Advokatė Sonata Žukauskienė: Apklausiant Deimantę Kedytę buvo pažeistos jos teisės

Prieš pustrečių metų prievarta iš gimtųjų namų išvežta Deimantė Kedytė, vienintelis Lietuvos vaikas, jėgos struktūrų paverstas „valstybės paslaptimi“, iki šių metų spalio buvo slepiama ne tik nuo visuomenės, bet ir nuo ją auginusių senelių – Laimutės ir Vytauto Kedžių.

Spalio 14 dieną Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate seneliai pagaliau išvydo savo vaikaitę – kaip liudininkę ir nukentėjusiąją jiems iškeltoje „vaiko tvirkinimo byloje“. Iš karto po prokuroro surengtos akistatos ir Deimantės Kedytės apklausos seneliai Kedžiai, sukrėsti televizijos ekrane matytos vaikaitės būklės, raštu kreipėsi į Seimo narius ir prašė pasirūpinti vaiko sveikata. Seimo nariai gautus laiškus persiuntė vykdomosios valdžios pareigūnams. Pareigūnai iki šiol tyli.

Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė apie prieš mėnesį vykusią Deimantės Kedytės apklausą paprašė papasakoti Vytauto Kedžio advokatės Sonatos Žukauskienės.

Ramutė Bingelienė: Ar Jūs dalyvavote spalio 14 dieną vykusioje Deimantės Kedytės apklausoje?

Sonata Žukauskienė: Ne, aš nedalyvavau. Apklausą prokuratūra surengė tą dieną, kai ir aš, ir kitas atstovas turėjome bylas kituose Lietuvos miestuose. Aš turėjau dalyvauti Vilniaus miesto apylinkės teisme iš anksto suderintame posėdyje.

Manau, sąmoningai buvo parinkta ta data, kad mes negalėtume dalyvauti. Kedžiai buvo priversti skubiai susirasti kitus advokatus, kurie galėtų jiems atstovauti.

Iš pačių Vytauto ir Laimutės Kedžių žinau, kad per apklausą mergaitė verkė, kūkčiojo. Pati apklausa buvo nutraukta ne vieną kartą dėl mergaitė būsenos. Kiek man žinoma, anksčiau niekada per apklausas ji nėra verkusi.

R. B.: Kaip vyko pati apklausa, kaip buvo užduodami klausimai? Ar mergaitė žinojo, kad ją girdi seneliai?

S. Ž.: Ne, ji nežinojo ir nematė. Kiek man yra žinoma, šalia jos buvo psichologas. Apklausa vyko nuotoliniu būdu. Seneliai Kedžiai matė ją per televizorių. Bet jinai Kedžių nematė ir negirdėjo. Ji nežinojo, kad ją Kedžiai stebi.

R. B.: Ar Kedžių advokatai, dalyvavę apklausoje, pastebėjo kokių procesinių pažeidimų?

S. Ž.: Nors apklausoje aš nedalyvavau, tačiau iš gautos informacijos susidariau nuomonę, kad pažeidimų buvo daug. Mano įsitikinimu, esant tokiai vaiko būklei, apklausa turėjo būti nutraukta. Negana to, kaip aš supratau, advokatui Gintarui Černiauskui prokuroras ir teisėjas leido su mergaite kalbėti apklausos metu, kas nėra pateisinama. Kedžiams kalbėti nebuvo leista.

R. B.: Ar iš to, ką žinote, galėtumėte padaryti išvadą, kad mergaitės teisės per šią apklausą buvo pažeistos?

S. Ž.: Manyčiau, kad tikrai taip. Jeigu kelis kartus buvo nutraukta apklausa dėl mergaitės būklės, vargu ar galėjo tokia apklausa būti tęsiama. Nebuvo galimybės užduoti vaikui klausimų.

Teisės pažeistos ir todėl, kad buvo sudarytos specialios sąlygos neleidžiant dalyvauti nuolatiniams Kedžių advokatams. Tiek aš, tiek kitas atstovas, tik sužinoję apie rengiamą apklausą, rašėme prašymus prokurorui, kad pakeistų apklausos datą. Tačiau nepaisant to, kad prašymas buvo pateiktas beveik prieš savaitę, prokuroras sugebėjo parengti neigiamą atsakymą tik apklausos dieną. Taigi per kelias valandas Kedžiai turėjo susirasti kitus advokatus.

