A. Zuokas su A. Čapliku įsteigė naują partiją

ELTA

Šeštadienį Vilniaus rotušėje įvyko jungiamasis politinės partijos „Sąjunga Taip“ ir Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) suvažiavimas. Jo metu įkurta nauja partija – Lietuvos laisvės sąjunga (LLS).

Suvažiavime pasirašyta abiejų politinių jėgų jungimosi sutartis, slaptu balsavimu išrinktas pirmininkas, pristatyta ir patvirtinta nauja programa bei pavadinimas.

Partijos pirmininku išrinktas Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Pirmininko teikimu, visuotiniame suvažiavime išrinkti septyni pavaduotojai: Miroslavas Monkevičius, Dalia Štraupaitė, Rasa Jaškevičienė, Regimantas Čiupaila, Aldona Šventickienė, Vidmantas Valinčius, Sigitas Šiupšinskas.

Teigiama, jog Lietuvos laisvės sąjunga tęs Prezidento Valdo Adamkaus pradėtą Lietuvos viziją ir visuomenės kelią – „laisvas žmogus, atvira visuomenė, stipri valstybė“.

„Jos centre – savarankiškas ir iniciatyvus žmogus. Žmogus, kuriam tarnauja valstybė, gindama jo teises ir sudarydama sąlygas visapusiškai išskleisti asmeninius gabumus. Stipri šiuolaikinė valstybė – tai ne stipri valdžia. Tikroji šalies stiprybė – tai ne žmonių paklusnumas, o privati piliečių iniciatyva, paremta susitarimu, gebėjimu derinti skirtingus interesus, įsipareigojimu bendram labui“, – rašoma pranešime spaudai.

Partijos pirmininkas A. Zuokas pabrėžė, kad nuo jau egzistuojančių partijų Lietuvos laisvės sąjunga skirsis tuo, jog partijos veikla ir politinėmis iniciatyvomis sieks užtikrinti, kad privačios Lietuvos žmonių iniciatyvos būtų skatinamos, o valdžia neperžengtų savo ribų.

Apie jungimąsi partijos paskelbė šių metų gegužę. Artimiausias bendros partijos taikinys – vietos savivaldos rinkimai kitąmet. Dvi partijos bendrą sąrašą kėlė jau ir Europos Parlamento rinkimuose.

Susijungusi politinė partija turės 53 skyrius visoje Lietuvoje, kurie vienija daugiau negu 5500 narių. Jau šiandien jungtinės politinės partijos nariais yra 96 dabartinių savivaldybių tarybų nariai, jie dalyvauja 14 savivaldybių valdančiojoje daugumoje. Abi partijos turi keturis merus: Vilniuje, Visagine, Elektrėnuose ir Kazlų Rūdoje, tris vicemerus ir ketu–ris administracijos direktorius.

A. Zuokas iš LiCS pasitraukė 2010 metais ir tais pačiais metais įsteigė judėjimą „Taip“, primena ELTA.

Nuo to laiko įspūdingais laimėjimais nacionaliniu mastu didžiojoje politikoje negalėjo pasigirti nė viena šių partijų. A. Zuokas Prezidento rinkimuose surinko 5,1 proc. balsų.

LiCS per paskutinius Seimo rinkimus nepateko į parlamentą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top