A.Švarplys apie brolio P.Vaineikio persekiojimą: Laisvės partijos siekis įvesti į Lietuvos teisę „neapykantos kalbos“ institutą yra anti-konstitucinis

Jeigu kunigas ar pastorius negali vadinti religiškai smerkiamo veiksmo iškrypimu, tai, vadinasi, jis negali to vadinti nuodėme.

Vadinasi, tai religijos pabaiga. O tai reiškia, kad ir laisvės pabaiga. Negali visuomenė būti laisva, jei nėra apgintos sąžinės, minties, tikėjimo laisvė, t.y. intymiausi ir labiausiai žmogų angažuojantys dalykai.

Baudžiamosios bylos kėlimas religinėms bendrijoms už jų religinius vertinimus būtų grubus konstitucinės religijos laisvės pažeidimas.

Yra milžiniškas skirtumas tarp veiksmų ir žmonių vertinimo religiniu požiūriu (iškrypėliai, nuodėmingi, velnio išperos ir t.t.) ir neapykantos kurstymo. Jokia religija nesiekia susidoroti su žmonėmis, ji siekia atversti žmones į savo tikėjimą.

Be to, konstitucinė teisė aiškiai skiria kalbą ir veiksmą. Kol nėra raginimo persekioti, o pagal dar griežtesnį JAV Aukščiausiojo Teismo vertinimą – kol nėra paties veiksmo, ir ne bet kokio, o iš veiksmo kylančio „clear and present danger“, tol kalba turi būti apginta kaip žodžio laisvės dalis.

Pats baudžiamojo tyrimo pradėjimas prieš kunigą Paulių Vaineikį yra policijos įgaliojimų viršijimas. Akivaizdu, kad ne tik kad kalba nevirto veiksmu, bet net ir kvietimo susidoroti kalboje nėra.

Konstitucinė norma yra tokia:
kalba – raginimas susidoroti – veiksmas (pvz., transparantų laikymas, skrajučių platinimas) – aiškus ir realus pavojus.

Kuo valstybė yra labiau policinė, labiau rytietiško stiliaus hierarchinio kolektyvizmo, centralizmo ir baudžiamumo, tuo ankstesnėje fazėje imasi valstybės reguliavimo.

„Neapykantos kalba“ siekia užkardyti (užgniaužti) laisvę jau pačioje kalboje. Toliau gali eiti tik pačių minčių kontrolė žmogaus galvoje.

Laisvės partijos siekis įvesti į Lietuvos teisę „neapykantos kalbos“ institutą yra anti-konstitucinis. Tai yra rytietiškos politinės kultūros, policinės valstybės požymis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Gerbiamasis

Ar tik dabar tai pastebėjote? O Garliava? Juk visi matėme kas ten dėjosi, tad stebėtis neverta. Vaikas atimtas, teisėja Neringa Venckienė tada dar turėjo neliečiamybę ir kas ją taikiai stojo ginti, su visais buvo susidorota brutaliausia jėga. Taip jau yra, viską pražiopsojome. Tokia yra šėtono taktika, vieną čiulba, o kitą daro.

Juozas

Tikra tiesa, Gerbiamasis. Ir jau tada kažkas (atleiskite, neprisimenu, senatvė) sakė, kad jei dabar neapginsime mergaitės ir nusileisime- bus tik blogiau. Nusileidome. Užstojome, bet užstojome ne visi. Ir tada subujojo JIE. O ko nebujoti, jei niekas nebaudžia, dargi geras pareigas ir garbę duoda…

StasySG

Ar jau broliui Pauliui kriminalinę bylą policija iškėlė? Negali būti.

ah1

prasidėjo nuo kagotų. Kagotų palikuonis atpažinsite iš ausų…

Vacys

Dar 1953 metais, kalėdamas Vorkutos lageryje, jaunas poetas Vytautas Vaineikis (kun.br. Pauliaus Vaineikio tėvas) parašė testamentą savo ir visos Lietuvos sūnums:
Todėl žinok, sūnau:
Tau skirta iš po žemių kelti…
Ir kelk visus, kas žuvo už tave!
Tau skirta net sušildyt Šiaurės šaltį!
Didingais žygdarbiais savais
Iš kaulų kalno kelti, kelti, kelti!
Nuo rankos budelių užmerkusius akis,
Savo krauju aplaisčiusius ir pievas, ir arimus..
Tad žadink! Kelki!
Dvasią kelki! Tu sūnus Tėvynės!
Tautos dvasia gyva!
Iš prof. O.Voverienės prisiminimų.

gėda

Tie dvigubi standartai… Šiom dienom vis prisimena dar labai nesenas Valinsko atvejis ir jo tiesioginiai grasinimai. Ir nieko, toliau už TS KP agitavo…

Ačiū, Vacy, už V. Vaineikio Testamentą sūnui!

