„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

y-news.lt

Kalevas Leetaru | Realclearpolitics.com

Jungtinėse Valstijose, artėjant šių metų „Žygio už gyvybę“ (March for Life, angl.) eitynėms, Twitterio socialinis tinklas sulaukė kaltinimų cenzūra, kai užblokavo aborto priešininkų žinutes. Bent dviem skirtingais atvejais žinutės, įskaitant ir Atstovų Rūmų nario Matto Gaetzo pranešimą, buvo užmaskuotos perspėjimu apie „jautrų turinį“. Po kilusio pasipiktinimo bangos, kompanija pakartojo dabar jau įprastą taktiką, viską nurašyti „algoritmo klaidai“ ir atstatė anksčiau užblokuotas žinutes. Vis dėlto Twitteris atsisakė pateikti papildomos informacijos apie konkrečią „algoritmo klaidą“.

Socialinės žiniasklaidos platformoms vis labiau tampant „viešosiomis erdvėmis“, kuriose vyksta demokratinės diskusijos, klaidos ir tyčinis ar netyčinis juodąsias dėžes primenančių algoritmų, kurias turinio moderavimui naudoja socialinės platformos, šališkumas turės vis didesnį poveikį demokratijos kokybei.

Šiandien gyvename pasaulyje, kuriame Twitteris atvirai skelbia apie savo teisę ištrinti oficialius JAV prezidento pranešimus, jei su jais nesutinka. Facebookas blokuoja politinių partijų pranešimus, jei šie, kompanijos manymu, „kursto neapykantą“, ir net tyliai įsikiša į demokratinių šalių rinkimus, skirdami ypatingą dėmesį pranešimų, palaikančių vieną partiją, specialiam patikrinimui.

Nedidelis privačių kompanijų skaičius dabar turi lemiamą įtaką tam, kas mums leidžiama matyti ir sakyti internetu ir gali savo valia reguliuoti politinius debatus, laikydami jiems svetimą požiūrį „nepriimtinu“ bei blokuodami jo sklaidą.

Skaityti visą straipsnį (anglų k.)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top