2 milijonus migrantų nuspręsta per naktį paversti piliečiais, nes Vokietija paklūsta Didžiajam apkeitimui

Naujasis Vokietijos pilietybės įstatymas kartų kartoms radikaliai pakeis Vokietiją.

Vokietija palengva juda link esminio pilietybės ir imigracijos įstatymo pertvarkymo, pagal kurį 2 milijonai imigrantų per naktį taptų piliečiais. Šį planą stumia Vidaus reikalų ministrė Nensė Fėzer (Nancy Faeser) ir Kancleris Olafas Šolcas (Olaf Scholz), abu priklausantys Socialdemokratų partijai (SPD), nors šalis jau dabar susiduria su krize, kai vien 2022 metais atvyko 1,2 milijono migrantų.

Naujasis įstatymas pasižymi eile radikalių pokyčių, kurie kartų kartoms pakeis Vokietijos demografinę ir politinę ateitį.

Išvardintus pakeitimus kritikuoja ne tik konservatyvieji, bet ir liberalūs Laisvieji demokratai (FDP). Junge Freiheit straipsnių autorius Michaelis Paulvitsas (Michael Paulwitz) apie šiuos pakeitimus rašė: „Federalinė Vidaus reikalų ministrė planuoja smūgį iš viršaus Vokietijos pagrindinio įstatymo ir jos žmonių suverenumui. (Vokietijos gyventojų) sudėtis bus radikaliai transformuota ir pakeista atsitiktinai sumaišytais žmonėmis. Žinoma, niekas apie tai žmonių neklausė.“

Trumpesnis laikas pilietybei gauti.

Šiuo metu daugumoje atvejų užsieniečiai Vokietijoje turi gyventi aštuonerius metus, kad gautų pilietybę. Naujasis įstatymas mažins šį laiką iki penkerių metų. Išimtinais atvejais turintieji pakankamai kalbinių įgūdžių ir profesinių ar akademinių pasiekimų galės tapti piliečiais po trejų metų. Betarpiška šio naujo įstatymo pasekmė būtų ta, kad apie 2 milijonus migrantų, atvykusių 2015-2016 metais, tarp jų daug iš Sirijos, Vidurio Rytų ir Afrikos,“ įgytų pilietybę kartu su savo vaikais.

Vaikai automatiškai įgys pilietybę

Federalinė Vidaus reikalų ministerija taip pat planuoja, kad migrantų vaikai automatiškai gaus Vokietijos pilietybę, jei vieno iš tėvų „teisėta įprastinė gyvenamoji vieta“ penkerius metus buvo Vokietijoje.

Dviguba pilietybė

Reforma taip pat reikš, kad nebebus reikalaujama, jog Vokietijos piliečiai atsisakytų kitos savo pilietybės. Taigi Vokietija pradės naują, dvigubos pilietybės režimą.

Lengvesni kalbos reikalavimai vyriausiems

67 metų ir vyresniems migrantams kalbos reikalavimai bus „supaprastinti“, ir jiems nebereiks atlikti pakankamus kalbos gebėjimus liudijančio testo raštu. Jiems pakaks tik įrodyti „gebėjimą bendrauti žodžiu.“ Beraščiams, kad gautų Vokietijos pilietybę, iš viso nereikės atlikti jokio kalbos testo.

Daugiau nebus vokiečių kultūros reikalavimų

Be to, nebebus reikalaujama, kad migrantai įsisavintų „vokiško gyvenimo papročius“, praneša Bild. Kitais žodžiais tariant, Vokietija atsisako minties, kad migrantai turi integruotis į Vokietijos visuomenę. Anksčiau valdžia tikrindavo, ar pareiškėjas, norintis gauti vokišką pasą, nėra tuo pat metu vedęs kelių žmonų.

Vokietijoje greitai auga nepilnamečių nuotakų skaičius, o apie 60000 moterų gresia genitalijų apipjaustymai, ką Vokietijos vyriausybė tvirtina vykstant išimtinai dėl masinės imigracijos iš Afrikos ir Vidurio Rytų.

Vidinis SPD frakcijos parlamente pranešimas tvirtina, kad naujasis įstatymas pasieks kabinetą iki Kalėdų.

Didžiulė kairiųjų pergalė

Liberalūs faktų tikrintoji ilgą laiką atmesdavo Didžiojo apkeitimo idėją, vadindami ją „konspiracijos teorija.“ Tačiau ir imigracija, ir gimstamumo dažnis rodo greitą ne Europos tautų gyventojų skaičiaus augimą ir prigimtinių europiečių dalies mažėjimą, kas įrodo, jog Europa demografiškai transformuojama.

