2015

Popiežius Pranciškus: Žiūrėkime į Dievo mums duotus ženklus

Vatikano radijas

Paskutinės metų dienos vakarą popiežius Pranciškus Šv. Petro bazilikoje vadovavo pirmiesiems Mergelės Marijos Dievo Gimdytojos iškilmės Mišparams. Per tradicines padėkos už beišbaigiančius metus pamaldas buvo giedamas ketvirtą amžių siekiantis šlovinimo ir dėkojimo himnas „Te Deum“.

„Koks didžiai prasmingas šis mūsų susibūrimas šlovinti Viešpatį užbaigiant šiuos metus, – sakė Pranciškus padėkos Mišparų homilijoje. – Bažnyčia įvairiomis progomis jaučia pareigą su džiaugsmu šlovinti Dievą šios nuo seno ją lydinčios maldos žodžiais. Mes džiaugiamės ir esame dėkingi Dievui už jo buvimą mūsų istorijos įvykiuose. Mes dažnai pajuntame, kad vien mūsų balso negana, kad turime įsijungti į visos Dievo tautos giedamą šlovinimo giesmę. „Te Deum“ giesmėje mes šaukiamės angelų, pranašų, visos kūrinijos pagalbos ir visi kartu šloviname Dievą. Šiuo himnu prisimename visą išganymo istoriją, kurioje slėpiningu Dievu sumanymu turi sau priklausančią vietą ir ką tik praėjusių metų mūsų gyvenimo įvykiai.“

Geroji Naujiena. Tešviečia mums Viešpats savo veidu, tebūna jis mums maloningas!

Viešpats kalbėjo Mozei: „Pasakyk Aaronui ir jo sūnums: štai kaip laiminsite izraelitus, štai kaip sakysite jiems: „Tepalaimina ir tesaugo tave Viešpats! Tešviečia tau Viešpats savo veidu, tebūna jis tau maloningas! Tegu Viešpats savo veidą atgręš į tave ir suteiks tau gerovę“. Jie taip tesišaukia mano vardo izraelitams, ir aš juos palaiminsiu“. (Sk 6, 22–27)

* * *

Bet, atėjus laiko pilnatvei, Dievas atsiuntė savo Sūnų, gimusį iš moters, pavaldų įstatymui, .kad atpirktų esančius įstatymo valdžioje ir kad mes įgytume įvaikystę. O kadangi esate įvaikiai, Dievas atsiuntė į mūsų širdis savo Sūnaus Dvasią, kuri šaukia: „Aba, Tėve!“ Taigi tu jau nebe vergas, bet įvaikis; o jeigu įvaikis, tai Dievo valia ir paveldėtojas. (Gal 4, 4–7)

* * *

Jie nusiskubino ir rado Mariją, Juozapą ir kūdikį, paguldytą ėdžiose. Išvydę jie apsakė, kas jiems buvo pranešta apie šitą kūdikį. O visi žmonės, kurie girdėjo, stebėjosi piemenų pasakojimu. Marija dėmėjosi visus šiuos dalykus ir svarstė juos savo širdyje. Piemenys grįžo atgal, garbindami ir šlovindami Dievą už visa, ką buvo girdėję ir matę, kaip jiems buvo paskelbta.

Praslinkus aštuonioms dienoms, kai reikėjo apipjaustyti berniuką, jam buvo duotas Jėzaus vardas, kurį angelas buvo nurodęs dar prieš jo pradėjimą įsčiose. (Lk 2, 16–21)

Pradėdami Naujuosius metus melskimės už Lietuvą Tiesoje: tenušviečia mūsų gyvenimus Dievo veido šviesa, kad Jo ramybė, pranokstanti visokią išmintį, sergėtų mūsų širdis ir mintis Kristuje Jėzuje.

Jonas Kazimieras Švagžlys. Reductio ad Putinum

Jonas Kazimieras Švagžlys | Judėjimas Dešinioji mintis“

Ne pirmą dešimtmetį Vakarų pasaulyje nesiliaujant ginčams, kuriuos amerikiečių filosofas George’as Weigelis pavadino „vertybių karais“, ne išimtis yra ir Lietuva, kurios viešojoje erdvėje taip pat matome aršias diskusijas, kokią Lietuvą norėtume matyti ateityje.

KT: Seimas negali vertinti institucijų vadovų ataskaitų ir imtis atleidimų – tai prieštarauja Konstitucijai, Prokuratūros įstatymo nuostatos – ne

Konstitucinis Teismas šiandien priimtame nutarime pripažino, kad Seimo statuto 206 straipsnio 5 dalies nuostatos tiek, kiek pagal jas Seimas turi įgaliojimus priimti nutarimą, pritarti ar nepritarti valstybės institucijos vadovo, kurį skiria Seimas arba kurio paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, pateiktai metinei institucijos veiklos ataskaitai, ir šio straipsnio 6 dalis, kurioje nustatyta, kokie padariniai galimi Seimui išreiškus nepritarimą šiai ataskaitai, prieštarauja Konstitucijai. Atitinkamai prieštaraujančiu Konstitucijai pripažintas ir Seimo 2013 m. spalio 1 d. nutarimo 1 straipsnis, kuriuo nepritarta Prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai.

LRT Aktualijų studija: Kokie valdžios sprendimai galėtų paspartinti Lietuvos ekonominį augimą ir pagerinti žmonių gyvenimą? Raimondo Kuodžio atsakymas

Kodėl Lietuvoje tiek daug nepatenkintų žmonių? Ar šalies valdžia turi svertų priimti tokius sprendimus, kurie paspartintų Lietuvos ekonominį augimą ir pagerintų žmonių gyvenimą? Kai kurių sričių (pvz., „Sodros“) reforma atidėliojama metų metus – kodėl bijoma priimti radikalius sprendimus? Į kitų metų deficitinį valstybės biudžetą dėmesį atkreipė net Europos Komisija – negi vakar tęsis ir rytoj? Ar yra rezervų surinkti daugiau pajamų į biudžetą?

Į šiuos ir kitus žurnalistės Rimos Jakutytės klausimus LRT Aktualijų studijoje atsakymus pateikė Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas prof. Raimondas Kuodis.

Laidos įrašo klausykite ČIA.

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ pateikti įtarimai dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai politinei partijai „Tvarka ir teisingumas“, kaip juridiniam asmeniui, pateikė įtarimus dėl prekybos poveikiu ir pinigų plovimo.

Kaip gruodžio 30 d. pranešė STT, atliekant 2014 m. pabaigoje pradėtą didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikiu surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo vykdomos siekiant neteisėtos naudos partijai.

Vytautas Daujotis: Konstitucinis Teismas de facto perėmė aukščiausios valdžios funkcijas

Ričardas Čekutis | „Vakaro žinios“

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda (Andrzej Duda) šią savaitę pasirašė įstatymą, kuris riboja vietinio Konstitucinio Tribunolo sau prisiimtą įstatymų aiškinimo viršenybę. Prieš tai A.Duda atmetė kaltinimus žlugdant demokratiją savo šalyje: „Lenkijoje vyksta politinis ginčas, tačiau demokratija jokiu būdu nėra pavojuje.“

Apie paties Konstitucinio Teismo keliamus pavojus demokratijai „Vakaro žinios“ kalbėjosi su Vilniaus universiteto prof. Vytautu Daujočiu.

Scroll to Top