Siūlome susipažinti su veidaknygėje paskelbtu banko „Nordea“ Baltijos šalių tyrimų padalinio vadovo Žygimanto Maurico siūlymu, kokių dar nepopulistinių sprendimų galėtų imti naujoji valdžia.
Lietuvoje Seimo narys uždirba 4,3 karto daugiau nei „paprastas žmogus“, o tai yra beveik didžiausias skirtumas visoje Europos Sąjungoje [po Italijos] (daugiau žr. ČIA – red. past.).
Šiame kontekste Karbauskio siūlymai nedidinti Seimo narių atlyginimų bei neleisti nuomotis automobilių už parlamentines lėšas populistiniais tikrai nepavadinsi. Beje, kaip ir referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, kas būtų puikus pavyzdys valstybėms institucijoms taip pat susitvarkyti savo kiemą (milijonai ES lėšų buvo investuoti į IT sistemas siekiant efektyvinti viešojo sektoriaus veiklą, bet darbuotojų kiekis daugumoje institucijų ne sumažėjo, o išaugo – rašiau anksčiau apie darbo biržos pavyzdį…).
O visai nepopulistinis sprendimas būtų fiksuoti Seimo nario ir vidutinio atlyginimo Lietuvoje santykį ties 2.4 (t.y. toks yra ES vidurkis) ir didinti priklausomai nuo pasiektų rezultatų, t.y. indeksuoti su vidutiniu darbo užmokesčiu PRIVAČIAME SEKTORIUJE (ne valstybiniame), kuris 2015 metais siekė 540 eurus į rankas (valstybės sektoriuje siekė 580 eurų). Gal tuomet Seimo nariai atkreips dėmesį į itin žemus lietuvių atlyginimus ir imsis realių veiksmų didinti uždirbamą atlyginimą į rankas???
Seimo nario atlyginimas siektų 2.4×540 = 1296 eurus vietoje dabartinių 1923 eurų.
P.S. Dabar atlyginimo dydį nustato „pareiginės algos bazinis dydis“, dėl kurio dydžio kiekvienais metais sprendžia patys Seimo nariai…