A. Blinkenas paragino savo darbuotojus vengti „probleminių” terminų, tokių kaip „motina / tėvas”

laikmetis.lt

Valstybės sekretorius Antony Blinkenas neseniai paskelbtame pranešime nurodė Valstybės departamento darbuotojams nevartoti tokių lyčių terminų kaip “motina”, “tėvas”, o “darbo jėga” („manpower” aut. past.), teigiama pranešime.

Bideno administracijos pareigūnas teigė, kad lytis yra socialinis konstruktas ir kad asmens lytinė tapatybė “gali atitikti arba neatitikti lyties, kuri jam priskirta gimstant”, teigiama vasario 5 d. tarnybiniame pranešime.

Blinkenas ragino savo kolegas Valstybės departamente vartoti “lyties atžvilgiu neutralią kalbą, kai tik įmanoma”, kad “parodytų pagarbą ir išvengtų nesusipratimų”. Pasak leidinio, jis taip pat siūlė darbuotojams elektroniniuose laiškuose ir prisistatant susitikimuose nurodyti pageidaujamus įvardžius.

Asmens lytinės tapatybės numanymas vien pagal jo išvaizdą ar vardą “gali būti problemiškas” ir perduoti “žalingą, atskirties žinutę”, teigiama Blinkeno atmintinėje.

Tačiau jis prašo darbuotojų nedaryti “spaudimo, kad kas nors nurodytų savo įvardį”.

Asmens lytinės tapatybės numanymas vien pagal jo išvaizdą ar vardą “gali būti problemiškas” ir perduoti “žalingą, atskirties žinutę”.

“Įprastai vartojami įvardžiai gali būti ji/jos, jis/jo, jie/jų ir jos/jų”, – aiškina valstybės sekretorius, pažymėdamas, kad kai kuriais atvejais žmonės vartoja įvairius įvardžius arba sutinka su visais įvardžiais.

“Tai asmeninis sprendimas, kurį reikėtų gerbti, – rašė Blinkenas.

Valstybės departamento vadovo teigimu, reikėtų vengti įprastų terminų, tokių kaip, “jūs, vaikinai”, “ponios ir ponai”, “motina / tėvas”, “sūnus / dukra” ir “vyras / žmona”, ir vietoj jų vartoti tokius žodžius kaip “darbo jėga”, “visi”, “žmonės”, “jūs visi”, “tėvai”, “vaikas”, “sutuoktinis” ar “partneris”.

“Kalbėdami venkite tokių frazių kaip “drąsūs vyrai ir moterys priešakinėse linijose”, – rašoma toliau atmintinėje ir siūloma vartoti konkretesnes frazes, tokias kaip “drąsūs pirmieji reaguotojai”, “drąsūs kareiviai” arba “drąsūs agentai”.

Praėjusiais metais Veteranų dienos pranešime pats Blinkenas, regis, suklydo dėl savo rekomendacijų, rašydamas: “Mes vieningai pagerbiame drąsius vyrus ir moteris, kurie tarnavo mūsų šaliai”.

Kai darbuotojai netyčia į ką nors kreipiasi netinkamais įvardžiais, Blinkenas prašo, kad jie elgtųsi “subtiliai ir maloniai”, nepamiršdami, kad lytinė tapatybė “gali būti kintanti”.

ŠaltinisNEW YORK POST

5 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
51 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
51
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top