Adamas Michnikas: „Putinas nori atkurti sovietinę imperiją, ir, bijau, sankcijos jo nesustabdys“

Andrea Tarkvini | repubblica.it | inopressa.ru

Kijevui reikia suteikti pagalbą, taip pat ir ginkluote, įsitikinęs lenkų intelektualas, istorinis Lenkijos disidentinio judėjimo lyderis Adamas Michnikas. Apie tai savo straipsnyje rašo laikraščio „La Repubblica“ korespondentė Andrea Tarkvini.

„Putino pasiūlymai yra pavojingi ir nepriimtini: tai naujoji „riboto suvereniteto“ Brežnevo doktrina, – sako Adamas Michnikas. – Kaip kad Ukraina neturi teisės diktuoti Maskvai, kokius įstatymus jai priimti dėl Rusijos Federacijos struktūros, taip ir Rusija neturi teisės kitoms šalims nurodinėti, kaip reikia organizuoti savąją administracinę struktūrą. Tai – dar vienas Putino vykdomas ukrainiečių suvereniteto pažeidimas. Šis Putino pasiūlymas sukelia minčių apie kažkokios naujos Padniestrės sukūrimą, – tam, kad būtų galimybė destabilizuoti ir kontroliuoti Ukrainos valstybę“.

A.Michniko nuomone, „Putinas tikisi, jog užsitęsusio karo, anarchijos košmaras ir rizika dėl galimo Vakarų Ukrainos pralaimėjimo įbaugins Vakarus ir privers juos priimti jo pasiūlymą. Tokia yra Putino strategija“. Lenkų istoriko įsitikinimu, Rusijos prezidento ilgalaikiai strateginiai planai – visiškai kontroliuoti Ukrainą ir ją paversti valstybe-vasalu. „Jis nori rekonstruoti Rusijos imperiją, SSSR su centru Maskvoje, apsuptą visiškai pavaldžių provincijų ir konsulatų. Galima sakyti, jog kartu su Eurazijos sąjunga tai būtų sovietinio modelio atstatymas. Putino doktrina – adaptuota „Brežnevo doktrina“, suteikianti Raudonajai armijai teisę įsikišti visur, kur yra grėsmė socializmui“, – sako A.Michnikas, primindamas 1968-ųjų metų įsiveržimą į Čekoslovakiją. „Pagal Putino doktriną Rusija ims kištis ten, kur kils grėsmė rusams, o kas turima galvoje, kai kalbama apie šią grėsmę, nusprendžia Maskva. Tai atveria duris būsimiems karams visur, kur gyvena rusai: Baltijos šalyse, Kazachstane, net Suomijoje“, – įsitikinęs A.Michnikas.

„Aš nežinau, ar sankcijos galėtų sustabdyti Putiną, tačiau jeigu mes – Europos ir Vakarų šalys – nepabandysime jį sustabdyti, tuomet atversime duris imperinei Rusijos politikai ir signalizuosime, jog pritariame politiniam agresijos ir aneksijos kursui“. A. Michnikas rekomenduoja „visiškai pakeisti savo požiūrį į Putiną, vykdantį politiką, grasinančią visai Europos Sąjungai“.

„Putinas negali būti derybų partneriu: jis visada nori veikti iš jėgos pozicijų. Mes privalome rimtai vertinti klausimą dėl visos įmanomos pagalbos suteikimo Kijevui, įskaitant ir ginkluotės tiekimą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms“, – įsitikinęs lenkų istorikas.

inopressa.ru

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Rusija ir nesikiša, pasakė, kad kalbėkitės su sukilėliais, ji ne prie ko, ji į Ukrainos reikalus nesikiš, gali tik patarti.

to Taigi

Pamiršai kabutes.
„Rusija ir nesikiša, pasakė, kad kalbėkitės su sukilėliais, ji ne prie ko, ji į Ukrainos reikalus nesikiš, gali tik patarti”.
Sakinys labai ironiškas 🙂

to Taigi

Turėtų būti taip:
Rusija ir „nesikiša”, pasakė, kad kalbėkitės su „sukilėliais”, ji „ne prie ko”, ji į Ukrainos reikalus „nesikiš”, gali tik „patarti”.