Žodžiai pasakyti su jėga, kaip mokė ir kaip kalbėjo pats mūsų Atpirkėjas!
Vienintelis blogis, kurio žmogus privalo nesąlygiškai saugotis ir jo atžvilgiu nedaryti jokių kompromisų, yra nuodėmės blogis.
Jei kunigai tylės, tai kas dar kompetetingas jį atpažinti ir pasmerkti? – Akivaizdu, kad kompetetingai, remiantis sakramentiniu statusu, niekas daugiau. Nuodėmė – liga myriop, todėl privalo būti gydoma arba – baigta.

Ačiū, Vacy, už V. Vaineikio Testamentą sūnui! (2)

Šiandien vyraujančios profaniškos neoliberalizmo ir neokomunizmo ideologijos nepažįsta ir nepripažįsta tiek paties nuodėmės blogio, tiek nuodėmės blogio kaip pagrindinės kliūties sukurti teisingesnę visuomenę. Klysdamos dėl visų blogybių tikrosios priežasties, ją neigdamos, šios ideologijos ir jų adeptai pasmerkia tautas vis didesnei sumaiščiai ir galiausiai tironijai. Tiek sumaišties didėjimo, tiek visuotinio sekimo ir galiausiai tironijos požymių jau tiek, kad politinė tauta privalo susitelkti ir vėl kelti Sąjūdžio bangą arba – viskas išties baigta, kaip sako ir grindžia Andrius. Lytinių anomalijų propaganda yra infernalinė savo kilme, kaip sakytų Gintaras Beresnevičius, ar mirties kultūros užkratas, kaip skelbė Šv. Jonas Paulius II. Bet net kiekvienam sveiko, prigimtinio proto savininkui aišku, kad lytinių eksperimentatorių brigados (išsireiškiau švelniausiu man įmanomu būdu) neturi jokių įgaliojimų, išskyrus sąmonę užtamsinančius… Skaityti daugiau »

To ah1

Sakykit , prašau, kas tie kagotai?

Stasys

Kagotai ? Ugi, paimkit, atsiverskit „Google” ir pažiūrėkit …

vsio zakonno

pabandytų kas tarybiniais metais viešumoje pakalbėti prieš komunistų partiją.
pasekmė: arba beprotnamis arba netikėta žūtis.
(visi kalbėjo virtuvėse)
„Laisvoje Lietuvoje” pabandė viešai šnėkėti apie pedofiliją – sudoroti urmu tie žmogeliai.

raudonieji pizdukai be cenzūros gyventi negali.

Žodžio laisvė...

Lietuvoje vis dažniau yra pradėtos taikyti stalinistiniai Tautos suvaržymo metodai.
Bilotaite,Dulkį,ar ilgai dar ruošiatės Tautą laikyti supančiotą ir suvaržytą???Patys
gyvenime jokio verslo nedarėte,tai ir supratimo neturite prie ko privesite Lietuvos
ekonomiką neleisdami verslui gyvuoti ir Tautai turėti lėšų duonai.Jūs darote didžiulį
nusikaltimą valstybei.Jei esate dar ir bailūs,bet nedrįstate prisipažinti,kad neišmanote kaip valdyti valstybę,tai kurių velnių einate politikuoti?Kas dėl Žmogaus Teisių ir Lietuvos Konstitucijos,tai jūs jau seniai nusišluostėte savo purvinus
batus apie Lietuvos žmonių pamatines vertybes.Kunige,nepasiduok lytiniams provokatoriams ir kovok dėl savo darbo vietos.Policija,vykdyk ir gink Lietuvos Konstituciją.Konstitucijoje nenumatyta smurtauti prieš valstybės piliečius ir grobti
per nepagrįstas ir neprotingai dideles baudas.Jūs reketuojate Tautą.O tai nusikaltimas.Žmonės,atkurkite Sąjūdį,nes be jo neapajėgsime išsivaduoti iš pokomunistinės policijos gniaužtų.

