Žydų gelbėtojai – antisemitai? Dovilo Petkaus pokalbis su Daliumi Stanciku

Artėjant Birželio sukilimui vis išgirstame, jog norime pagerbti „ne tuos“. Didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukė Jono Noreikos-Generolo Vėtros byla. Antisemitizmu apkaltintą laisvės kovotoją stojo ginti reikšmina visuomenės dalis, o knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“ autorius Dalius Stancikas teigia, jog archyvai byloja priešingai – J. Noreika žydus gelbėjo.

Kodėl kai kurių žydus gelbėjusių asmenų Izraelis nepripažįsta iki šiol? Kodėl Birželio sukilimas toks svarbus užsienio jėgoms? Ką turime žinoti apie 1941 m. istorinį kontekstą Lietuvoje ir ką reiškia Daliaus Stanciko pasakymas, kad karas su KGB tęsiasi?

Pokalbio temos:

00:40 – kaip kilo mintis parašyti knygą „Kūju per Lietuvos istoriją“?
03:27 – ką apie Joną Noreiką ir kitus Lietuvos laisvės kovotojus rašo Vakaruose? kodėl žydai nepripažįsta jo indėlio gelbėjant žydus?
17:15 – kodėl terminas „getas“ 1941 m. vasarą buvo suprantamas visai kitaip nei šiandien?
22:20 – ką tuo metu reiškė „Pakelk galvą, lietuvi“?
31:18 – Izraelio istorijos tyrėjai teigia, jog Holokausto ir Birželio sukilimo atskirti neįmanoma – ką apie tai mano Dalius Stancikas?
38:55 – Birželio sukilimą puola ne tik užsienio spectarnybos, bet ir kai kurie vietos intelektualai – kodėl D. Stancikas Venclovų namus vadina „Melų muziejumi“?
44:18 – ką reikia daryti, kad istorija rašytume patys, o ne kas nors tai darytų už mus?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
aga

Izraelyje labai daug is SSSR atvykusiu. Su SSSR mentalitetu – jiems Lietuvos Nepriklausomybes kovos iki siol gerkleje stovi.

Kodėl viena

nacija iškeliama aukščiau kitų? Kame reikalas? Visos tautos yra patyrusios didžiulių nuostolių ir netekčių karų metu. Negi lietuviai yra to baisaus karo kaltininkai, planuotojai, organizatoriai, provokatoriai ir vykdytojai? Ką rodo dokumentai? Jie ką nors užpuolė, okupavo ar atsikraustė pas kažką, kaip nekviesti svečiai? Kaip čia yra iš tikro? Dviejų milijonų tauta ką nors puolė ar pati buvo užpulta ir okupuota? Apie ką kalbama, kai mūsų tik tiek? Tai gal mūsų tauta buvo šimtmečiais okupuojama ir žudoma, kad tiek belikę ir norima, kad visai nebeliktų, ką? Kas šito nori?

ah1

Lietuva buvo okupuota ir nėra ko diskutuot – bo okupuotame krašte okupantų tvarka ir taisyklės.

A tu mat

Stancikas apie žydų aktyvumą…
Video 28:09 –>
„Žydai matė išsigelbėjimą…“, bet gelbėjantis nebūtina tapti aktyviais spec. struktūrų talkininkais, bendradarbiais…
Reiškia, komentatoriai aštriai pasisakantys šia tema, yra teisūs.
Ankstesnėje video vietoje kalba kad mūsų istorikai netyrė… Toks smarkus komentatorius prieš kelias dienas puolė istorikus už jų neveiklumą… Hmm.
O Lietūkio garažo pasikeitusio statuso ir mūsų istorikų ir politikų nutylėjimą… Hmm.

ah1

cit. „…ką reiškia Daliaus Stanciko pasakymas, kad karas su KGB tęsiasi?”- man – „akių muilinimą” – bo KGBistai įslaptinti – tai kaip gali vykti karas su nežinia kuo? kai nematai kas priešas ir kur priešas karas paprasčiausiai neįmanomas.
Tiesa/ žnojimas jus išlaisvins mokė rabis mokytojas J. K. Biblijoje, tai va tas kas laiko jus mele ir nežinojime tas ir yra jus įkalinęs – jūs neturit galimybės rinktis išeiti iš melo tėvo Velnio narvo ar pasilikti melo tėvo Velnio narve, – jums suvaržytas laisvos valios dėsnis.

