Aktyvistai perspėja: labiau nei TTIP reikia bijoti TISA

LRT.lt

Aktyvistai perspėja, kad tarptautinės prekybos susitarimas, dėl kurio vyksta slaptos derybos, iš esmės yra privatizacijos susitarimas, kuris kelia grėsmę demokratiniam suverenumui ir pačiai viešųjų paslaugų sampratai, rašoma dienraštyje „The Independent“.

Tačiau tai ne Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės susitarimas (TTIP), kurio sudarymą aktyvistai Europos Sąjungoje sugebėjo sustabdyti, kai kilo panašių abejonių dėl jo galimo poveikio; tai Prekybos paslaugomis susitarimas (TISA), kurį remia kai kurios didžiausios pasaulio korporacijos, tokios kaip „Microsoft“, „Google“, IBM, „Walt Disney“, „Walmart“, „Citigroup“ ir „JP Morgan Chase“.

Derybos vyksta slaptai

Nedaugelis yra girdėję apie Prekybos paslaugomis susitarimą, tačiau iniciatyvinė grupė „Global Justice Now“ neseniai paskelbtoje ataskaitoje įspėja: „Jei nepasipriešinsime TISA, pergalė kovoje prieš TTIP gali pasirodyti Pyro pergale.“

Kaip ir TTIP atveju, derybos dėl TISA vyksta slaptai, nepaisant to, kad šis susitarimas gali turėti didelį poveikį šalims, kurios jį pasirašytų. TTIP yra dvišalė ES ir JAV iniciatyva, o TISA rengėjai turi pasaulinio masto siekių, nes susitarimas būtų taikomas daugumai didžiausių pasaulio ekonomikų, išskyrus Kiniją ir Rusiją.

Kaip teigiama „Global Justice Now“ ataskaitoje, susitarimu būtų įtvirtinta viešųjų paslaugų privatizacija; apribotas finansinių reglamentų, kuriais siekiama užkirsti kelią 2008 m. nuosmukio pasikartojimui, veikimas; sukelta grėsmė privatumui internete; pakenkta pastangoms kovoti su klimato kaita, o besivystančioms šalims būtų sudaryta kliūčių tobulinti viešąsias paslaugas.

Grupės direktorius Nickas Deardenas tvirtino: „Šis susitarimas kelia grėsmę pačiai viešųjų paslaugų sampratai. Tai privatizaciją visapusiškai skatinantis susitarimas, pagrįstas mintimi, kad vyriausybės turėtų ne siekti užtikrinti viešąjį interesą, o pasitraukti iš kelio ir leisti korporacijoms veikti.“

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
jau

korporatokratija lenda iš pogrindžio?

Pala,o kur

bažnyčia?Kodėl ji neklausia apie skaidrumą ir pasitikėjimą savo piliečiais,Dievo vaikais.Tai derybos Dievui už nugaros.Gal mes postsovietiniai ir neišprusę,bet vakarų visuomenė gal jau patikimesnė.Bet jie žino,kaip nugyvulino instinktų link mases?

Marginalas

Globalinė vergovė nekelia jokio pavojaus demokratijai, nes pagaliau bus įgyvendinta Platono valstybė (patricijai+tarnai+vergai) su atkurtąja tobula vergvaldžių demokratija, kokia ji ir turi būti pagal tikrą prigimtį.

ruta

O kas pasiulo tokias sutartis/ TTIP,TISA/ kurios naudingos TIK Korporacijom ?Ar jau gyvename TIK , kad Korporacijos turetu vis augancius pelnus ?

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top