Į mergaitės apklausą advokatą G. Černiauską įleido iš karto, o Kedžiai su savo advokatais turėjo apie penkiolika minučių laukti už durų. Mano žiniomis, Kedžiams ir jų atstovams nebuvo leista įsinešti į apklausos kambarį jokių ryšio priemonių ar įrašymo įrenginių, nors tuo tarpu advokatas G. Černiauskas turėjo su savimi visą apklausos laiką kompiuterį, su kuriuo turėjo galimybę atlikti įrašus ar perduoti informaciją. Tokia advokatams sudarytų sąlygų nelygybė negali būti pateisinama. Tai yra akivaizdus proceso pažeidimas. Tačiau apskundus šiuos veiksmus, aukštesnysis prokuroras jokių pažeidimų nenustatė.

R. B.: Gal Jūs žinote, kokiu pagrindu šioje apklausoje dalyvavo advokatas Gintaras Černiauskas – žmogus, suvaidinęs ypatingą vaidmenį smurtiniame Deimantės Kedytės poėmyje?

S. Ž.: Kaip mergaitės atstovas. O kas čia yra nukentėjęs? Čia niekas neaišku. Niekas neduoda su susipažinti su bylos medžiaga, prašymai atmetami.

Aš nežinau, kas parašė pareiškimą, pagal kieno pareiškimą pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kaltinimai yra sunkiai suvokiami ir paaiškinami. Manyčiau, kad tai klasikinis pedofilijos atvejis, kai siekiama nukentėjusius paversti kaltinamaisiais, nepaisant vaiko interesų.

R. B.: O iš kur kitas senelis – Stasys Stankūnas – žino visas Deimantės Kedytės apklausos aplinkybes, kurias paviešino per „Lietuvos ryto“ televiziją? Ir kad mergaitės apklausa truko net pusketvirtos valandos, ir ką mergaitė paliudijo?

S. Ž.: Man nėra žinoma, iš kur S. Stankūnas viską žino. Tik mane stebina tai, kad Kedžiai ikiteisminiame tyrime nuolat gąsdinami atsakomybe dėl ikiteisminio tyrimo duomenų paviešinimo, tačiau kiti asmenys, tame tarpe – ir dalis žurnalistų, žino žymiai daugiau ikiteisminio tyrimo detalių, kurios yra laikomos ikiteisminio tyrimo paslaptimi, tačiau viešinamos.

***

P. S.: Po apklausos aukštesniajam prokurorui Vytauto ir Laimutės Kedžių vardu buvo pateiktas skundas dėl proceso pažeidimų. Jame rašoma:

„Esame įsitikinę, kad šis ikiteisminis tyrimas vykdomas labai neskaidriai ir piktnaudžiaujant teise.

Atsižvelgiant į tai, kad jūs, kaip vadovas, vykdote prokurorų darbo kontrolę, prašome imtis reikiamų priemonių dėl netinkamo prokurorų darbo, pradėti tarnybinį patikrinimą ir užtikrinti nešališką prokurorų darbą šiame tyrime. […]

2014 m. spalio 14 d. buvo vykdoma Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate apklausa. Tačiau apklausa buvo vykdoma pažeidžiant šalių lygiateisiškumo ir rungimosi principą.

Mūsų advokatai S. Žukauskienė ir T. Tomkus, sužinoję apie apklausą, iš karto pateikė rašytinius prašymus prokurorui perkelti apklausų datą. […] Tačiau prokuroras nematė jokio pagrindo prašymo tenkinimui. Tuo tarpu akivaizdu, kad su kitais dalyviais data buvo suderinta iš anksto. […]

Prokuroro suinteresuotumas ir piktnaudžiavimas šiame tyrime pasireiškė ir tuo, kad atėjus mums su advokatais į 2014-10-14 prokuroro organizuotą apklausą Kauno m. VPK, advokatas Gintaras Černiauskas buvo įleistas į apklausos kabinetą, o nei mes, nei mūsų advokatai B. Pauliukevičienė ir Rokas Venslauskas, nei advokatė R. Survilienė įleisti nebuvome ir laukėme apie 15 min. už durų. Negana to, iš mūsų ir advokatų B. Pauliukevičienės, R. Venslausko ir R. Survilienės buvo pareikalauta atiduoti telefonus, kompiuterius ir kitą techniką ir neleista jų įsinešti į apklausos kabinetą.