Verta paskaityti

„Dainininkei Ruslanai dėl dirbtinai išprovokuoto ir nusikalstamo karo Ukrainoje atsivėrė akys”

lugandon

Mielas dravge „Tagisai” – nesykrymsk del visakiu diginiratu išpaliū.
Vis tiek tū esy ūž jos panašasnys.
Nis tū esy tykras.
Tykras gandonas, iš didžasias G.
Slava luGandoniji, slava novoGandoniji, slava Gandonijas Fydiracijai!
Ukropam kaput.

Canada

Pagarba Adamui Michnikui uz kieta stubura ir tiesu zodi.

Letas Palmaitis

Mažai kas supranta, kas žodis „imperija” azijatiniam vėmaliniam fekaliniam vėžiniam navikui netinka. Jis paprasčiausiai plinta „surinkdamas žemes” ten, kur tik gali plisti – tai Ordos egzistavimo būdas nuo pat mongolų.
Sustabdyti gali būti jau vėlu, nes pragerti protai neturi logikos ir dėl savo „misijos” sutinka rizikuoti savęs ir viso pasaulio sunaikinimu. Kas jiems? Išgers „bonką” prieš mirtį ir gerai. Užtat visi tie „amerikosai”, „banderlogai”, „labusai” ir kt. į juos alkoholikus nepanašūs bus sunaikinti: nibler.ru/skill/6632-tvolchestvo-vasi-lozhkina.html. Tai ir yra plaukuoto Dugino su Raskolnikovo kirviu „Trečiosios Romos” … misija.
Laimei, D-vas turi savo planus, kuriuose ta „misija” atlieka Magogo vaidmenį kinų Gogo sudėtyje.

Taigi tam 21:46

Geras komentaras, patiko.

Viskas teisingai.

Dažnai ,kad įsitikinti,vakarai leidžia kilti karui,nes žmonių žūtys jiems norma.Taip neturi būti,tai ciniška ir ne pagal Apvaizdos dėsnius.Šią nuostatą reikia sugriauti ir kelti sau aukščiausius humanizmo tikslus.Vakaruose tikėjimo krizė ir padoraus elgesio krizė.

Lenkija,

šviesi,intelektuali ,humaniška Lenkija(nors joje kaip ir visur yra visko) turi šansą tapti lydere regione su bendraminčiais iš Baltijos šalių ir imtis iniciatyvos padėti Ukrainos pozityvioms jėgoms.Jei Lietuva pirko iš Lenkijos ginklų,gal gali ir Ukraina?

Žinoma,kad Rusija nesustos.

Gal kiek stabtels ir eis toliau atsikąsdama iš šalių po gabalą teritorijos.Taip stabdydama kūrybiškumą ir pažangą.Ir „Islamo valstybė” nežinia ar ne su jos pagalba kuriasi bei ginkluojasi.NATO jai ne kliūtis.Nes rusų labai pažeistas mąstymas ir neturi galimybės atsigauti,nes vėl žlugdomas baimės,represijų bei propagandos.

Kritikas Pikčiurna

Dar negimė toks idiotas, kuris kariautų visais įmanomais frontais. Net Hitleris su Stalinų visaip vengė antrojo fronto. Tik Europoje nuo Miuncheno suokalbio laikų yra idiotų, o, greičiausiai, samdinių, kurie vietoje principingumo rodo „taikingumą” ir garantuoja agresoriui, kad kito fronto nebus… Prieš daugiau, kaip 75-rius metus Britanija, Prancūzija, JAV ir daugelis kitų tikėjo, kad Hitleris pasuks prieš komunistinę Rusiją, o Stalinas patikėjo, kad kartu su Hitleriu įgyvendins pasaulinę socialistinę revoliuciją ir visi viską darė, kad jų tikėjimai išsipildytų. Kas iš to išėjo visi gerai žinom – kilo Pasaulinis karas ir buvo paaukota daugiau nei 70 milijonų gyvybių. Argi dabar Europoje tai vėl nesikartoja? O viskas vėl prasidėjo nuo lenktynių šrioderizuoti rusiškų dujų vamzdyną! Tai sovietinis tunelis į Europos vidurį ir eilinė… Skaityti daugiau »

Diedukas > lugandonui

Pamiršai paminėt svarbų dalyką, kad „Tykras gandonas, iš didžasias G.” laipsnis „Тайги”-sui buvo suteiktas su būdvardžiu „devėtas”.

Michnikai,

nepamiršk patarlės

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top