AfD laimėjo pirmuosius merų rinkimus Vokietijoje, o konkuruojantys politikai perspėja, kad pergalių bus ir daugiau

Dar viena Vokietijos konservatyviosios AfD partijos pergalė rinkimuose.

Vokietijos opozicinė partija Alternatyva Vokietijai (AfD) laimėjo pirmuosius mero rinkimus Vokietijos Saksonijos-Anhalto žemėje, nedideliame Ragun-Jesnico miestelyje.

Remiantis oficialiais preliminariais rezultatais, jos kandidatas Hanesas Lotas (Hannes Loth) laimėjo surinkęs 51,13 proc. balsų. Jo varžovas, nepriklausomas kandidatas Nilsas Naumanas (Nils Naumann), sekmadienį vykusiame antrajame ir galutiniame vietos rinkimų ture gavo 48,87 proc. balsų, skelbia Vengrijos leidinys Mandiner.

Miestas yra buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos (VDR), kuri komunistų valdymo laikais vadinta Rytų Vokietija, teritorijoje; šiame regione AfD turi didžiausią palaikymą. Nors miestelyje gyvena tik 9 000 žmonių, ši pergalė buvo pasiekta po to, kai praėjusią savaitę AfD laimėjo savo pirmuosius apygardos rinkimus.

Anhalto-Biterfeldo apygardos, kurioje įsikūręs Ragun-Jesnico miestas, apygardos administratorius Andy Grabneris (Andy Grabner)(Krikščionių demokratų sąjunga, CDU) teigė, kad tikėtina ir tolesnė AfD sėkmė.

„Jei politika, kurią šiuo metu vykdo šviesoforo vyriausybė, išliks, tai nebus paskutinis AfD meras ir paskutinis apygardos administratorius,“ – sakė jis Vokietijos spaudos tarnybai DPA. Jis tvirtino, kad tokios pergalės gali tapti įprastos ne tik buvusioje Rytų Vokietijoje, bet ir visoje šalyje.

Saksonijos ministras pirmininkas Michaelis Krečmeris (Michael Kretschmer), kuris taip pat priklauso CDU, antrino Grabneriui ir teigė: „Energetikos pertvarka, šildymo įstatymas, pabėgėlių politika ir Rusijos embargas atnešė pergalę AfD. Šie klausimai grasina suskaldyti visuomenę“.

Pastaraisiais mėnesiais AfD, esanti į dešinę nuo Krikščionių demokratų sąjungos ir Krikščionių socialinės sąjungos (CDU/CSU) partijų aljanso, nuolat stiprėjo ir nacionaliniuose rinkimuose gavo 19-20 proc. rinkėjų palaikymą, lenkdama didžiausią valdančiąją partiją – socialdemokratus (SPD), kurie surinko 18-19 proc. rinkėjų palaikymą. Taigi AfD tapo antrąja pagal dydį Vokietijos politine jėga. Didesnę paramą turi tik opozicinis CDU/CSU aljansas- 26-28 proc.

2013 m. įkurta partija 2017 m. pateko į Bundestagą, o prieš savaitę sulaukė didžiausios sėkmės savivaldos rinkimuose. Birželio pabaigoje AfD kandidatas buvo išrinktas administracijos vadovu (vok. -Landrat) Sonebergo apygardoje, taip pat buvusioje VDR teritorijoje, kuri ribojasi su Saksonija-Anhaltu.

Šaltinis: Remix News

4.2 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top