Tuo tarpu advokatas G. Černiauskas turėjo apklausos kabinete ne tik telefono aparatą, bet ir kompiuterį „Apple“, kuriuo visą apklausos laiką naudojosi, galimai įrašinėjo ir filmavo.

Vykdant asmens apklausą 2014-10-14, apklausa buvo nutraukta kelis kartus ir prokuroras leido advokatui G. Černiauskui susisiekti su apklausiamu asmeniu, su juo kalbėtis, advokatas davė apklausiamam asmeniui nurodymus ir pan. Tačiau Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksas tokių „galimybių“ nenumato, todėl kalbėti apie teisėtą ir objektyvų tyrimą ar teistą apklausą nėra galimybių.

Reikia pasakyti, kad vykdant 2014-10-14 apklausą prokuroro paruošti klausimai buvo sunkiai paaiškinami ir suvokiami. Kritiškai vertintina ir parinkto psichologo kvalifikacija bei jo pasirengimas. Tokia apklausa, užduoti klausimai nepilnamečiui vaikui, kokie buvo užduoti šiuo atveju, verčia abejoti prokurorų objektyvumu ir gebėjimu organizuoti mažamečio vaiko apklausą.

Šios bylos prokurorų suinteresuotumas akivaizdus ir iš kitų jų veiksmų. Advokatams S. Žukauskienei ir T. Tomkui paprašius susipažinti su ikiteisminio tyrimo byla, prokuroras atmetė prašymus. Tačiau 2014-10-09 Kauno apylinkės teismas 2014-10-09 nutartimi panaikino šį nutarimą, kas rodo netinkamą, neteisėtą, akivaizdžiai suinteresuoto prokuroro darbą.“

***

Tiesos.lt turimomis žiniomis, šis skundas aukštesniojo prokuroro buvo atmestas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Rado ko klausinėti, suinteresuotos pusės giminaitės, Venckienės pusseserės Sonatos Žukauskienės.

> Taigi

Kad nešališkus liudininikus Stankūną ir Černiauską jau paklausinėjo kita žiniasklaida. 🙂

Beta

Panašu padėtis be išeities. Skųsti prokuroro darbą prokurorui Lietuvoje beviltiška. Čia gal į tarptautines Žmogaus teisių organizacijas reikėtų kreiptis?

ruta

Ar gali Lietuvoje triumfuoti teisingumas , kai prezidente yra sovietines komunistines-KGB /komunistu partija egzistavo tik kartu su KGB sistema/ represines sistemos uoli funkcioniere ?Ji kuruoja teisesauga ,skiria prokurorus , teisejus , Konstitucines dvasias .Ziurekite kokias svaiginancias karjeras padare visi represiniu instituciju figurantai , Garliavos tragedijoje , net ministro !Nebuna tokiu sutapimu !Manau net , kad valdzia puikiai supranta , kad mes tai suprantame , bet ima pavizdi is Rusijos , neveltui tiek daug Lietuvos politikoje , teisesaugoje , net saugume , asmenu ,kurie buvo/?/ KGB rezervistais , seksotais /sekretnij sotrudnik/, partskolu aukletiniais , net marksizmo -leninzmo propaguotojais , ima pavyzdi , kaip reikia nesiskaityti su Tautos nuomone , Konstitucijos teisemis , izuliai meluoti , dezinformuoja , gasdina .Ar mums reikia… Skaityti daugiau »

koks

Absurdas ..dar karta pasikartosiu ,kad emigrantai yra patys laimingiausi zmones …kodel?O todel ,kadju vaikaigali augti saugus!Kai rode per tv3 ta ryta baisu ,kai buvo isnesta mergaite Deimante,lietuva daugumai zmoniu mirusi..zmones masiskai isvyksta is salies.

o koks

kusmaras. O girtuokle zurnaliste spygavo – juk Kedziai bendravo su mergaite, juk Kedziai bendravo su mergaite. Apgailetina melage, kaip ir visa ta gauja…

Taigi

Pagal skundą kaip ir nesimato pažeidimų. Reikia atkreipti dėmesį, kad tai yra nepilnamečio apklausa ir Kedžiai yra įtariamieji, tai tokia apklausa turi atitinkamą specifiką ir įtariamieji turi atitinkamas teises, daugiau teisių gauti nei įstatymas numato negali.

Taigi pedofile

Baik rašinėti nesamones.

malda

Dieve Dieve, kada imsiesi cerniausko?

