A.Kubilių ir L.Graužinienę iš postų išvertė visuomeniniai komitetai

„Laisvoji banga“

Ne vieno visuomeninio komiteto atsiradimą prieš savivaldos rinkimus paskatinęs parlamentaras Povilas Urbšys radijo stočiai „Laisvoji banga“ sakė, kad aktyvioji visuomenės dalis, susibūrusi į šiuos komitetus, jau privertė keisti Lietuvos politikos veidą.

„Manau, kad daroma sisteminė klaida, kai bandoma visuomeninius rinkimų komitetus vertinti pagal partinį formatą, nes Seimo partijos padarė viską, kad šis formatas atsirastų. Konstitucijoje yra įtvirtinta vienoda teisė dalyvauti rinkimuose ir partiniams, ir nepartiniams žmonėms. Vietoje to, kad savivaldos įstatyme būtų leista tiesiogiai žmonėms rinkti tarybos narius, buvo palikta sąrašinė sistema ir taip nepartiniai tapo panašūs į partinius. Visuomeniniai rinkimų komitetai – tai susibūrimai būtent konkretiems rinkimams“, – teigė P.Urbšys. Pasak parlamentaro kai kurių visuomeninių rinkimų komitetų pagrindą sudaro judėjimai, kurie įsikūrė konkrečiuose miestuose, o jų ateitis gali būti labai skirtinga.

„Supraskim, kad mūsų mentalitetas yra išlikęs sovietinis – mes fetišizuojam pačią politinę partiją, mums būtinai reikia 2000 narių, kad ją įregistruotume, kad ji būtų tokia amžina, kaip komunistų partija. Sakykime, Vokietijoje, kad užregistruotum politinę partiją, net nereikia pateikti narių sąrašų, nes ten pasitikima žmonėmis, o Lietuva yra taip, kad politinė partija turi būti tokia stabili kaip sovietiniais laikais“, – nuomonę dėstė pašnekovas.

„Keista, kai manoma, kad jei rinkėjas paima biuletenį su partijos sąrašu, tai jis yra sąmoningas, o jei jis ima sąrašą ir balsuoja už nepartinius kandidatus, tai jis jau nesąmoningas. Mes turime suprasti, kad demokratija nėra vienalytė. Politinis veiksmas nėra vien tik partinis veikimas. Europos Parlamento ir savivaldos rinkimų įstatyme yra įtvirtinti visuomeninių rinkimų komitetų reikalavimai. Jie pagal statymą ir susikuria rinkimams“, – dėstė Seimo narys. Jo teigimu, savivaldoje turi dominuoti politinės idėjos ir mintys, realizuoti žmonių savivaldą vietose.

P.Urbšys mano, kad būtent sėkmingas visuomeninių komitetų pasirodymas savivaldos rinkimuose lėmė ir matomus pokyčius didžiosiose politinėse partijose. „Manau, kad jei nebūtų tokie rezultatai savivaldos rinkimuose, konservatorių lyderis Andrius Kubilius ar Darbo partijos pirmininkė Loreta Graužinienė nebūtų atsistatydinę. Tokie jų žingsniai rodo, kad tai buvo lemtingas postūmis, kad atėjo metas atsinaujinti toms sustabarėjusioms partijoms“, – pokyčius politinėje arenoje komentavo pašnekovas.

Anot jo, apsaugoti, kad visuomeninių rinkimų komitetų nariai, neįsilietų į kitas politines jėgas bus sunku. „Visuomeninius komitetus žmonės rinkosi kaip alternatyvą partiniam savanaudiškumui. Jei šie komitetai pradės sudarinėti koalicijas dėl „kėdžių“, o ne dėl programų realizavimo, jos susitapatins su politinėmis partijomis ir žmonės tais komitetais tikrai nusivils. Tai, kad iš partijų „migruojama“ į kitas partijas, nėra naujiena. Taip nutikti gali ir su komitetais. Bet manau, kad bet kuriuo atveju, patys komitetai gali dirbti ir spręsti problemas kitaip nei kai kurios partijos. Pavyzdžiui, kai kur yra labai sunku sudaryti koalicijas ir sutelkti partijas, kadangi egzistuoja asmeniškumai. Visuomeniniai rinkimų komitetai gali tapti trečiąja jėga, kuri suvienytų politines partijas veikimui, galų gale – konkrečių savivaldos problemų sprendimui, o ne tarpusavio santykių aiškinimuisi“, – viliasi P. Urbšys.

laisvojibanga.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis nuvertė Kubilių ir Graužinienę

pagal Leto Palmaičio rekomendacijas žmonės labiau pradėjo pasitikėti D-vu ir komunistinės-ateistinės natūros – kubilius su graužiniene – neatlaikė.

Pagal manę

būtū geriau, kad būtų nulėkę visos galvos liberastinės gaujos verchuškos masiulio, šimašiaus, auštrevičiaus, stepančiko dvaro, glavecko, gentvilo ir dar keletos sėdinčių prie valdiškos kormuškos iš laisvosios rinkos instituto šutvės. Na bet ateis metas ir šiems oliharkų šėrikams.

Liepa

Po šių tiesioginių merų rinkimų,sisteminių partijų”elitas”,jį aptarnaujantys žurnalistai bei politologai viešai išsakė nepasitenkinimą „kažkokiais visuomenininkais”.’Sąrašiniai’ pajuto grėsmę savo sočiam ir nerūpestingam knapsojimui.//

Tadas

nepergyvenkit,per kitus rinkimus ,visos partijos turės po tris visuomeninius judėjimus.

rupūs miltai

Tadai, tu velniškai taikliai pasakei.

Tvirto vidurinio sluoksnio nesukūrimas po “perestroikos’, banditiško kapitalizmo kūrimo metu, buvo paliktas kaip pagrindas naujai revoliucijai. Nepatenkintus žmones lengva sukurstyti prieš savo valdžią.
Jei mūsų vyriausybė nori išlikti, ji turi psirūpinti, kad tokių nepatenkintų liktų kuo mažiau.

Kubilių išvertė

Landsbergio sargyba.

Al.

P.U.:,,Visuomeniniai rinkimų komitetai gali tapti trečiąja jėga, kuri suvienytų politines partijas veikimui”.
Kokiam veikimui galima suvienyti komunistus, sodomitus ir atvirus priešo agentus ?

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top