis teigė, jog yra rimtų kliūčių Baltijos šalių apginamumui. Didžiausios jų – Rusijos pajėgumai Karaliaučiuje ir Lenkijoje esantis vadinamasis Suvalkų koridorius, t.y. teritorija šiaurės rytų Lenkijoje, kuri iš Vakarų ribojasi su Karaliaučiaus sritimi, o iš Rytų – su Baltarusija.

Šias ir kitas JAV Sausumos pajėgų Europoje vado mintis komentavęs buvęs Karinių oro pajėgų vadas dabartinį Lietuvos pasirengimą galimoms grėsmėms palygino su žaidimu smėlio dėžėje: „Jeigu būtų skiriami 2 proc. nuo BVP, jau seniai reikia juos skirti, tai ta kariuomenė duotų tikrai naudą valstybei ir politikoje, ir visuomeniniame gyvenime, ir ekonomikoje. […] Visų tų pinigų iškart nesuvalgysi. Tai teisingas sprendimas auginti palaipsniui tą procentą, bet mes jau turėjome išauginti labai seniai, ne šiandien, ne ryt, ne poryt ir ne po 20 m. Mes turėjome išauginti prieš 10 m.“, – sakė K. Vegelevičius.

Jo teigimu, tarnauti kariuomenėje turėtų bent 30 tūkst. karių, o atsargoje būti apie 100–120 tūkst. „Buvo nemažai studijų padaryta, kaip ir kas galėtų mums padėti. Ta problema buvo visą laiką. Tai, kad politikai lygtai daugiau dėmesio skiria tam, tai irgi sveikintinas dalykas. Bet iš esmės aš kol kas nematau rimto požiūrio į tai, kokia kariuomenė, kokios pajėgos turėtų būti Lietuvoje“, – laidoje „Aktualioji valanda“ kalbėjoK. Vegelevičius.

Buvusio Karinių oro pajėgų vado teigimu, būtina kviesti tarnauti daugiau kariškių, tačiau ir tam reikia išankstinio pasiruošimo: kareivinių, teritorijos. Be to, turi būti toliau vystomos priešlėktuvinės, priešraketinės gynybos sistemos, didinamas radiolokacinis laukas, kad išties turėtume laiko priimti sprendimus.

Viso laidos įrašo klausykitės ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top