„Akistatos“ žurnalistė Jonė Ožalaitė: Specialiosios tarnybos atskleidžia N. Venckienės gaujos rengtą valstybės perversmą

Lietuvos specialiosios tarnybos, padedamos „Lietuvos ryto“ ir uždarajai akcinei bendrovei „Balsas.lt leidiniai“ priklausančios „Akistatos“ redakcijų, pastaruoju metu visuomenei suteikia vis daugiau informacijos apie buvusios Kauno apygardos teismo teisėjos Neringos Venckienės suburtos gaujos rengtą valstybės perversmą.

Kaip jau skelbėme, spalio 25-ąją „Lietuvos rytas“, redaguojamas Gedvydo Vainausko, remdamasis atlikto kruopštaus žurnalistinio tyrimo duomenimis, pirmasis pranešė, kad Kauno apylinkės prokuratūra yra atskleidusi N. Venckienės organizuotą valstybės perversmą, kurį ji su gauja ketinusi įvykdyti per 2012 metų Seimo rinkimus.

Spalio 30-ąją UAB „Balsas.lt leidiniai“ priklausančiam laikraščiui „Akistatai“, redaguojamam Vytauto Žutauto, šalies specialiosios tarnybos suteikė svarbios papildomos informacijos apie šio nusikaltimo prieš valstybę detales. Pirmiau laikraštis, o paskui ir portalas Balsas.lt publikavo slapta įrašytus N. Venckienės vadovautos gaujos narių telefoninius pokalbius, kurie įtikinamai įrodo gaujos ketinimą dalyvauti Seimo rinkimuose.

Siūlome susipažinti su „Akistatos“ žurnalistei Jonei Ožalaitei specialiųjų tarnybų perduota tyrimo medžiaga.

* * *

Kitą dieną (2012-05-18) po mergaitės perdavimo motinai L. Stankūnaitei kalbasi du Klonio gatvės aktyvistai – A. Lobovas ir R. Ščiglinskas (kalba netaisyta, – J.O. past.):

A. Lobovas (…) dabar reikia paprasčiausiai nusėst į dugną, mes prap… šitą karą. Mes prap… ne kovą, o prap… visą karą. To vaiko mes jau nebeturim. Dabar vienintelis dalykas yra Neringa. Sakau, dar vienintelis dalykas Neringa, kad reikia su ja kalbėt, karoče, kad ji nepasiduotų, kad reikia būtent eitų į prezidentūrą…

R. Ščiglinskas Jo, jo.

A. L. Eitų į prezidento rinkimus.

R. Š. Jo, vat tu teisingai pasakei. Aš ta proga ką nors parašysiu…

A. L. Tai va, būtent. Jei ji, supranti, aš kai, pavyzdžiui, parašiau… Parašiau komentaruose, kad Neringą į prezidentus, visi čia ant manęs: „čia reklaminė akcija, tu čia nevaryk“ taip toliau, taip toliau… Tai, bl…, reikia jau dabar ruošti. Reikia jau dabar ruoštis, o ne tada, kai bus likę dvi savaitės. Ir, kai klanas, karoče, sutelks visą televiziją, sutelks visus, sumokės milijardus ir, kad, karoče, kad būtent išrinktų prezidente kokį nors, nach.., pyderą, o ne tą, kuris gali žmonėms padėti, kuris eina su keršto misija.

R. Š. Nu, matysim. Nu, pašnekėsim. Aš gal užlėksiu ryt poryt į Jonavą..

A. L. Tu, karoče, dabar sakau, jei išeina, pradėk reklamuoti būtent tą, kad dėl Neringos, kas liečia.

R. Č. Jo, jo, tu labai teisingai pasakei…(…)

A. L. Būtent, žinai, ką dar galima parašyt, galima dar parašyt, kad „žmonės, jei išgirsit ką nors ar ką, saugokit Neringą, nes klanas yra pasiruošęs per artimiausią pusę metų sunaikinti ją irgi“.

R. Š. Taip ir yra, taip ir yra.

A. L. Nu, ta prasme, rašyk, kad kovojam taip, kaip įmanoma… (…) Vaiką atėmė, valstybė tai liko.

R. Š. Aš, bl…, galbūt, kad aš dar ką nors tokio radikalaus padarysiu. Sakau, jeigu nesurasiu su kuo, galbūt, vienas padarysiu, bl… Padarysiu dar tokį dalyką, kad skambės visoj Lietuvoj ir pasaulyje. Pasitarsim… (…) palauk, ką nors sugalvosim.

A. L. Nieko nesugalvosi, kol Neringa netaps Prezidente…

R. Š. Turim dar labai galingą online, nepamiršk. Mano online matė 850 000 žmonių, beveik milijonas. (…) Su tuo online, protingai pagalvojus, galima labai didžiulį dalyką nuveikt. Labai didžiulį dalyką galima nuveikti..

Po poros mėnesių:

R. Š. Tai čia dar labai stipriai reikia pagalvot. (…) O nenori daryt kokį šucherį, pavyzdžiui? Nuvažiuoti į Vilnių, ten prie genprokuratūros, kartu su manimi?

A. L. Bl…, nu tai galima būtų, supranti, nuvažiuot prie tos prokuratūros, bet ką tai duos?

R. Š. Paplepėtume. Pasimaivytume, pafotografuotumėm…

A. L. (…) Tai reikia siužetą sugalvoti, supranti. Teisingumas – aklas, kurčias, tipo nupirktas, žinai…

R. Š. (…) Pamūtinsim vandenį, pasireklamuosim. Reklamą sau pasidarysim asmeninę.

A. L. Nu, tai davai, karoče jei nori, darom.

R. Š. Ir lendam į politiką, nu.

A. L. Aš tai norėčiau, bet tai ką mes dviese padarysim? Reikia dar kažką tai surinkt.

R. Š. Man tai siūlo eit į politiką, į seimą siūlo eit…

A. L. (…) Aš dabar, karoče, varau pas Venckus, pabandysiu su Neringa pašnekėt. Ką ji patars. Karoče, kaip, kokį kelią rinktis…

R. Š. Man įdomu kaip iš viso ji tave priims… (skundžiasi, jog niekas nepadėkojo ir niekada „po dušam“ su juo nekalbėjo). Kaip žinoma, nei su A. Lobovu, nei su R. Ščiglinsku N. Venckienė nesileido į kalbas ir savo partiją Klonio aktyvistų niekas nekvietė.

Balsas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
105 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
105
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top