Svarbiausia

atkaklumas.

belzebubas maldai

nesikišk moterie su savo poteriais.
čia velnių reikalas.
černiauskas mūsų klijentas.
turime jo vekselį.
černiauskas mums užstatė dūšelę,
tagi dangaus kanceliarijai čia nebėra ką veikti-
vekselis yra vekselis.
mes jau paruošėme černiukui vietą pragare.
katilas pakurtas, smala karšta, dūmai juodi
-viskas pagal vip kategoriją.
laukiam nesulaukiam.
juk mūsiškis-
velnio advokatas.

VALSTYBĖ

kariauja su mergaite, su senukais, su buvusia Seimo nare…Apgailėtina..Ar gali kilti klausimas, kas nugalės???

skaudu, graudu

Stiprybės, Dievo palaimos gerbiamiems seneliams Kedžiams, Neringai, Deimantėlei… Tą košmarišką rytą, kai per televiziją pamačiau smurtą prieš mergaitę (jos išnešimą sukryžiuotom kojom ir klykiančia „iš džiaugsmo”), prieš taikius nesimeldžiančius žmones, supratau, kad neturiu mylimos Lietuvėlės, nėra joje teisingumo. Pati balsu raudojau…. O buvau tokia patriotė, koja kojon žengiau su Sąjūdžiu, džiaugiausi Atgimimu, skubėjau į Baltijos kelią… šiandien tuščia, verkia širdis. To ryto niekada nepamiršiu, to pamiršti neįmanoma.

tik laiko klausimas

siuo metu Anglijoje iskilo viesumon dar vienas pedofilijos skandalas. Nusikaltimai ivykdyti pries 30 metu, ju aukoms dabar apie 40. Nusikalteliai- auksto rango pareigunai, valstybes tarnautojai, uzeme aukstas pareigas. Pedofilijos aukos pradejo liudyti, tad pradetas stambaus masto tyrimas, bus ieskoma net galimai nuzudytu vaiku palaiku.
Kada nors ateis teisingumas ir i Lietuva. Musu pareiga- nepamirsti, nuolat priminti visiems si baisu nusikaltima ir siekti abieju mergaiciu islaisvinimo.

tai taigi

reiktų išsitrinti galvą !!!Mergaitė išgyveno dėl iš namų išvaromų diedukų,kategoriškai atsisakė eiti pas biologinę motiną.Jei gerb.Kedžiai būtų ją tvirkinę,mergaitė nė už ką neliktų su jais,ožka(-y) bukaprote(-i),tu!!!

Gina

Visiems ateis greitai galas …patikekit juk negali buti ..sveiku protu nesuvokiami dalykai kas vyksta,tokioje ubagu salyje ,skaitai ir sirdis krauju apsipila,kaip bebutu vienintele iseitis Dievo pagalba ,anksciau ar veliau ji ateis???

Levoliucija

Na stai Novorosijoje teise du prievartautojus tautos teismas.Vieno pasigailejo,kita nuteise susaudymui.Pasirodo ir ten violetiniu gyvena :))) https://www.youtube.com/watch?v=T2Ymaq4m1zY

protu nesuvokiama

kad gali vykti tokie dalykai. siaubas.

Andrius Lochovas

Visa ta apklausa tai gynas apgavyste. Juk senai rašyta kad mergaitė yra nužudyta tai kaip ji galėjo liudyti? Čia dar vienas viską valdančio pedofilų klano išmislas.

Skaistė Kurvytė, verslininkė

Gruodžio 17 Daukanto a. laukiame kelių tūkstančių Mergaitės gynėjų su kreidelėmis. Ant grindinio paišysime sysalus, kaip tai darė nužudytoji Mergaitė ir tuo pagerbsime jos atminimą. Gražiausio sysalo autoriui aš asmeniškai įteiksiu kuponą, kurį galima bus panaudoti nemokamam pramogų seansui mano verslo įstaigoje.

Mielai Skaistei K. beigi ponui Andriui L.

Na, nereikia taip praskysti, brangiojo (brangusai). Nusiraminkite, giliau kvėpuokite. Neišsiduokite nevykusiais pašmaikštavimais. Gi niekas niekuo jūsų nekaltina. 🙂

Skaistei

Na kam taip išsiduodat? Neramu ar ne?

Raktas

Skaistė pademonstravo savo isterija ir išsidavė.Pragarėlis jos sieloje.

