Agnė Širinskienė. Be Seimo sutikimo įvedė nepaprastąją padėtį

Priimtas Vyriausybės nutarimas dėl žmonių judėjimo ir dalies verslų veiklos uždraudimo karantino metu kelia daug klausimų. Vos prieš mėnesį kalbėję, kad „nereikia per visa valstybę kirsti botagu“, jie iš esmės be Seimo sutikimo įvedė nepaprastąją padėtį – draudimas judėti 24/7iki pat sausio 3 d.iš esmės nesiskiria nuo komendanto valandos. Dar net yra daugiau už ją, nes veikia ištisą parą.

Kaip pirmoji dėmesį atkreipė žurnalistė Vilma Matuseviciute Danauskiene, yra panašu, kad Vyriausybė priėmė nutarimą uždrausti judėjimą ir dallies verslų veiklą visai pamiršdama, kad pagal Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 21 straipsnio 3 dalies 1 punktą teritorijų karantiną skelbia, jo dydį, ribas, trukmę ir režimą tvirtina Vyriausybė sveikatos apsaugos ministro teikimu – toks teikimas Vyriausybės posėdyje nebuvo pagarsintas, juo nėra remiamasi ir viešai prieinamame nutarimo projekte (o būtų privalu nurodyti tokių dokumentų teisinį pagrindą), jis nėra matomas nei kaip nutarimo priedas. Ši aplinkybė kelia rimtų klausimų dėl nutarimo teisėtumo. Ir bendrai yra gėdinga kaip teisinės beraštystės pavyzdys. Nežinau, ką apie tai pasakytų ministrė Evelina Dobrovolska.

Klausimų kelia ir asmenų judėjimą ribojančios formuluotės. Kaip žinia, ribojamas asmenų išvykimas už gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus, kai vykstama į artimų jų giminaičių laidotuves ar į darbo vietą, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos. Šis ribojimas netaikomas tik asmenims, kurie vyksta į kitą savivaldybę, nei kad gyvenamoji, ir joje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybės teise.

Taigi, dėmesio visi, kurie nuomojatės, ypač kitoje savivaldybėje, nei dirbate. Jei nuomojatės butą Trakuose ir nesate ten deklaravę gyvenamosios vietos, o dirbate Vilniuje – tai dvi skirtingos savivaldybės, į darbą dar išvažiuosite…o bet tačiau…Trakuose juk nuosavybės neturite…..deklaruotos gyvenamosios vietos taip pat. Tai pamąstykite, kaip grįšite, nes pagal nutarimą grįžti neturėtumėte.

Suklusti turėtų ir koks jaunas Kaišiadoriškis, dirbantis Kaune, o Kaišiadoryse gyvenantis kartu su savo drauge, jai nuosavybės teise priklausančiame bute. Sugrįžti į namus gali būti sunku, jei taip kartais esate deklaravęs gyvenamąją vietą ne pas draugę, o pas savo tėvus…kokioje nors Klaipėdoje.

Net neabejoju, kad šios nutarime nesužiūrėtos situacijos labiausiai botagu kirs per jaunus žmonės – juk jie dažniausiai renkasi nuomą Vilnių ar Kauną supančiose savivaldybėse, jie dažnai deklaruoja gyvenamąją vietą pas tėvus, nors realiai negyvena kartu. Na, o jei nutarimas bus taikomas žiūrint į faktinę gyvenamąją vietą – bus įdomu, kaip policija ar kariuomenė sutikrins. Nes ir taip, panašu, kad keliuose bus eilės, kol pareigūnai tikrins nekilnojamo turto bei kitus registrus susistabdę keliautojus.
Tai taip atrodo Vyriausybės pirmojo posėdžio „produkcija“, prasiėjusi, A. Armonaitės žodžiais tariant, botagu per valstybę.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nuomonė

Ponia Širinskienė eilinį kartą praleido progą patylėti.

Agnė 》》Nuomonė

A, jau dabar reikia tylėti?

Kas čia yra

Liberalams pirmiausia parūpo alkoholis,naujoji Seimo Pirmininkė liberalė labiausia susirūpino,kad per anksti uždraudžiama parduoti alkoholį,o kita, Laisvės liberalė dėl alubarių uždraudimo,moterys,ar ne gėda.

nuomonei

o kodel ji turetu tyleti. jinai yra seimo nare, jai net pagal pareigas priklauso netyleti:) skirtingai nuo musu, kurie norim komentuojam, norim, ne. o del nuomininku jinai visai teisingai pastebejo, argi ne? ir bendrai irgi

Ona

Šitokio neprofesionalumo vyriausybės dar nebuvo, kažkokia nuožmių liberastinių durnelių šaika, viską jie daro atbulomis

habilitās

„Šitokio neprofesionalumo vyriausybės dar nebuvo”
Ponia Ona, Jūs nieko naujo nepasakėte, bet tai yra labai teisingas konstatavimas!
Šių metų, keturių, su Ingrida padermė!
Gerbiu visas nuomones, bet Jūsų – nepriekaištinga!

Kalėdų proga!!!

Al.

Chunveibinų jėga ne profesionalume, o ištikimybėje Partijos kursui. Bet kas ta Matuseviciute Danauskiene ? Čia pagal naująją liberaliąją rašybą ?

Pagarba

gerb Agnei. Naujoji vyriausybė savo nekompetencija peržengia visas ribas. Ją galima palyginti su gūdžiais pospalinės revoliucijos laikais. Tikiuosi, kad ji ilgai neišsilaikys ir turėsime išankstinius rinkimus. Duok Dieve, kad ko mažiau blogo pridarytų.

