AfD triuškinanti pergalė Saksonijos mero rinkimuose

AfD laimėjo trečiąją mero vietą Vokietijoje

Alternatyva Vokietijai (AfD) tęsia rinkimų pergalių seriją šalies rytuose ir šį kartą triuškinančiai laimėjo Saksonijos žemėje esančio miesto mero rinkimus.

Rolfas Vaigandas (Rolf Weigand) iškovojo triuškinančią pergalę pirmajame balsavimo ture Grosširmoje, surinkęs 59,4 proc. balsų. Jis aplenkė savo konkurentus, tarp kurių buvo Andrė Erleris (André Erler) iš Nepriklausomos piliečių sąjungos (UBV) ir Gunteris Cšomleris (Gunther Zschommler) iš Krikščionių demokratų partijos (CDU), surinkę atitinkamai 22,3 proc. ir 18,2 proc. balsų.

Jo gebėjimas surinkti daugiau nei 50 proc. balsų pirmajame ture reiškia, kad antrojo balsavimo turo nereikės, ir jis automatiškai laimi savo poziciją.

Pirmalaikiai rinkimai buvo paskelbti po to, kai nusižudė Folkmaras Šriteris (Volkmar Schriter) iš Laisvųjų demokratų partijos (FDP), 19 metų ėjęs šias pareigas.

Nors tai ir nedidelis miestelis, AfD laimėjo po virtinės pergalių, įskaitant mero rinkimus didesniame Pirnos mieste ir Ragun-Jesnico miestelyje. Tai taip pat bus džiugi žinia partijai po koordinuotos žiniasklaidos kampanijos ir demonstracijų „prieš dešiniuosius“, surengtų po prieštaringai vertinamo ir ginčijamo pranešimo, kad AfD planuoja masines deportacijas. Nuo to laiko kairieji ir centro kairieji Krikščionys demokratai (CDU) stengėsi atmušti nuolatinę AfD sėkmę apklausose, kur ji, kaip rodo naujausios INSA apklausos rezultatai, išlieka antra pagal populiarumą partija šalyje, gaudama 19 proc. palaikymą.

Ypač Saksonijoje ši partija ir toliau demonstruoja savo galią – vienoje iš naujausių apklausų ji surinko 34 proc. balsų bei išlieka pirmoje vietoje.

Laimėjęs 39 metų Vaigandas (Weigand) tapo trečiuoju AfD meru šalyje. Keramikos, stiklo ir statybinių medžiagų technologijų inžinierius Vaigandas taip pat pasiekė pergalę dėl neįprastai didelio rinkėjų aktyvumo – 74 proc. iš 4 400 rinkimų teisę turinčių rinkėjų. 30 km į vakarus nuo Drezdeno esančiame miestelyje gyvena 6 000 gyventojų.

„Aš taip pat užtikrinu tuos, kurie už mane nebalsavo, kad savo pareigas eisiu nešališkai, kaip buvo skelbta“, – sakė jis po pergalės.

Gruodžio viduryje AfD atstovas Timas Lochneris (Tim Lochner) laimėjo mero postą Pirnos mieste, kuris taip pat yra Saksonijoje, netoli Drezdeno. Hanesas Lotas (Hannes Loth tapo pirmuoju AfD meru, liepą laimėjęs Saksonijos-Anhalto mieste Ragun-Jesnice.

Šaltinis: Remix News

5 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top