PLIKIS

isnese mergaite ir toliau su mazamete elgesi kaip jis nori . Klausimas ,kodel jam suteiktos visos teises ir galimybes elgtis su Deimante kaip su nuosavybe .Kas jis toks ,atsakykite ponai ,gal jis vaiku prievartautojas kad taip uoliai dirba su sia auka .

Simona

Kada pasibaigs tas chaosas? Kada vaikas gales gyvent ramiai?

Simonai

labiausiai nerimauja valdžia, nes dega šikna.

Vae

Kodel vis kisate Rusija, kaip norejo Rusijoje susirinkti aiksteje ir pademanstruoti savo galias, tai jiem taip pademonstravo, kad jie vos issinese savo subines , ir daugiau vargu uzsinores, geriau atvykti i Lietuva, Va cia tai ruojus, viems priimtima, ir daukantynei, ir seimunams, tik GrazuliuiUOKAI nepatinka, bet juos greiti polocninkai sutvarko nunesa , ar nutempia, kaipmaisus ir numeta, kad nelystu, kaip PAGERBTIEJI maskatuoja savo uzpakaliais, vot ka SV.MARIJOS zeme uzsitarnavo.Cia mano nuomone .

ar tikrai seneliams buvo parodyta Deimante???

Manau,kad specialiai advokate Sonata nebuvo ileista i apklausa,kad napamatytu,jog ten sedejo visai svetima mergaite,tikrai ne Deimante,samoningai parinkta verkianti,kad apklausa butu neimanoma.Vyksta tolesnis tautos mulkinimas,mielieji,jei po puses metu mergyte visiskai suparalyziuota,nebevaldanti kunelio,tai praejus 2,5 metu vargu ar ji gyva,todel dabar vyksta melagingi spektakliai,kad nuslepti visiska vaikelio sunaikinima.

taigi

kodėl interviu su kedo pussesere, o ne su apklausoje dalyvavusiu kedų advokatu?

Išvada

Pedofilinėms žiurkėms kepurės dega.

Kas įsivėlė į pedofiliją?

Panašu ,kad Rusijos GRUšnykai,infiltruoti į LT valdymo struktūras.
Rusija nė mur mur ta tema.
Juk Putka galėtų pavaryti riebiai.Arba Žirinovskis pasikeikti…
Tyli žiurkės.
Griūtų agentų tinklas.

Atomazga bus

Svarbiausia išlaukti kol bus PRASKOLINTA LIETUVA galutinai iki tokio lygmens,kai nebeišmokys biudžetiėms įstaigoms atlyginimų,o pensinikams pensijų.
Tada visi subinlaižiai prakalbs apie savo viršinikų nuodėmes.
Tai įvyks.
Laukite dienos X.

pragaro ratas sukasi

ir toliau daromi šėtoniški darbai. Lai greičiau įvyksta tai, ką patys blogio nešėjai užsitarnavo. Mes su Tiesa, tik joje žmogus gali išlikti Žmogumi. Kenčiantiems Dangus. Šv. Paulius džiaugėsi savo kančiomis, nes suprato, kad tai vienintelis kelias priartėti prie Dievo. Todėl visi, kurie širdimis sergame už vaiką, kenčiančią ir toliau draskomą jo šeimą, teisiamus liudininkus, dar labiau susitelkime, kad Tiesa surastų mūsų namus.

Modė

Pasibaisėtina, kas darosi Lietuvos teisėsaugoje… Pasibaisėtina…

Andrius Lochovas

Kam skleisti tas nesąmones? Seniai paskelbėme kad mergaitė nužudyta, tai kaip ji galėjo kur tai liudyti? Čia tik pedofilų klano skleidžiama dezinformacija apie tą jos „liudijimą”.

Lina

Už KĄ įkalinta Deimantė Kedytė?

koks

tamstos reikalas apie svetimus vaikus?gal esi linas pedofilas?

Lina

Svetimo skausmo nebūna. Tuo labiau -vaiko skausmo.

Vlad MaželiuiSr.

Būdite?

ir vel apgaule

Ir vel buvo parodyta kita,verkianti,mergaite,kad net balso niekas negirdetu.Specialiai suorganizuota,kad jauna Sonatos akis nepastebetu klastotes.Nepavyks apgauti mastancios tautos,kaip isaiskinta,kad iki siol nuotraukose ir filmukuose mulkinot tauta su svetima mergaite,nes nebeturit ka beparodyti,sunaikine mergyte ,kuri buvo gyvas liudininkas.

mafija...

Mafija…mafija..mafija!

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top