Kaip jau skelbėme, artėjant skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkurso nugalėtojo paskelbimui, vienintelės galimos jo laimėtojos – Jungtinių Amerikos Valstijų energetikos kompanijos „Chevron“ – atstovai ketvirtadienį susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi.
Ketvirtadienio Žinių radijo „Dienos klausimo“ laidoje (klausykite ČIA; laidos vedėjas – Aurimas Perednis) savo nuomonę išsakęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis šįkart entuziastingai sveikino „nuomonių įvairovę“, tarp jų – ir jo partijos vadovo Rolando Pakso siūlymą skelbti moratoriumą skalūnų žvalgybai ir gavybai Lietuvoje, ir „labai gerai“ vertino žmonių aktyvumą.
Aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus kėlė klausimą, kodėl Vyriausybė nori būti pirmąja valstybe Europoje, išdavusia licenciją ne tik gavybai, bet ir žvalgybai. Dar daugiau – kodėl iki šiol nepateiktas pajamų ir išlaidų balansas, nes, kaip rodo JAV patirtis, ta nauda nėra tokia akivaizdi, pavyzdžiui, sumokamų mokesčių nepakanka padengti net žalos, padarytos vietiniams keliams.
Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas dar kartą papasakojo apie tai, kad premjeras girdi tik „Chevron“ norus, o jų net nesiteikia išklausyti.
Ir portalo „15min“ vyr. redaktorius Rimvydas Valatka, ir investuotojų forumo vykdančioji direktorė Rūta Skyrienė klaidino visuomenę kalbėdami, jog pagal planuojamą pasirašyti sutartį bus vykdoma tik skalūnų dujų žvalgyba. R.Valatka mokė Vyriausybę parodyti tvirtą ranką visokiems „pilietinės visuomenės priešams“ ir jokiu būdu nebendrauti su „kaimiečiais“, o R.Skyrienė, nors ir pripažino, kad nieko tikra apie aptariamą situaciją nežino, atvirai sakė, jog kol kas „Chevron“ kol kas „ne prie ko“.
Ką apie „Chevron“ norus po susitikimo kalbėjo pats premjeras, skaitykite ČIA.
P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam