10 faktų apie Stambulo konvenciją

laikmetis.lt

Daug diskutuojant apie Stambulo konvenciją dėl galimybės ją ratifikuoti Lietuvoje, tampa svarbu žinoti pagrindinius faktus apie ją.

1. Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo, geriau žinoma kaip Stambulo konvencija, yra Europos Tarybos žmogaus teisių sutartis.

2. Konvencija pirmą kartą buvo pasirašyta 2011 m. gegužės 11 d. Stambule, Turkijoje, todėl ji ir vadinasi Stambulo konvencija.

3. Oficialiai skelbiamas konvencijos tikslas – užkirsti kelią smurtui, apsaugoti aukas ir nutraukti smurtautojų nebaudžiamumą. 2011 metais Europos Tarybos priimta Stambulo konvencija yra pirmasis pasaulyje teisinis instrumentas, kuriuo siekiama pažaboti smurtą prieš moteris – nuo žaginimo santuokoje iki moterų lyties organų žalojimo.

4. Sutartį jau pasirašė 45 šalys ir Europos Sąjunga.

5. Stambulo konvencijos nėra ratifikavusios 6 ES šalys – Lietuva, Latvija, Čekija, Slovakija, Vengrija ir Bulgarija.

6. Konvencijos nėra ratifikavusi Jungtinė Karalystė. Japonija, JAV, Meksika ir Kanada prisidėjo prie šio dokumento parengimo, bet jose jis neturi jokios teisinės galios ar ratifikavimo galimybių.

7. Žinoma, konvencijos nėra ratifikavęs Vatikanas.

8. 2020 metais Lenkija pradėjo oficialų pasitraukimo iš sutarties procesą.

9. Pagal Europos Tarybos paaiškinamą, konvencijoje naudojami terminai „socialinė lytis“ ir „biologinė lytis“ yra du skirtingi dalykai. Konvencijoje terminas „socialinė lytis“ yra apibrėžiamas kaip: „socialinės patirties sąlygoti vaidmenys, elgesys, veikla ir savybės, kuriuos tam tikra visuomenė laiko tinkamais moterims ir vyrams“. Pagal Stambulo konvenciją, „socialinė lytis“ ir „biologinė lytis“ yra dvi skirtingos sąvokos.
Konvencijos aiškinamajame pranešime pabrėžiama, kad „terminas „socialinė lytis“ pagal šį apibrėžimą nėra skirtas pakeisti sąvokų „moterys“ ir „vyrai“, vartojamų konvencijoje.“

10. Stambulo konvencijoje reikalaujama, kad šalys „imtųsi būtinų priemonių skatinti socialinių ir kultūrinių moterų ir vyrų elgesio modelių pokyčius, siekdamos panaikinti papročius, tradicijas ir visas kitas praktikas, grindžiamas moterų menkavertiškumo idėja ar stereotipiniais moterų ir vyrų vaidmenimis“.

Daugelis Stambulo konvencijos nuostatų Lietuvoje jau yra įteisinta kitais teisės aktais, tačiau vis dar nėra galutinio parlamento sprendimo. Tokiam scenarijui priešinasi kai kurios visuomeninės ir nevyriausybinės organizacijos. Jos platina peticiją, kuri ragina Lietuvos valdžios atstovus neratifikuoti konvencijos.

laikmetis.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Deivis

Stambulo konvencija, – neokomunistų raugalas.

Ar ne pranašiška, kad "Stambulas"

– tai XV a. steigtos globalios antikrikščioniškos Imperijos (Osmanų)
iš krikščionių atimto Konstantinopolio
ir pervadinto Stambulu [isˈtanbuɫ – „islamo gausa”] vardas?

7 punktas

O ką Vatikanas yra ratifikavęs? Užtenka, kad popiežius ją palaiko.

>7 p.: prilygstate stambulininkams-demagogams

Du Jūsų sakiniai 20:30 ir abu klaidingi.
Pasitikrinkite, ir, jei rūpi tiesa, neklaidinkite.

Po galais,

nuo kada Lietuvoje pjaustomi klitoriai?????

Nesupratau:

čia konvencijos šalininko ,,faktai”?

Nesupratusiam 20:58

Ar paskutiniojo – 10 – punkto formuluotės galėtų būti konvencijos šalininko?
Nors su Jumis sutinku, kad esama daugybė kitų faktų, atskleidžiančių SK
kaip šliaužiančio neokomunistinio perversmo šalininkų dokumento pobūdį,
tačiau jie kažkodėl nepateikti.

> 21:11

Taip, galėtų. Neperskaitėt teksto iki galo.

aš iš viduramžių

nieko nesupratau ,kas ta socialinė lytis?

>> Iš viduramžių

Pavyzdžiui, esi vyras, bet pamatei, kad į tualetą nuėjo graži moteris. Eini iš paskos ir sakai, kad irgi esi moteris. Jei moteris ims klykti, paduosi į teismą. Negalima diskriminuoti, jei vyras atlieka socialinį moters vaidmenį. Arba moteris vyro.

Kas

iš redakcijos bando įrodyti, kad ,,velnias nėra toks juodas, kokį jį paišo”? Domėjausi ta konvencija prieš keletą metų, po to, kai Linkevičius ją pasirašė. Todėl nereikia čia atvėrinėti Overtono langų. Būtų garbinga nurodyti autorystę, jeigu tai nėra VISOS redakcijos pozicija.

Kas'iakui 21:57

kuriam/-iai ‘Būtų garbinga nurodyti autorystę’: nurodyta laikmetis.lt
‘Domėjausi ta konvencija prieš keletą metų, PO TO, kai Linkevičius ją pasirašė.’ – Derėjo domėtis PRIEŠ TAI, kai Linkevičius ją pasirašė.’

>aš iš viduramžių - taikliai paklausėte!

„Kas ta SOCIALINĖ lytis?“ – Kai tik išverčiame į lietuvišką terminiją,
iškart atsiskleidžia ideologemos marksistinė kilmė – „VISUOMENINĖ lytis“.
Mat, marksistinė „dialektika“ nepripažįsta
nei BIOLOGINĖS žmogaus esmės (darvinizmas),
nei jo ANTGAMTINIO pašaukimo (kreacionizmas),
o skelbia tik VISUOMENINĘ žmogaus esmę.
Žinoma, teisę pastarąją konstruoti turi tik valdžią turintieji.
Tironija? – Tai ir reikėjo įrodyti.

> 22:19

Aha! Mea culpa. Aš juk vadovauju Linkevičiui. 🙂

> 23:20

Aha! Dabar žinosime, iš kur Linkevičius toks tešlagalvis.

Al.

Jei socialinės lyties sąvoka skirta nugalėti vyrams ar moterims visuomenės priskiriamiems stereotipams, nekeičiant vyro ir moters sąvokų, kaip pasakoja Vilucko laikraštis,tai iš kur atsiranda naujos lytinės lytys ? Ar iškrypyliškų lytinių santykių pripažinimas padeda atsikratyti stereotipų apie visuomeninė vyrų ir moterų vaidmenį ? Ar vienas iš tų stereotipų, kuriuos reikia nugalėti, yra visuomenės įsitikinimas, kad vaikystę reikia apsaugoti nuo tvirkinimo ir sodomitams negalima atiduoti vaikų ?Kodėl save krikščionišku laikantis laikraštis (Laikmetis) rašydamas, kad ,,Tokiam scenarijui [Stambulo konvencijos priėmimui] priešinasi kai kurios visuomeninės ir nevyriausybinės organizacijos”, nutyli, kad tam priešinasi Bažnyčia ?
Ar gal nesipriešina ? Gal stovi po (Pažinimo?) medžiu ?

Birute

Totali kvailybe,meslas…

stasys

Kaip dokumentui užimančiam beveik kad 30 puslapių labai jau menkas aprašymas . Faktų apie Stambulo konvencija tikrai kur kas daugiau . Ir kodėl niekas neklausia kaip tai nutiko jog genderizmo tėvynė JAV prisidėjo kuriant konvencijos dok.,bet jo nepasirašė ? Be abejo tautų įvairovė gyvenanti Amerikoje neleidžia visko pakišti po vienu ‘kurpaliu’ .. Senatas negali vieno parašo brukstelejimu nubraukti ‘bilio teises’ .Demokratiją gina ne tik teises bet ir tradicijas kurios tiek skirtingos tos šalies viduje , jog mums kol kas tai per sudėtinga kažkuo palyginti ,.. pabandykime įsivaizduoti tada Lietuva ,jos visuomenė ,susitaikys su jei primestų holokaustu ir nustos griežti dantimis tik išgirdus tą žodį , o kada nustosime kreivai žiūrėti į tokį ‘palecki’ .. ? Kolkas Lietuvoje žmonės gina demokratiją… Skaityti daugiau »

Jonas

Smurtas neatsiranda dėl to, kad yra moteriškoji lytis, ką teigia konvencija. Smurtą atranda asmenybė, kuri turi aukos kompleksą. Aukos kompleksas yra stiprus psichologinis sutrikimas. Dažnai pati auka provokuoja, tam kad taptų auka. Labai mažai yra sveikų moterų, kurios patyrusios smurtą, toleruotų tai ilgą laiką.