EKSTRA NAUJIENA-DIEVO STEBUKLAS

https://www.youtube.com/watch?v=p3Q9QwZ_SvE&feature=share
stasiams ir visiems stasiniams laikas ruoštis pakuotis į „sanatorijas”

ah1

va, va. Snargliai/nebrendylos niekada nebuvo išminčiais.

to Nuomonė

Vo, SSSR laiku KGB stukacius islindo. Prisiminei senus laikus, karshena, kai uz ne koki zodi i kalejima sodindavote?

DD plius DD

Suprantu, kad erzinančių, bet klausimėlių paklausiu.
Ką gi dorodamasi su epidemija padarė nauja valdžia tokio, ko valstiečiai prieš gerą pusmetį nedarė? Šiaip jau labai panašūs ribojimai. Koks dar Seimo leidimas? Tada tvarkėsi Veryga ir Skvernelis. Susitvarkė neblogai. Bet dabar situacija gerokai sunkesnė- dabar ne 30 per dieną, o 3000. Tarp kitko, galim sulaukti ir tikros nepaprastos padėties, o ne Širinskienės fantazmų. Tada ir prireiks Seimo leidimo.

stasys

A. Širinskienės ‘protingi kriterijai’ negali atsakyti į klausimą kaip tai nutiko jog Lietuva pirmaujančiu gretose pandemijos protrūkyje .Todėl čia visu klausiu…ką tas priekaištas valdantiems reiškia ? Keli siūlomi mano spėjimai:
a. Poreikis save matyti žiniasklaidos puslapiuose cituojamai, moteriškai.
b. R. Karbauskis atsiuntė ‘generalisimo’ potvarkį kaip konstruktyviai kritikuoti valdančiuosius .
c. Taip kaip Seimas ne to pasaulio dimensijoje randasi , Seimo narė gali iš tikro nežinoti jog ‘protingi kriterijai’ policijos daug lankstesni moralės stabu Seimo rūmuose. Ir tik todėl nematome keliuose dideliu ‘trombu ‘.

p.s. be abejo sąrašą galima pildyti …

DD plius DD

Ir dar pridursiu. Tiksliau madam Širinskienei, skrupulingai teisės viršenybės šalininkei ir didelei žinovei, reiktų kai ką priminti.
Skvernelio Vyriausybei imtis veiksmų, kurių jie ėmėsi, tuo metu įstatymas neleido. Vėliau Seime buvo priimti atitinkami pakeitimai. Taigi, formaliai žiūrint jie buvo pažeidėjai. Dabartiniai valdantieji, sakoma, kad teisinių formalumų laikosi griežtai.
O politika, kurią jie vykdys yra jau kita kalba.

stasys

..prątesiant DD mintį, ponia Širinskienė nežinojo to liaudiško posakio ‘juokiasi puodas kad katilas juodas’ ..
– Na gyveni ir mokaisi..o čia Tiesose mes padėsime ta daryti ir geranoriškai be jokio užmokesčio …

Kuo pats kvep, tuo kitą tep

Dabartinė situacija nepalyginamai sudėtingesnė nei pavasarį, o draudimai GEROKAI MAŽESNI negu tuomet, kai buvo neleidžiamos stomatalogijos kabinetų paslaugos, kai laidotuvės nepanašios į laidotuves, kai buvo nutrauktas susiekimas tarp miestų autobusais, stipriai sumažinti keleivinių traukinių reisai ir pan. Bet negi uždrausi lakštingaloms čiulbėti?..

stasys

Kuo pats kvep, tuo kitą tep 2020-12-17 14:13 .. lakštingalos ? kur Jūs čia tokias matėte ? man panašiau į varnas komentaruose karksincias .

Agnė buvo teisi

ir suprantantys žmonės tą žinojo dar iki jos pasisakymo.
O va šiandien labai keistai nykioje propagandos skylėje, nepelnytai vadinamoje Lietuvos rytu tą patį dar kvalifikuočiau paaiškino vienas iš žinomiausių konstitucinės teisės profesorių.
https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2020/12/17/news/v-vaicaitis-apie-nepaprastosios-padeties-ivedima-lietuvoje-tai-priestarauja-konstitucijai-17558931/

DD plius DD-Agnė buvo teisi

Šiaip jau jūsų nubučiuotai Agnei niekas netrukdo kreiptis į konstitucinį teismą ir ten ieškoti kalvio Ignoto. ar prekeivio Ramūno yeisybės.

nei aš bučiavau,

nei tave gebešniką ji artyn prisileitų, suski.

O.G

Neparlamentinė daktarų komisija prieš plandemiją. Portlale karzygys.lt, yra vaizdo įrašas apie šią aferą. Taip, kad šitoms politinėms prostitutėms, ateina galas. O gražiausia, dėl karantino – vaizdo įraše, trys mūsų Lietuvos išdavikai, Adamkus, Lansbergis ir Grybauskaitė agituoja, kad mes sustotume. Šituos išdavikus pirmus reikia suvakcinuoti, nes mūsų visų laisvė buvo parduota, o mes dabar kol nesuvakcinuoti turime laisvę išsikovoti. Atėjo laikas, prabuskite, nes mums visą laiką buvo meluojama, nors aš 100% niekada netikėjau šia plandemija. O ką jie padarė su mūsų žmonėmis – užzombinti, tikriausia ir skiepysis su nepatikrintais skiepais. Kiekvienas žmogus yra savo gyvenimo režisierius. Su geriausiais linkėjimais.

Leonas Vainšteinas (Leon Weinstein)
Jurgis

Pseudonimui OG.Patarimas:kol kas galima gauti psichiatrų pagalbą.Registruokis nedelsdamas

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top