AfD Saksonijoje pasiekė 35 % – dvigubai daugiau nei visos federalinės vyriausybės partijos kartu sudėjus

Prieš kitais metais vyksiančius rinkimus dešiniojo sparno partija toliau didina savo populiarumą visoje šalyje.

Dešiniojo sparno partija Alternatyva Vokietijai (AfD) kitais metais vyksiančiuose Saksonijos žemės rinkimuose gali surinkti 35 proc. balsų, nes, remiantis naujausiomis apklausomis, ši partija aplenkė buvusio šios žemės ministro pirmininko Michaelio Krečmerio (Michael Kretschmer) centro dešiniosios pakraipos Krikščionių demokratų sąjungą (CDU).

Naujausia apklausa, atlikta vietos laikraščių užsakymu ir paskelbta laikraštyje Leipziger Volkszeitung, parodė, kad daugiau nei trečdalis Saksonijos gyventojų ketina palaikyti konservatyviąją partiją, skeptiškai nusiteikusią masinės imigracijos ir sankcijų Rusijai atžvilgiu.

Partijos populiarumo augimas jaučiamas visoje šalyje, bet labiausiai Rytų Vokietijoje, kur partija pirmauja keturiose iš penkių federalinių žemių, o birželį Forsa atliktos apklausos duomenys parodė, kad jos populiarumas siekė 32 proc.

Saksonijoje liberalią federalinę koaliciją sudarančios partijos kartu surinko tik 18 proc. rinkėjų palaikymą, t. y. tik pusę to, kiek gavo AfD, o dabartinė CDU surinko 29 proc. balsų.

Apklausa rodo masinį paprastų vokiečių nepasitenkinimą šalies pastarojo meto nuosmukiu, jaučiamu tiek visoje valstybėje, tiek už jos ribų, šaliai vykdant masinės imigracijos politiką, o jos įsipareigojimas laikytis „nulinių išmetimų žaliosios energijos“ kurso privertė smarkiai pakilti energijos kainas ir perkelti įmones.

Pasak transliuotojo ARD ir laikraščio Die Welt atliktos apklausos tendencijoms Vokietijoje ištirti, 79 proc. vokiečių yra „nelabai patenkinti arba visai nepatenkinti“ dabartine federalinės koalicijos kryptimi, palyginti su 19 proc. „patenkintų“ ir 0 proc. „labai patenkintų”.

Tai atveria duris protesto balsams, ir nacionaliniu mastu AfD surenka 22 proc. rinkėjų balsų bei patogiai įsitaiso virš valdančiosios SPD (16 proc.), Žaliųjų partijos (14 proc.) ir FDP (6 proc.). AfD žada būti rakštimi lyderiaujančiai CDU, kuri turi 29 proc. balsų ir kurios vadovas Fredrichas Mercas (Fredrich Merz) neseniai atsisakė prielaidų, kad jo partija galėtų bendradarbiauti su AfD savivaldybių lygmeniu, kilus jo paties partijos narių pasipiktinimui.

Šaltinis: Remix News

4.4 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top