O Turkijai

ji tinka?

Šališkas

faktų parinkimas yra klaidinanti informacija. Čia net ,,stasys” teisus tai teigdamas. Tačiau straipsnis netiesiogiai ragina (kaip ir ,,stasys” tiesiogiai) tą paktą pasirašyti. Gėda. Gal, nieko nenutuokiantys skaitytojai, patys susiraskit tą konvencijos tekstą ir atidžiai perskaitykit. Kiek rasit nutylėtų faktų?

pasiskaitinejau apie

pasiskaitinejau apie Stambulo konvencijos ratifikavima. konvencija pasirase ne tik visos ES valstybes nares, bet ir pati ES. tai reiskia, kad norint, kad ES ratifikuotu konvencija, visos ES valstybes nares turetu jai pritarti (vienbalsiskumas tebegalioja). situacija yra tokia, kad siuo metu yra 4 ES valstybes, kurios del skirtingu formaliu priezasciu priesinasi ratifikavimui (Bulgarija, Slovakija, Vengrija ir Lenkija). dar pora tebetesia vidines proceduras ir bent jau garsiai nepriestarauja (cia Latvija ir Lietuva). Idomu tai, kad konvencijos nepasirase vienos is pagrindiniu „stumikiu” JAV, Kanada, bet pasirase ir ratifikavo Turkija. Taigi, jeigu konvencija isigaliotu ir Europos Sajungoje, tai taptu ES teises dalimi, su visomis is to isplaukianciomis vykdymo kontroles ir galimu sankciju uz pazeidimus sistema. kol kas tai nerealu,bet niekada nezinai, kas atsitiks veliau.… Skaityti daugiau »

Ar Konvenciją

pasirašiusios šalys per šį netrumpą laikotarpį (beveik 10 metų) jau gali parodyti GEROSIOS PRAKTIKOS vaisius ir blizgančią statistiką? Gal ten jau MAŽINAMI policininkų etatai…..?….. ir visur sodai ŽYDI……. Jei nėra kuo pasigirti, tai ir nereikalinga pasauliui ta SINTETINĖ Konvencija….. Be to, visose valstybėse tais reikalais naudojami BK, nebūtina išradinėti TRIRATUKĄ…….

Virginija Milkereises, jei

Kas cia nepamineta?.. Vienintele Europos valstybe – Baltarusija nei pasirase, nei ratifikavo Stambulo Konvencija. Uz ka gal reiktu ir pagerbt gudruji romu kilmes jos prezidenta. 🙂 Kodel nepasirase? Ogi todel, kad net neistojo i The Council of Europa. Na, su Zmogaus teisem Baltarusijoj tai jau kitas klausias. Tik dar neaisku ar pati S.K. nepazeidzia zmogaus teises, jei atidziau kas panagrinetu tuos budus, kuriuos jos GREVIO komanda taiko. O jie aprasyti tik prieduose/apendiksuose, kuriu greiciausiai neskaite nei V.Blinkeviciute, nei D.Sakaliene, Maldeikiene ar kiti Konvencijos gynejai bei jos kritikai. Mano kuklia nuomone, ne tiek pati Konvencija, kiek butent tai, kas aprasyta prieduose, kelia didziausia pavoju tautinei valstybei bei jos lastelei – seimai. Tad mano kompromisinis pasiulymas Seimui butu toks – palaukti, kol… Skaityti daugiau »

Pries

Stambulo konvensija reiketu vadinti lgbt konvensija,nes butent tai ji ir yra tik pridengta pries smurta moterims,uzleiskit konvensija ir jos nebeatsikratysit,istatymai eis toliau vienas paskui kita iki kol pedofilai jau bus norma,zmones galvokit ka darot.priimti viska greit galima bet sustabdyt po to jau nebegalesit,o gailesites jai priims daug kas 100% ateity.

25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top