Afrikos vyskupai vieningai pareiškė, kad Afrikos Bažnyčiose homoseksualios poros nebus laiminamos

Šaltinis: laikmetis.lt

Reaguodami į naujas Vatikano gaires, leidžiančias neliturginius homoseksualių porų pastoracinius palaiminimus, Afrikos vyskupai paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame teigė, kad „Afrikos Bažnyčiose homoseksualių porų palaiminimų nebus”.

Laišką, paskelbtą sausio 11 d., parašė Afrikos ir Madagaskaro vyskupų konferencijų simpoziumo (SECAM) pirmininkas kardinolas Fridolinas Ambongo.

F. Ambongo sakė, kad laiškas yra visų Afrikos vyskupų nuomonių, kurios buvo atsiųstos atsakant į jo gruodžio 20 d. paskelbtą prašymą, sintezė.

Laiške Ambongo teigė, kad nors Afrikos vyskupai „tvirtai patvirtino savo bendrystę su popiežiumi Pranciškumi”, jie „mano, kad deklaracijoje „Fiducia supplicans” siūlomi ekstraordinariniai palaiminimai negali būti vykdomi Afrikoje nesukeliant sau skandalų”.

Ambongo sakė, kad gruodžio 18 d. Tikėjimo mokymo dikasterijos paskelbta Vatikano deklaracija „Fiducia supplicans” Afrikoje „sukėlė šoko bangą” ir „pasėjo klaidingus įsitikinimus bei nerimą daugelio tikinčiųjų pasauliečių, pašvęstųjų asmenų ir net ganytojų sąmonėje”.

DEKLARACIJA „FIDUCIA SUPPLICANS” AFRIKOJE „SUKĖLĖ ŠOKO BANGĄ” IR „PASĖJO KLAIDINGUS ĮSITIKINIMUS BEI NERIMĄ DAUGELIO TIKINČIŲJŲ PASAULIEČIŲ, PAŠVĘSTŲJŲ ASMENŲ IR NET GANYTOJŲ SĄMONĖJE”.

Reaguodamas, Ambongo pareiškė, kad Afrikos vyskupai primena tikintiesiems, jog „Fiducia supplicans”, aiškiai moko, kad „Bažnyčios doktrina apie krikščioniškąją santuoką ir lytiškumą išlieka nepakitusi”.

„Dėl šios priežasties mes, Afrikos vyskupai, nemanome, kad Afrikoje derėtų laiminti homoseksualų sąjungas ar tos pačios lyties poras, nes mūsų kontekste tai sukeltų sumaištį ir tiesiogiai prieštarautų Afrikos bendruomenių kultūriniam etosui”, – teigė Afrikos kardinolas.

Ambongo teigė, kad „Fiducia supplicans” vartojama kalba yra „pernelyg subtili, kad ją suprastų paprasti žmonės”, ir kad „labai sunku įtikinti, jog tos pačios lyties žmonės, gyvenantys stabilioje sąjungoje, nepretenduoja į savo statuso teisėtumą”.

Šis laiškas yra pirmas atvejis, kai Bažnyčia visame žemyne atmeta tos pačios lyties asmenų palaiminimą, kaip siūloma dokumente „Fiducia supplicans”.

Šaltinis: CNA

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top