habilitās

Persistengėte. „Neapykantos kalba“ yra amerikoniškas produktas. Grynų gryniausias. Rytų nuopelno čia nėra, tik mums sunku patikėti, kad 50 metų pūsta Kremliaus propaganda apie „supuvusius vakarus“ nebuvo toli nuo tiesos. Net šioje svetainėje buvo perspausdintas A Simanonytės straipsnis iš Alko „Homoseksualizacijos Schema: Ką Turėtume Žinoti?“ https://www.sarmatas.lt/07/a-simanonyte-homoseksualizacijos-schema-ka-turetume-zinoti/ kuriame pateikti pagrindiniai iškrypėlių propagandos uždaviniai, paimti iš jų „biblijos“: „Po puotos: kaip Amerika nugalės savo baimę ir neapykantą gėjams“ („After the Ball: How America Will Conquer Its Fear and Hatred of Gays“, 1990). Autoriai Marshall Kirk ir Hunter Madsen pasitelkė grubios propagandos ir aktyvios reklamos principus tam, kad įvykdytų tris uždavinius: nujautrinimą (desensitizing), blokavimą (jamming), atvertimą (converting). Būtent ten ir atsirado šis terminas: „Blokavimas arba trukdymas. Neleisti, kad apie homoseksualus būtų kalbama neigiamai, bet… Skaityti daugiau »

Vardas

Lietuva jau pavargo nuo MG Baltic Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu liberastines chuntos „Korporacines Laisves”, „Korporacines Teises”.
MG Baltic Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu pedalisku iskrypeliu koalicijos LRVyriausybe turi atsistatydinti. Realiai reikia Lietuvai isankstiniu LRSeimo rinkimu, kad 2021 m. Liepos 6 d. turetume naujai isrinkta LRSeima, o 2021 m. Rugsejo 1 d. turetume nauja LVyriausybe.
Zodziu baikite siutinti Lietuva ir lietuvius, Nauseda, Grybauskaite ir nesdinkites velniop MG Baltic Landsbergieciu, Cmilieciu, Armonaiciu pedaliski iskrypeliai.

Deivis

Įdomu tai, kad visi komunistai tapo petterastais arba jų globėjais 🙂 Ar ne Oželyte? 🙂

nieko neprimena?

Sovietų sąjungoje buvo Baudžiamojo kodekso straipsnis už „antitarybinę propagandą ir agitaciją”. Buvo tada ir dar vienas straipsnis – „už tarybinės tikrovės juodinimą”. Ir po tais dviem straipsniai galėjo KGB „pakišti” bet ką – kaip sakė Stalinas ar Berija, „…duokite žmogų, o straipsnį mes surasim”. Šiandieniniame liberalmarksistų de facto okupuotame Vakarų pasaulyje yra puiki analogija nuteisti žmogų – tai apkaltini jį „neapykantos kalba” ir taškas. O apkaltinti gali už bet ką – lygiai taip pat, kaip ir Sovietų laikais kad būdavo apkaltinami ir į lagerius sugrūdami kitaminčiai. Atrodo, reikia rimtai pradėti domėtis, kokios iš tikrųjų gyvenimo sąlygos Šiaurės Korėjoje, nes jei taip toliau, pačiu artimiausiu laiku reikės ieškotis saugesnės gyvenimo vietos. Visa ES tiesiog akyse virsta silpnapročių ir iškrypėlių valdoma viena… Skaityti daugiau »

ah1

Įspūdis kad kryptingai daromi judesiai valstybei demontuoti, restartuoti – nunulinti, pagal Davosinio Švabo knygą kaip vadovėlį, restartuoti – nunulinti valstybes per valstybės konstitucijos ir šeimos instituto sunaikinimą panaudojant Stambulo konvenciją; įvairiais mechanizmais kaitinant žmonių nepasitenkinimą valdžios sprendimais provokuoti judesius visokiausius.
Išlikit ramūs, nemaidaninkitnesirinkit aikštėse.Kaip filmuose sako ” turite teisę tylėti nes viską ką jūs pasakysite gali b9ti ir bus panaudota prieš jus”.
Dar ne laikas. O ir Stambulo konvencijos reikalai nukelti į rudenį

