Aiškėja, kas pretenduoja tapti Aukščiausiojo Teismo pirmininku

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Antradienį Seimas paskyrė du naujus Aukščiausiojo Teismo teisėjus ir taip baigė formuoti kasacinės instancijos teismą. Tokiu būdu nebeliko Konstitucijoje numatytų kliūčių skirti naująjį Aukščiausiojo Teismo pirmininką.

Baigė formuoti kasacinį teismą

Seimas antradienį slaptu balsavimu naujais Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjais paskyrė Alę Bukavinienę ir Artūrą Pažarskį. LAT teisėjus parlamentas paskyrė atsižvelgdamas į prezidentės Dalios Grybauskaitės teikimus, balsavimas vyko slaptai.

Už A. Bukavinienės kandidatūrą balsavo 91 Seimo narys, prieš – 11, susilaikė 4 parlamentarai, už A. Pažarskio kandidatūrą balsavo 61 Seimo narys, prieš – 33, susilaikė 12 Seimo narių.

Teiks kandidatą į LAT pirmininkus

Dar lapkričio 5 d. baigėsi tuomečio Aukščiausiojo Teismo pirmininko Gintaro Kryževičiaus kadencija. Nuo to laiko laikinai teismo pirmininko pareigas, kaip numato įstatymas, eina šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas prof. Jonas Prapiestis.

Konstitucija numato, kad Aukščiausiojo Teismo pirmininką prezidento teikimu skiria Seimas. Tačiau Konstitucija taip pat numato, kad pirmininkas skiriamas iš LAT teisėjų tarpo, tad būtina skyrimo sąlyga yra teismo korpuso užpildymas. Antradienio Seimo sprendimas atveria kelią prezidentei teikti naująjį Aukščiausiojo Teismo pirmininką.

Senas naujas pirmininkas

Seimo kuluaruose neslepiama, kad realiausiu kandidatu laikomas buvęs Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, šio teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjas Gintaras Kryževičius. Nors šis teisėjas negali pasigirti autoritetu teisėjų korpuse ar teisininkų bendruomenėje, tačiau yra laikomas itin paslaugiu aukščiausiems šalies politikams ir neturinčiu savo asmeninės nuomonės, teisėjams privalomo nepriklausomumo stuburo.

G. Kryževičiui vadovaujant Teisėjų tarybai nebuvo nė vieno atvejo, kai Taryba nepritartų prezidentūros siūlomoms teisėjų ar teismų pirmininkų kandidatūroms.

Gali pasipriešinti Seimas

Tačiau paskirti G. Kryževičių antrai kadencijai gali būti ne taip paprasta. Nors Seimo nariams jau „laužomos“ rankos, balsavimas vyks slaptai. Nepaisant spaudimo, Seimas jau atmetė įtakingos, gerus ryšius su svarbiomis advokatų kontoromis palaikančios Apeliacinio teismo teisėjos, Teisėjų tarybos sekretorės Laimos Garnelienės, o taip pat net du kartus Vilniaus apygardos teismo pirmininko Vytauto Zeliankos kandidatūras. Teisėjų kandidatūras Seimui teikė prezidentė, tačiau atsižvelgusi į raštiškus to paties G. Kryževičiaus patarimus (tokia forma numatyta Teismų įstatyme). Tai, anot parlamentarų, buvo aiškus ženklas, kad G. Kryževičiaus kandidatūra taip pat gali būti atmesta.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
tik stribo vaikas kryževičius

geriausias kandidatas: stribo vaikas kryževičius.
Stribo mentaliteto: godus, gobšus, be skrupulų, klastingas ir kerštingas, žiaurus ir t.t.
Visa valdžia Lietuvoje – pradedant prezidente – turi priklausyti stribvaikiams !!!

KRYZIUS

ant visos Lietuvos butu.Amen Lietuvelei.

 Viskas vyksta ne Popiežiaus šauktoje

krikščioniškoje dvasioje.”Ar gali aklas vesti aklą?Argi ne abu įkris į duobę?”

Paaiškėjo

Tai štai kodėl vakar Seime paaukštino būtent du teisėjus, iki pilno LAT sukomplektavimo, nes spalio mėnesį būtent du nepraėjo. Ir tapo aišku, kodėl Seime kilo isterija:
N. PUTEIKIS (MSNG). Nuostabu – Lietuvos Seimas nenori svarstyti savo skiriamo į Aukščiausiąjį Teismą teisėjo pažiūrų. Nuostabu, iki ko prisigyvenom per 20 metų!
R. ŽEMAITAITIS (TTF). Galima? Ačiū, gerbiamasis… žinot, kai šitie vadinamieji pedofilų klano gynėjai, arba elitiniai revoliucionieriai, bando daryti valstybėje perversmą, ypač kai bandė teisinį perversmą, siūlau prisiminti, ką jūs darėte, ir bandote Seime plauti savo mundurą, parsivilkę iš kažkur sąžiningai ir Popiežiaus vos nepaskelbtas šventuoju, tai reikėtų pačiam ir patylėti…

Kryževičiaus reputacija

yra nepriekaištinga jo kolegų ir beveik visų Lietuvos žmonių tarpe. Ji bloga vien tik violetinių banditų gaujos ir kitų ekstremistų, siekiančių nuversti demokratiškai išrinktą Lietuvos valdžią, įvesti Lietuvoje diktatūrą, pasikviesti okupacines pajėgas veikėjų tarpe.

Trupmenas

Pūlinys.

21:13 komentatorininkui

Galiu spėti. Tamsta esi biudžetininkas?

Lietuvos teisesauga-

Lietuvos tragedija. Ypac, kai vadovauja PULINYS!!!

nuu

Zemiau nulio teisesauga …pulinys cia „nei prieko”.

nežinantis

o tai pūlinys dar neišoperuotas?

ruta

Lietuvos pirmavimas ES pagal korupcija , parodo , kokio lygio yra musu teisesauga , mateme ir kabinetine teise ir skambuciu teise, ir butaforines nuobaudas saviems ir kisimasi i politika ir nesolidarus elgesys su atlyginimu grazinimu . Ar tokios morales ir etikos turi buti Lietuvos teisejai ir prokurorai ?
Dar yra vilciu , kad pasikeitus prezidentei, bus istatymas , kuris panaikins senaties terminus vagims ir zulikams is politikos ir ‘elito’ .

pedofilijos tragedija

išviešino baisų pūlinį, sakyčiau net karbunkulą, mūsų teisėsaugoje. Jį visi žino, pirštais nerodysim 🙂

reikalinga kapitaline teismu dezinfekcija

ten viskas persismelke puvesiais, o galva- tai istisas pulinys.

Idomu

Visi keikia Prezidente,o man idomu kas ja renka??? Pirma išrenka paskui verke,durniu kompanija.As jos nerinkau!!!!

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top