Aikštės TV reportažas: pirmieji vertinimai po Eglės Kusaitės išteisinimo

Siūlome Aikštės TV reportažą iš Apeliacinio teismo, kuris išteisino Eglę Kusaitę, nuteistą dėl ketinimų neva įvykdyti teroro aktą Čečėnijoje.

Teisėjų kolegijai vadovavęs teisėjas Linas Šiukšta paskelbė „Nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių“.

Sprendime pabrėžiama, kad E.Kusaitės „veiksmai neperaugo į rengimąsi padaryti teroro aktą“, be to, šie veiksmai buvo žinomi Lietuvos ir Rusijos teisėsaugospareigūnams. Dar daugiau – jie buvo ne tik toleruojami, bet ir skatinami.

„Tokius teisėsaugos organų veiksmus, kai nusikalstama asmens iniciatyva palaikoma, […] vertinama kaip nusikalstamos veikos provokacija, tokia teisėsaugos veikla neatitinka įstatymų. Vertinama, kad surinkti duomenys gauti neteisėtu būdu“, – sakė teisėjas L.Šiukšta.

Siūlome pasiklausyti, kaip Apeliacinio teismo sprendimą bei Lietuvos teisėsaugos institucijų veiksmus vertina E.Kusaitės advokatas Kęstutis Stungys ir Nepriklausomybės Akto signataras Algirdas Endriukaitis. Savo vertinimus apie Lietuvos teisėsaugą ir už ją atsakingą Lietuvos prezidentę išsakė ir Seimo narys Naglis Puteikis.

Reportažo autorė – Aušra Gabalytė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top