Žygimantas Mauricas naujajai valdžiai siūlo nepopulistinį sprendimą – indeksuoti Seimo nario atlyginimą

Siūlome susipažinti su veidaknygėje paskelbtu banko „Nordea“ Baltijos šalių tyrimų padalinio vadovo Žygimanto Maurico siūlymu, kokių dar nepopulistinių sprendimų galėtų imti naujoji valdžia.

Lietuvoje Seimo narys uždirba 4,3 karto daugiau nei „paprastas žmogus“, o tai yra beveik didžiausias skirtumas visoje Europos Sąjungoje [po Italijos] (daugiau žr. ČIAred. past.).

Šiame kontekste Karbauskio siūlymai nedidinti Seimo narių atlyginimų bei neleisti nuomotis automobilių už parlamentines lėšas populistiniais tikrai nepavadinsi. Beje, kaip ir referendumo dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, kas būtų puikus pavyzdys valstybėms institucijoms taip pat susitvarkyti savo kiemą (milijonai ES lėšų buvo investuoti į IT sistemas siekiant efektyvinti viešojo sektoriaus veiklą, bet darbuotojų kiekis daugumoje institucijų ne sumažėjo, o išaugo – rašiau anksčiau apie darbo biržos pavyzdį…).

O visai nepopulistinis sprendimas būtų fiksuoti Seimo nario ir vidutinio atlyginimo Lietuvoje santykį ties 2.4 (t.y. toks yra ES vidurkis) ir didinti priklausomai nuo pasiektų rezultatų, t.y. indeksuoti su vidutiniu darbo užmokesčiu PRIVAČIAME SEKTORIUJE (ne valstybiniame), kuris 2015 metais siekė 540 eurus į rankas (valstybės sektoriuje siekė 580 eurų). Gal tuomet Seimo nariai atkreips dėmesį į itin žemus lietuvių atlyginimus ir imsis realių veiksmų didinti uždirbamą atlyginimą į rankas???

Seimo nario atlyginimas siektų 2.4×540 = 1296 eurus vietoje dabartinių 1923 eurų.

P.S. Dabar atlyginimo dydį nustato „pareiginės algos bazinis dydis“, dėl kurio dydžio kiekvienais metais sprendžia patys Seimo nariai…

Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nu kaži...

gyvuliukai taip kovojo dėl vietos prie lovio, o dabar še…
pasakys kad tai nehumaniška, nekatalikiška, kad čia šnipo Putino intrigos ir t.t.

Jėzusas

Aš siūlau bankų darbuotojams įsteigti profsajungą ir kad bankų darbuotojų atlyginimas būtų nustatomas kolektyvinėse sutartyse. Bankų vadovų atlyginimus laikyti vidutiniškai 2,4 karto didesnius ir indeksuoti proporcingai nuo sumokamo pelno mokesčio.

Geras pasiūlymas

Būtų dar geresnis jeigu būtų ne 2,4, o 2,0 nuo minimumo pajamų. Jeigu jau sumažintų iki 2,4 tai jau irgi būtų progresas.

Jeigu taip įvyktų

Konservatoriai visi iki vieno gautų infarktus.

tikekimes

kad valstieciai bent kiek sumazins si skirtuma, kuris tiesiog bado akis.
Jei valdziauninkams atlyginimai per mazi- tegu nesiverzia i valdzia, juk niekas ju prievarta ten nevaro.

ruta

..pirma ,reiktu Banku pelnus apmokestinti atatinkamai progresine linkme ir zenkliai riboti ju apetitus monopolizuojant paslaugas , kai visi atlyginimai , pensijos , ismokos eina tik per bankus !

Jei atvirai

tai atvirai. Kaip manot, ar vsd seka nelegalių „lobistų” pokalbius su seimūnais?
Kadaise skelbta „abonento istoriją” atskleidė tik mažytę Didžiosios korupcijos dalelę.

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top