A.Butkevičius: visuomenė bus įtikinta, o jei ne, vis tiek rasime būdą, kaip atlikti darbus

Kaip Delfi praneša, vasario 4-ąją susitikęs su tarptautinės energetikos bendrovės „Chevron“ atstovais premjeras Algirdas Butkevičius pasijuto nuramintas: bendrovės atstovai sutiko, kad jokia žvalgyba ir gavyba negali būti atliekama žmonių ir gamtos sąskaita.

Algirdas Butkevičius dalyvauja pasitarime dėl skalūninių dujų su „Chevron“ atstovais © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Ir nors premjeras mano, kad kol kas reikėtų kalbėti tik apie žvalgybą, nes dar neaišku, ar Tauragės žemės gelmėse slepiasi dujos ar nafta, tačiau prasitarė, kad jis „mąsto logiškai“, ir todėl „licencija turi būti išduodama žvalgybai ir gavybai, nes į žvalgybą yra investuojami didžiuliai pinigai“.

„Taip pat buvo sutarta, kad viešai su to regiono gyventojais, prieš atliekant žvalgybą, bus stipriai padirbėta ir išaiškinta, kaip vyksta šis procesas“, – susitikimą apibendrino ministras pirmininkas.

Paklaustas, kokia bus valstybės pozicija, jei gyventojai vis dėlto nesutiks, kad jų žemės būtų sprogdinamos skalūninių dujų žvalgybos tikslais, premjeras atsakė: „Aš manau, kad naujovėms pasipriešinimas yra visada didelis. Visuomenė bus įtikinta. O jeigu bus priešinamasi, tai manau, kad reikės surasti tą variantą, kad žvalgyba bus atlikta.“

Tad smalsūs piliečiai ir klausia:

Kaip premjeras gali pažadėti tai, kas nuo jo nepriklauso – įtikinti visus ir kiekvieną? Juk paprastai tik kitas pokalbio dalyvis sprendžia, įtikino jį pašnekovas ar ne.

Kokias konkrečias valdžios poveikio piliečiams priemones gerbiamas premjeras turi galvoje pranešdamas, kad „su visuomene bus stipriai padirbėta“? Ko piliečiai turėtų laukti po tokio valdžios įspėjimo: jų pačių, mokesčių mokėtojų, milijonais apmokėtos audringos propagandinės kampanijos žiniasklaidoje?

Kokio „varianto“ žada imtis gerbiamas premjeras „žvalgybai atlikti“, jei dalis piliečių totaliai propagandai nepasiduos ir „bus priešinamasi“? Ar minimas „variantas“ – tai Garliavoje užgrūdintų policijos ir specialiųjų pajėgų antpuoliai, vadinamojo „Dialogo būrio“ siautėjimai? Dujos, elektros šokas, smūgiai automatų buožėmis ir juos lydintys kupini žmogiškos atjautos psichologų įtikinėjimai – „dabar arba po minutės“? Dar viena administracinių ir baudžiamųjų bylų serija?

Būtų gražu, jei atviraujantis premjeras būtų tautai atviras iki galo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top