Vytautas

Jeigu aš pavadinčiau dabar visus kunigus iškrypėliais ir pedofilais, nes tokių pasaulyje bylų yra nemažai, tai kaip sureaguotų bažnyčia, todėl aš jų ir nevadinu taip, tai reikėtų ir kai kuriems bažnyčios tarnams prilaikyti liežuvį.

stasys

Kas ta ‘neapykantos kalba’ ? Jokio apibrėžimo , aprašymo. O jei taip ko čia autorius plustasi klikaudamas ant bačkos ? Cit.’ Laisvės partijos siekis įvesti į Lietuvos teisę „neapykantos kalbos“ institutą yra anti-konstitucinis. Tai yra rytietiškos politinės kultūros, policinės valstybės požymis.’ Aha dar vienas numestas memas, anot autoriaus visa kas rytuose policinės valstybės pozimis su politine kultūra . Stereotipai .

Ekspertai
The Epoch Times

https://www.theepochtimes.com/socialist-policies-can-be-resisted-peacefully-if-people-do-not-lose-hope-trevor-loudon_3722828.html?utm_source=pushengage Kai socialistai bando užkariauti šalį, jie pirmiausia demoralizuoja žmones įtikindami, kad priešintis neįmanoma, sako filmų kūrėjas Trevoras Loudonas, daugiau nei 30 metų tyrinėjantis radikalių ir teroristinių grupuočių įtaką politikai. Tačiau žmonės gali laimėti, jei sujungs jėgas ir taikiai priešinsis socializmui, sakė jis. Kelias į socializmą Demokratų partijos komunistinį sparną Congressional Progressive Caucus, kurį įsteigė JAV komunistų partija ir Amerikos demokratiniai socialistai, sudaro 93 Atstovų rūmų nariai ir vienas senatorius. Jos nariai kontroliuoja daugelį kongreso komitetų ir pristatė keletą socialistinių politikos krypčių ir idėjų, tokių kaip „Žalioji naujoji sutartis“, 15 dolerių minimalus atlyginimas, draudimas skalūnų dujoms, kritinės rasės teorija, balsavimo tvarkos pakeitimai ir Aukščiausiojo teismo išplėtimas, sako Loudonas. Kai kurios šiuo metu įgyvendinamos politikos priemonės kėsinasi į tikėjimo ir žodžio… Skaityti daugiau »

The Epoch Times 2

Valstijų ir vietinių aktyvistų judėjimo bendradarbiavimas Loudonas sakė, kad komunistinė demokratų darbotvarkė per ateinančius dvejus metus turi būti sustabdyta „taigi prasmingi rinkimai bus 2022 m.“. Norėdami tai pasiekti, Loudonas patarė, kad laisvosios valstijos, tokios kaip Florida ir Teksasas, turėtų sudaryti sąjungą, prie kurios galėtų prisijungti dar 15–20 valstijų ir nusidriekti nuo Floridos koralinių rifų iki Kanados sienos. Sąjungos tikslas būtų ne atsiskirti, o pasinaudoti 10-osios pataisos teisėmis sakant federalinei vyriausybei, kad valstijos nedarys nieko antikonstitucinio ir nepaisys jos išleistų antikonstitucinių įsakymų, sakė Loudonas. Dešimtasis pakeitimas apibrėžia federalinės ir valstijų vyriausybių santykius: „Konstitucijoje Jungtinėms Valstijoms neperduoti ir valstijoms nedraudžiami įgaliojimai yra skirti atitinkamai valstijoms arba žmonėms“. Žemesniame lygmenyje turi prasidėti paprastų žmonių judėjimas, kuris suformuos visos šalies tinklą, prie kurio prisijungs… Skaityti daugiau »

autoriui

Mielas Andriau,
kadangi bolševikinė kagebistinė neliustratų hidra panašu, kad nenurims stumdama absoliučiai ideologiniu pagrindu konstruojamą heitspyčo „apynasrį” žodžio laisvei, tam turime ruoštis jau dabar.
Būtų tiesiog fantastiška, jei pabandytumėte tuo klausimu pakalbinti žodžio į vatą nevyniojantį baudžiamosios teisės asą advokatą Arūną Marcinkevičių.
Jeigu net dabartinio pakankamai „guminio” BK 170 straipsnio marksistams jau nepakanka, labai tikėtina, kad NE TAUTOS ATSTOVAI Seime mėgins prastumti dar labiau „guminę” neapykantos kalbos formuluotę būsimų Švabo konclagerių būsimiems įnamiams.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top