Be to, daugelis tų, kurie tvirtina, kad vyksta Didysis apkeitimas, pažymi ir tai, jog kairieji stengiasi padidinti migrantų dalį populiacijoje, kad padidintų balsuojančių už jų pačių už migraciją pasisakančias partijas. Tokia tendencija stebima JAV. Vokietijoje naujasis įstatymas tuoj pat pristatys apie 2 milijonus naujų vokiečių balsuotojų, o su laiku ir dar daugiau. Ir jų didžioji dalis palaikys SPD ir Žaliuosius.

Apklausose krentant SPD palaikymui, Vokietijoje auga prieš imigraciją pasisakančios Alternatyva Vokietijai (AfD) partijos palaikymas. SPD reikia šio būrio balsuotojų, kad išlaikytų valdžią.

Pranešimai apie nusikaltimus bus „sutvarkyti“

Vienas iš svarbiausių argumentų prieš masinę imigraciją, dažnai naudojamas AfD, bus greitai „sutvarkytas“ priėmus naujus pakeitimus Vokietijos pilietybės įstatyme. Visa gąsdinanti statistika apie užsieniečius, atsakingus už didelę dalį sunkių nusikaltimų pasislėps, kai šie užsieniečiai taps natūralizuotais piliečiais. Šiuo metu 39 procentus visų nužudymų Vokietijoje įvykdo užsieniečiai, nors jų dalis tarp visų gyventojų sudaro tik 11 procentų. Šis skaičius taip pat klaidinantis, nes kitus 61 procentą nužudymų, įvykdytų „vokiečių,“ sudaro taip pat ir antros kartos turkai ar kurdai, turintys Vokietijos pilietybę.

Konservatyvieji smarkiai prieštarauja šiam planui

AfD ir Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) tvirtai prieštarauja planui, bet dar daugiau rūpesčių SPD ir Žaliesiems kelia kai kurių Laisvųjų demokratų (FDP), mažiausios vyriausybinės koalicijos partijos, opozicija.

„Ne laikas dabar supaprastinti pilietybės įstatymą. Su FDP Vokietijos pilietybės nuvertinimo nebus,“ – sakė FDP generalinis sekretorius Bijan Djir-Sarai laikraščiui Rheinische Post.

Djir-Sarai kritikavo faktą, kad Vokietija, kuriai sunkiai sekasi deportuoti net nuteistus nusikaltėlius, iki šiol „nepadarė jokios pažangos repatriacijos klausimu“ bei „kovojant su nelegalia migracija.“ Politikas taip pat įspėjo, kad Vokietijos pilietybė suteikiama per lengvai.“

Gali būti, kad FDP žaidžia dvigubą žaidimą prieštaraudama natūralizacijos planams. Ši partija ilgą laiką skatino masinę imigraciją ir stūmė 500000 migrantų per metus idėją. Tačiau FDP palaikymas labai smarkiai sumažėjo. Žinant, kad vokiečių dauguma išreiškė „didelį susirūpinimą“ dėl į šalį atvykstančių migrantų skaičiaus, partija galimai siekia laikino populiarumo sustiprėjimo siūlydama tam tikrus pasipriešinimo šiam planui ženklus.

AfD parlamentinės frakcijos spaudos atstovas Gotfridas Kurio (Gottfried Curio) taip pat įspėjo apie „šliaužiantį Vokietijos piliečių neveiksnumą“ ir sakė, kad šalis yra verčiama nuo kojų. Jis kalbėjo, kad Kanclerė Angela Merkel pasėjo sėklą, turėdamas mintyje jos sprendimą priimti virš milijono migrantų 2015-2016 metų migrantų krizės metu, o dabar atėjo „derliaus metas.“

CDU parlamentinės frakcijos sekretorius Torštenas Frai (Thorsten Frei) įspėjo, kad „Vokietijos pasas neprivalo tapti prasta preke.“

„Mes jau turime labai patrauklų ir liberalų natūralizacijos įstatymą,“ – tvirtino Frai, pridurdamas, kad „ir CDU, ir CSU taikytina štai kas: Vokietijos pilietybė turi būti integracijos proceso pabaiga, o ne pradžia. Bet kas kita šioje šalyje stato į pavojų mūsų visuomenės sanglaudą.“

Krikščionių demokratinės sąjungos (CSU) parlamentinės frakcijos vadovė Andrea Lindholz sakė: „Vaivorykštė (koalicija) akivaizdžiai nori pigiai parduoti Vokietijos pasą. Greitai praktiškai kiekvienas jį gaus. Užsieniečiai Vokietijoje neteks paskatų integruotis. Tai galėtų tapti rimta grėsme visuomenės sanglaudai.“

Šaltinis: Remix News

2.9 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top