Pakliuvo ant jauko

valstybininkai. Diskusijoa apie tai, ar ne tuos imta gerbti vertinant valstybės kelią į nepriklasusomybę yra akivaizdus pasidavimas rytų kaimyno propagandai, neva Lietuva (o taip plačiai suvokia „laisvi” kaimynų piliečia) „ir visi pribaltai” neverti turėti savo valstybės, nes neva kūrė ją ant nužudytų žydų kraujo. Taip, iš tikrųjų jei tokia būtų buvusi laisvės sąlyga, Lietuvos valstybingumas moraliniu požiūriu būtų su klaustuku. Tačiau diskutuoti mums pakištą svetimą absurdą reiškia nepastebėti spąstų, paspęstų tų, kurių visa istorija kurta ant kitų tautų kraujo, dėl kurio jiems nepriekaištaujama, nes taip pasaulyje kurtos visos imperijos. Reikia būti idiotu diskutuojant dėl Kazio Škirpos, kaip valstybininko, pagerbimo, kada jis net nebuvo įmaišytas į jokius genocido planus. Kad lietuviai tikrai prisidėjo prie žydų žudynių, yra moralinis klausimas, ypač jei… Skaityti daugiau »

Stiklo valytuvas

>> Pakliuvo ant jauko 2021-07-1 17:29 . „Deja, dabar kaimyno provokuojami “patriotai” net nesuvokdami, drauge su visais kvailiais bando “ištaisyti” šitą “klaidą”. Laimi Jules su “stiklo valytuvu” Lietuvos sąskaita.“ —- Kažkaip netiesiogiai bandai man prikabinti, kad aš esu kažkaip susijęs su užsieniniu kaimynų, ir matomai ne iš gerosios pusės? Kaip drįsti menkinti, nieminti mano patriotizmą rašydamas “patriotai” (kabutėse ir dar nietuviškais ženklais)?! Gražiai kalbi apie atsiprašymą… ar manęs atsiprašysi, už išvadinimą (kad ir nevisai tiesiogiai) kvailiu?! Ir galiausiai, meti kaltinimą, kad aš turiu naudos kažkaip netinkamai iš Lietuvos! — Ar tave kas pasamdė? Kodėl mėtaisi nepagrįstais kaltinimais? Gal tu žydas-sionistas? Ar tiesiog atlieki „žvalgybą mūšiu“? Labai panašu kad esi provokatorius! Gal nori mano kraujo?!!! Nebūčiau pirmas, praradęs gyvybę dėl tiesos,… Skaityti daugiau »

istorijos kūrėjas

… Pažyma atsirado Amerikoj 1986 (?) metais (prabėgus 40 metų), kad kunigas nutarė „pabaltinti” kitą lietuvį.
O kodėl niekas nenori tirti krepšininkų dalyvavimą žydų šaudyme? Numojama ranka. Nors apie tai parašyta 1946 m.
Stiprus – intensyvus MELAS, pone Stančike.

Tikrai ponas Stančikas yra istorijos kūrėjas (teisus Dovilas).

O kodėl niekas nenori tirti

Žydų globalistų, kosmopolitų, genderistų…

ErR

Lietūkio žudynės. Tai buvo „drąsuolių – didvyrių” treniruotės – šaudė į sprunkančių rusų karių nugaras, vaikėsi paskui žydelkas ir jų vaikus…
Tai ir buvo holokausto pradžia.

Nedrebėk, STIKLO VALYTUVE!

Visai ne pats pakibai ant jauko, bet garbingi lietuviai, nesuprantantys, kad dabartiniai kaltinimai antisemitizmu niekaip nėra susiję su kova dėl Lietuvos išlikimo ir yra Rytų provokacija.
Pats esi paminėtas ne dėl savo „reikšmės”, bet dėl tinkamos poros Jules kliedesiams įsūpuojant maskolijos užsakytą „Lietuvos antisemitizmą”. Betarpiška įsūpuotoja – šios svetainės redaktorė, kuri tyčia nešalina tokių durnių, kaip judu (jau neminint protingesnių, kaip melagis ah1), antisemitinių komentarų.
Nebijok „prarasti gyvybės dėl tiesos, dėl savo krašto” – šitoks baisus siaubas kvailiams mažiausiai gresia!

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top