2014 metų Laisvės premija skirta Lenkijos disidentui Adamui Michnikui

Lapkričio 13 d., Laisvės premijų komisija, atsižvelgdama į gautus valstybės ir savivaldybių institucijų, visuomeninių organizacijų ir asociacijų, akademinės bendruomenės, bendruomenių ir fizinių asmenų teikimus, nusprendė siūlyti Seimui 2014 m. Laisvės premiją skirti Adamui Michnikui – Lenkijos visuomenės veikėjui, disidentui, vienam iš „Solidarumo“ lyderių, žurnalistui, eseistui ir politikos publicistui, vieno iš populiariausių ir pažangiausių Lenkijos dienraščių „Gazeta Wyborcza“ vyriausiajam redaktoriui, ne kartą palankiai atsiliepusiam apie Lietuvą.

1991 metais Adamas Michnikas kartu su kitais Lenkijos politikais demonstravo besąlygišką ir beatodairišką paramą Lietuvos laisvei, palaikydamas Lietuvos piliečių kovą prieš Sovietų Sąjungos agresiją. Adamo Michniko veikla visada buvo palanki Lietuvai. Jis ragino Lenkijos vyriausybę kuo greičiau pripažinti Lietuvą ir padėti gauti Lietuvai diplomatinį pripažinimą tarptautinėje arenoje. Adamas Michnikas yra ne kartą vienareikšmiškai pasisakęs prieš lenkų ir lietuvių santykių kiršinimą, išnaudojant tautines mažumas.

Plačiai nuskambėjo Adamo Michniko pasisakymas: „Kai žiūrime, kas vyksta Donecke ir Luhanske, tai tame kontekste matome, kokie yra absurdiški ginčai tarp Lietuvos ir Lenkijos. Jie yra beprasmiai, jie yra kenksmingi – reikia atvirai pasakyti. Yra politikų, kurie dirba Putino politikos labui. Ranka rankon dirba. Nes gerų Lietuvos ir Lenkijos santykių griovimas naudingas tik Kremliaus imperialistinei politikai.“

Laisvės premija buvo įsteigta 2011 m. rugsėjo 15 d., vadovaujantis Lietuvos Respublikos laisvės premijos įstatymu. Ja siekiama įvertinti asmenų ir organizacijų laimėjimus ir indėlį ginant žmogaus teises, plėtojant demokratiją, skatinant tarpvalstybinį bendradarbiavimą kovojant už Rytų ir Vidurio Europos tautų laisvą apsisprendimą ir suverenitetą.

Pirmoji Laisvės premija 2011 m. skirta Rusijos kovotojui už laisvę, žmogaus teises ir demokratiją Sergejui Kovaliovui, antroji – 2012 m. – skirta Lietuvos laisvės lygos įkūrėjui, „45-ių pabaltijiečių memorandumo“ iniciatoriui, politiniam kaliniui Antanui Terleckui, trečioji – 2013 m. skirta kovotojui už Lietuvos laisvę ir žmogaus teises, aktyviam Lietuvos neginkluoto pasipriešinimo dalyviui, politiniam kaliniui, pogrindinės spaudos leidinio „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ steigėjui, redaktoriui, Tikinčiųjų teisių gynimo katalikų komiteto nariui, arkivyskupui Sigitui Juozui Tamkevičiui.

Laisvės premija įteikiama Laisvės gynėjų dieną – sausio 13-ąją.

Su dabartine Adamo Michniko pozicija kviečiame susipažinti kitose Tiesos.lt publikacijose:

Adamas Michnikas. Pasauliui reikia Rusijos. Rusijai nereikia Putino

Adamas Michnikas. Kur veda nuolaidžiavimas Putinui?

Adamas Michnikas: „Krymas Putinui taps tuo, kuo Miloševičiui tapo Kosovas“

Adamas Michnikas. Dialogas su Kremliumi – tik laiko gaišimas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozapas

Na, p. Adamą , kaip politiką, žinau nuo paauglystės.
Kietas diedas. Labai protingas.
Nesureikšminu tų premijų.
Ne kartą yra buvę regalijų pridalinta abejotiniems asmenims.
Vienok šį kartą forma atitinka turinį.
A.Michinikas tikrai vertas pagarbos.
Sveikinimai.

gintas

Grybauskaitės liberastinė rusofobinė kohorta glaudžiasi prie Michniko rusofobijos.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top