45 mylių ilgio Putino “mega griovys”: Rusijos kariai, ruošdamiesi Ukrainos kontrpuolimui, iškasė didžiulį gynybinį įtvirtinimą, matomą iš kosmoso

dailymail.co.uk

Vladimiro Putino pajėgos, ruošdamosi Kijevo kariuomenės kontrpuolimui, stato didžiulį griovį per Ukrainos užimtą Zaporožės regioną. Iš kosmoso matomas maždaug 45 mylių ilgio griovys kol kas driekiasi per visą kraštą, nes Rusija baiminasi, kad pasikartos praėjusių metų įvykiai, kurių metu Ukraina susigrąžino dideles teritorijas.

V. Putinas pernai įsiveržęs į šią Ukrainos dalį, atrodo, labai nerimauja, ar pavyks išlaikyti šį strateginį regioną, neteisėtai prijungtą prie Rusijos Federacijos.

Ši linija yra beveik 50 mylių už dabartinės fronto linijos. Tai rodo, jog Rusija baiminasi, kiek toli atgal gali būti nustumtos Rusijos despoto pajėgos.

Į “mega griovį” atkreipė dėmesį Ukrainos žurnalistinių tyrimų centras.

Iš palydovo “Sentinel-2” nuotraukų matomas kraštutinis Rusijos įtvirtinimų taškas vakaruose yra Semenivkos kaimo pakraštyje. Tai yra maždaug už šešių mylių nuo Melitopolio centro. Rytuose tranšėja driekiasi iki Marynivkos kaimo Primorsko rajone. Statybose yra sutvirtinimai ir prieštankiniai įtvirtinimai.

Pasak pranešimų, tranšėja pradėta kasti iš dviejų pusių praėjusių metų rugsėjį – pasitelkiant samdomus darbininkus iš Kirgizijos. Kai kurie skundėsi, kad jiems nebuvo tinkamai sumokėta.

Milžinišką tranšėją išjuokė Ukraina. Jos pietinių gynybos pajėgų atstovė spaudai Natalija Gumeniuk sakė: “Na, jie [rusai] bent jau kažką laimės. “Kitokių pergalių nebus. Tegul jie būna griovių rekordininkai.

Tranšėją matoma iš palydovo “Sentinel-2”, ji rodo gynybines linijas, statomas aneksuotame Kryme – kai kurios jų yra populiariuose atostogų aikštelės paplūdimiuose.

Dalis linijos statybos buvo nušviesta per Rusijos propagandinę televiziją, kuri ragino Vidurio Azijos samdomus darbininkus kasti   tranšėjas kariškių kastuvėliais kaip per Antrąjį pasaulinį karą”.

Vis dėlto šios statybos yra tylus Putino invazijos nesėkmės pripažinimas. 2022 m. vasarį jis tikino, kad Rusijos karius, užėmusius Kijevą, netrukus užėmus likusią šalies dalį, pasitiks gėlėmis ir šokančiomis moterimis.

Vietoj to dabar jis baiminasi, kad bus išstumtas iš teritorijos, kurią šiuo metu vis dar turi Zaporožėje.

Apie didžiulį griovį sužinota po to, kai savaitgalį regiono sostinėje (taip pat vadinamoje Zaporožėje) nuo apšaudymo žuvo du žmonės. Zaporožės srities gubernatorius Jurijus Malaško sakė, kad iš viso buvo apšaudyta 18 gyvenviečių. Jis teigė, kad šeštadienį žuvo trys žmonės ir penki buvo sužeisti.

Zaporožėje yra didžiausia Europoje atominė elektrinė ir viena iš keturių Ukrainos provincijų, kurias V. Putinas neteisėtai aneksavo rugsėjo mėn.

Nuo tada Rusijos kariuomenė siekia išstumti Ukrainos karius iš tų teritorijų, ypač Luhansko ir Donecko provincijų, sudarančių pramoninį regioną, vadinamą Donbasu, kuris nuo seno palaiko ryšius su Rusija.

Donecko mieste Bachmute vyko ilgiausias ir žiauriausias 13 mėnesių trukusio karo mūšis, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių karių.

Vakarų analitikai teigė, kad Rusijos pajėgos neseniai prasiveržė į miesto centrą.

Po daugiau nei aštuonių mėnesių užėmęs Bachmutą Kremlius pasiektų labai trokštamą pergalę ir galėtų veržtis į didesnius Ukrainos kontroliuojamus miestus.

Rusijos kariuomenė perkelia elitinius dalinius į Bachmutą, sekmadienį sakė Ukrainos Rytų pajėgų grupės atstovas pulkininkas Serhijus Čerevatis. Jis sakė, kad privati Rusijos karinė bendrovė “Wagner Group”, kurios kovotojai vadovavo puolimui prieš Bachmutą, patyrė didelių nuostolių, todėl teko perkelti reguliariosios kariuomenės dalinius, įskaitant desantininkus ir motorizuotuosius šaulius.

Nuo šeštadienio iki sekmadienio ryto Rusijos pajėgos surengė 40 oro smūgių, keturis raketų smūgius ir 58 atakas iš daugkartinių raketų paleidimo įrenginių įvairiose Ukrainos dalyse, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Generalinio štabo teigimu, Rusija daugiausia atakavo Donecko srities Lymano, Bachmuto, Avdijivkos ir Marinkos gyvenvietes.

Donecko srities gubernatorius Pavlo Kyrylenko sekmadienio rytą pranešė, kad šeštadienį buvo sužeisti du civiliai gyventojai.

Chersono srities, kurioje Ukrainos pajėgos lapkričio mėn. privertė iš dalies atsitraukti Rusiją, pareigūnai sakė, kad pietinis regionas taip pat sulaukė daug atakų. Jie nepranešė apie jokius nukentėjusiuosius.

Vašingtone įsikūręs analitinis centras Karo studijų institutas vėlai šeštadienį pareiškė, kad, jo nuomone, bendras Rusijos puolimas “artėja prie kulminacijos”.

Institutas citavo Ukrainos sausumos pajėgų rezervistų tarybos vadovą Ivaną Tymočko, kuris pranešė, kad pastarojo meto Rusijos išpuoliai buvo skirti atitraukti ir išsklaidyti Ukrainos karius, besiruošiančius galimam kontrpuolimui.

Tymočko pareiškė, kad Rusijos pajėgos niekur fronto linijoje nedaro rimtos pažangos, – teigė analitinis centras.

3.4 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top