Žygimantas Mauricas. Lietuva iš visų civilizuoto pasaulio šalių labiausiai apmokestina mažai uždirbančių šeimų pajamas

Veidaknygė

Finansų ministerija giriasi, kad padidinus neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) cituoju „Mokesčių našta mažas pajamas gaunantiems asmenims BE VAIKŲ ateinančiais metais sieks 33,6 proc. ir bus artima ES valstybių vidurkiui” (t.y. vis dar didesnė, bet jau „artima”) O kaip asmenims SU VAIKAIS? Du vaikus auginančio ir minimumą uždirbančio gyventojo mokestinė našta yra 30.6%: (jis uždirba €500: į rankas gauna €346 ir sumoka €153 eurus mokesčių). Keli įdomūs faktai:

1. Lietuva turi didžiausią mažai uždirbančių ir vaikus auginančių darbuotojų apmokestinimą civilizuotame pasaulyje (EPBO šalyse)
2. Skurdo rizikos riba du vaikus auginančio asmens yra €414, tad dideli mokesčiai šią šeimą padaro skurdžiais t.y. į rankas po mokesčių lieka tik €346
3. Skurstančių vaikus auginančių vienišų tėvų yra 57.5% (antras rodiklis ES po Bulgarijos) – dvigubai didesnis nei pensininkų (27.6%).
4. „Nekenčiami kapitalistai” – Australija, Kanada, Naujoji Zelandija ir Airija bei „socialiai nejautri” Danija taiko neigiamus mokesčius t.y. primoka, kad tokios šeimos dirbtų ir augintų vaikus (o ne gyventų iš pašalpų).

Asmeniškai nesuprantu kur yra ekonominė logika apmokestinti šeimas, nustumiant jas žemiau skurdo ribos, o už gautas lėšas „rūpintis” nuskurdintomis šeimomis ir kompensuoti sąskaitas už „šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidas”? Patys nuskurdina, kad nebegalėtų susimokėti sąskaitų net už vandenį, o vėliau – teikia kompensacijas (iš jų pačių sumokėtų pinigų)… Absurdas…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taip

Nutinka, kai valstybę valdo godūs parsidavėliai nemokšos (visokio plauko fizikai, daininkai, aktoriai, muzikantai propesoriai ir panašaus plauko veikėjai), o ekonomisto, teisininko, politologo išsilavinimą turintys ir dalyką išmanantys nustumiami už borto.

p. Mauricai

O seimo nariams reikia gauti geeeerą algą – reikia,
– pieštukinius, trintukinius geeeerus priedus gauti reikia – reikia,
– nemokamus telefonus ir pokalbius turėti reikia – reikia,
– mašinas nuomoti ir pilnus bakus benzino pilti už biudžeto pinigus reikia – reikia
– biurus nuomotis iš biudžeto pinigų reikia – reikia,
– visokioms reprezentacijoms pinigų reikia – reikia,
– gėles meilužėms pirkti reikia – reikia
– ir t.t.
Tai iš kokių pinigų vargšams mokėti, a?

mauricijui

Skurdas…
.
O skandinavų bankai- plėšikai, žinoma, ” ne prie ko”?
.
PS: o kas pas mus valdžioje yra didžiausi bankų draugeliai?

viskas apgalvota

tada pedofilams vaikučiai mažiau kainuoja

kubyyylius

Pusbadžiu laikomi vergai yra patys paklusniausi.
Tokia mūsų taktika.
O strategija…
Strategija nesikeičia ir vykdoma pavyzdingai.
Iki 2030jų šioje teritorijoje neturi likti lietuvių.

va tep

kol valstybei vadovaus muzikanatai, poetai, sportininkai, nebrendylos, tarybinių laikų nomenklatūrininkai tol taip ir bus. Per 26 metus valdymo iš Lietuvos išvyko apie milijonas žmonių – Lietuvos vartotojai, nėra vartotojų, nesurenkami mokesčiai, maži atlyginimai, atimamos socialinės garantijos – buvusių komunistų eksperimentiniame Vilkaviškio rajone devynis mėnesius žmogus nedarbinamas, atimtos socialinės garantijos, darbdavys nemoka mokesčių VMĮ, Sodrai, ligonių kasoms.Pasiskūsti baisu nes Vilkaviškio darbdaviai, biudžetininkai suformavę praktiką susidoroti baudžiamuoju keliu su tais kurie paviešina darbdavių fintus. Kas būtų su žmogum jei jis susižalotų darbe, ir kai jis socialiai neapdraustas? Darbdavys pasakytų kad aš jo nepažįstu ir nežinau ką jis veikia jo teritorijoje?

to Taip

Ekonomika dažnai net ne mokslas, o pasakaitės vaikučiams.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top