A. Šindeikis ir V. Sinkevičius: debatuose apie teisėtvarką geriausiai pasirodė D. Grybauskaitė

Tiesos.lt be komentarų skelbia LRT pasirinktų ir apklaustų ekspertų dr. Algimanto Šindeikio ir prof. Vytauto Sinkevičiaus ekspertines nuomones apie šį ketvirtadienį, gegužės 1-ąją, LRT studijoje vykusius kandidatų į Prezidentus debatus, kuriuose buvo svarstomos teisėtvarkos ir korupcijos temos.

A.Šindeikis: daugeliui populistinės šnekos turėjo palikti gerą įspūdį

Teisininko savaitraščio „Veidas“ leidėjo dr. Algimanto Šindeikio nuomone, praėję debatai buvo labai populistiški. Dauguma kandidatų nieko rimto nekalbėjo, tik puolė dabartinę prezidentę. Bandė įrodyti, kad ji turėtų būti kaip A. Lukašenka ar V. Putinas ir savo rankomis sutvarkyti visą teisėsaugą. Tiesa, A. Šindeikio nuomone, Lietuvoje daug žmonių mano, kad būtent prezidentas turi didžiausią įtaką teisėsaugos sistemai, todėl esą jiems toks populistinis kai kurių kandidatų kalbėjimas turėjo palikti gerą įspūdį.

Profesionaliausia debatų dalyve A. Šindeikis įvardino D. Grybauskaitę. Ji esą kalbėjo labiausiai argumentuotai, detaliausiai analizavo konkrečias teisėsaugos institucijas. Be to, esą, reikia atsižvelgti, kad D. Grybauskaitė visą laiką buvo atakos smaigalyje, todėl jai atsilaikyti buvo nelengva. Teisininko nuomone, N. Puteikis niekuo nesiskyrė nuo A. Paulausko. Jie, esą, abu yra naujasis Paksas – kalba bet ką ir bet kaip.

„B. Ropė apskritai nelabai susigaudė situacijoje, neturėjo ką pasakyti. V. Tomaševskio pasirodymo taip pat nesinori komentuoti. Kiek nuosaikesnis buvo A. Zuokas, tačiau sunku juo tikėti, nes pats yra teistas. Todėl sunku vertinti jo nuoširdumą“, – sako A. Šindeikis. Jo nuomone, pilkai atrodė ir Z. Balčytis. „Tačiau tai galima suprasti, nes Z. Balčytis nesivadovavo kai kurių kandidatų populistiniumi stiliumi. Tokiame kontekste sunku išsiskirti. Tačiau jokių naujų idėjų irgi nepasiūlė“, – sako dr. A. Šindeikis.

V. Sinkevičius: V. Tomaševskio šnekos prasilenkia su LLRA veiksmais

Buvusio Konstitucinio Teismo teisėjo prof. Vytauto Sinkevičiaus nuomone, šiuose debatuose aiškaus favorito nebuvo. „Visi kėlė tas pačias problemas, bet niekas nepasiūlė jokių naujų ar originalių kovos su korupcija priemonių. Vidutinio lygio debatai ir nieko daugiau“, – sako profesorius.

Vis dėlto geriausią įspūdį V. Sinkevičiui paliko dabartinė šalies prezidentė. „Ji mato problemų sudėtingumą, ne tik fragmentus. Sugebėjo trumpai atsakyti, ką padarė ir ką reikėtų padaryti. Ji sėkmingai atsimušė į nepatogius klausimus, nesivėlė į smulkmenas. Išliko ori, pagarbi kitiems kandidatams. Pasirodė atsakinga ir kompetentinga – tikra šalies vadovė“, – pastebi Konstitucijos ekspertas.

Antrą vietą profesorius skiria A. Zuokui. Esą buvo matyti, kad kandidatas debatams ruošėsi, gal net konsultavosi su specialistais, pateikė kelis pasiūlymus problemoms spręsti, o ir kritikuodamas prezidentę išliko korektiškas ir taktiškas.

Trečią vietą V. Sinkevičius skiria V. Tomaševskiui. Jis esą parodė, kad sugeba trumpai ir aiškiai atsakyti į klausimus, neišsisukinėti. Tačiau, teisininko nuomone, V. Tomaševskio argumentai ir kalbos apie teisingumą prasilenkia su jo atstovaujamos partijos veiksmais (teismo sprendimo dėl dvikalbių lentelių nevykdymas – LRT).

Labai vidutiniškai, anot S. Sinkevičiaus, pasirodė Z. Balčytis. „Jis atrodė labai neišraiškingas, pavargęs. Atsakymai buvo banalūs, standartiniai – jokio originalumo. Susidarė įspūdis, kad šiuose rinkimuose jis dalyvauja tik todėl, kad liepė partija“, – teigia buvęs teisėjas.

Penktą vietą profesorius skiria A. Paulauskui. „Jis yra buvęs generalinis prokuroras, šiuo metu vadovauja Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui, tačiau visiškai nesugebėjo pasinaudoti savo tema ir turima informacija. Kandidatas pasižymėjo gana siauru mąstymu. Žinant jo ilgą politinę karjerą, galima sakyti, kad žmogus visiškai netobulėja. A. Paulauskas nesugeba formuluoti fundamentalių problemų, kartoja senus dalykus. Be to, jis pasirinko, mano manymu, netinkama debatų taktiką – per daug nepagarbiai atsiliepė apie dabartinę prezidentę. Atrodė, kad jam svarbiausia pulti“, – sako V. Sinkevičius.

Labai prastai pasiruošęs arba visai nepasiruošęs, pašnekovo nuomone, buvo B. Ropė. Esą jis kartais nesugebėjo atsakyti į užduotus klausimus, atrodė patekęs ne į tą kompaniją.

Labiausiai Konstitucijos ekspertą blogąja prasme pribloškė N. Puteikis. „Jo kalbėjimas labai neatsakingas. Rimtas kandidatas negali sau to leisti. Žinoma, jo retorika ir taktika gali patikti nelabai išsilavinusiems ir viskuo gyvenime nepatenkintiems rinkėjams. Jis nesiūlo racionalių sprendimų, o jo idėjos kėsinasi sugriauti visą šalies teisėsaugos sistemą. Mano nuomone, N. Puteikio lozungas skamba taip: esu vienintelis sąžiningas kandidatas prieš visą korumpuotą valstybę ir visus pareigūnus“, – mano V. Sinkevičius.

lrt.lt

* * *

Primename prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymus šioje laidoje:

Dalia Grybauskaitė: LEO projekte galėję pradingti 3 milijardai – „praėjusi istorija“

Dalia Grybauskaitė nori padėkoti pareigūnui, išdavusiam valstybės paslaptį

Dalia Grybauskaitė neigia telefonu įsakinėjusi Vitalijui Gailiui

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
35 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
35
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top