Aleksandras Matonis: Vilnius nuo karinės intervencijos „nepridengtas“

Žinių radijas

„Lietuvos sostinė ir apskritai Lietuvos rytinis ir pietrytinis pakraštys yra visiškai karinės logikos požiūriu nepridengtas. Tai kalbama jau daugiau kaip dešimtmetį“, – laidoje „Aktualioji valanda“ penktadienį kalbėjo A. Matonis.

Jis pabrėžė, kad didžioji dalis mūsų kariuomenės sausumos pajėgų yra dislokuota Rukloje (Jonavos raj.).

„Ten yra net keli batalionai: ir motorizuotieji pėstininkai, ir mokomasis pulkas. Panevėžyje, iš šiaurės rytų pusės, tiktai husarai – vienintelis motorizuotas pėstininkų batalionas. Tad iš šitos pusės, kurioje yra potencialios 2–3 konvencinės puolimo kryptys, Lietuva yra nepridengta“, – kalbėjo ekspertas.

Pasak jo, Vilniaus gynyba šiuo metu yra tikrai menka: „Vilnių saugo Gedimino štabo bataliono viena profesionalų kuopa, kuri didžiąją dalį laiko atlieka garbės sargybos funkciją – stovi ir su šarvais, ir su paradinėmis uniformomis per renginius. Tada – neskelbtinas kiekis specialiųjų operacijų mūsų karių, kurie čia, aplink Vilnių, turi tam tikrą bazę, ir nedidelis kiekis savanorių, kurie ne tik ginklų, bet ir transporto priemonių turi nepakankamai“, – teigė jis.

Pasak jo, tai, kad Vilniuje planuojama dislokuoti vieną ar dvi kuopas NATO bataliono, yra nepaprastai geras ir lauktinas žingsnis.

Visą „Žinių radijo“ laidos „Aktualioji valanda“ įrašą klausykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Vien karių  ir ginkluotės

Vilniui apsaugoti neužteks.Turi būti paruošti evakuacijos planai.Periferija turi laukti pabėgėlių.Periferijoje turi būti mokyklos,ligoninės,gydytojai,maistas,pastogė…Užtenka miestuose sutrikdyti vandens tiekimą ar nuotekas ir katastrofa.

Hmm

O kodėl apie tai tiek metų tylėjo ALeksandro broliukas Audrius Matonis, atsakingas už LTV žinias?

Gal Aleksandras klysta? Gi Grybauskaitė, Olekas, Juknevičienė sako, kad viskuo pasirūpinta.

KGB užpakaliais pridengs

polikarpovna, matonis, olekas, bernatonis, juršėnas, šiaulienė, pavilionienė, kirkilas ir kiti atsuks nuogus savo užpakalius į rusus.
rusai netratins, ne ne – jie iš siaubo bėgs iki uralo 🙂

teritorija

Vilnius? Šiou metu mažai tikėtina, kad sostinė būtų puolama iš gudų pusės. Lukašenka mums ne brolis, bet jam taip pat nereikia savo subinei papildomų nemalonumų. Kol Lukošinis bus soste, kacapai negalės pulti Lietuvos iš bulbašijos pusės. Todėl kalbos apie Vilnių yra daugiau ponų rūpestėlis dėl savo kailio. Kokia kryptis yra realiai pavojingiausia? Klaipėda. Klaipėdos-Lazdijų ruožas. Užimti klaipėdą nesudėtinga. Kolaradogradas už valandos kelio, o nuo maskolių anklavo pasienio iki mūsų uostamiečio vos pusvalandis. Vienžo, jeigu užima KLP, beveik šakutės. Jeigu putleris tai darys, jis tai darys žiemą. Kodėl. Užima Klaipėdą, užgrobia dujų terminalą, Kuršių Neriją be abejo užimtų taip pat. Tuomet ruskiapalaikiai užsuktų dujų vamzdį, o savo koloradogradyną galėtų aprūpinti iš …”mūsų” terminalo. (Ne veltui „Rezidentė” yra tokia karšta „terminalistė”.) Sutapimų… Skaityti daugiau »

Petras

Kaip sename anekdote: nuogi, bet gerai ginkluoti. Apsoliuti Lietuvos gyventojų dauguma paversti ūbagais ir vergais, o vergui, pasak M.T.Cicerono
„neskamba kovos trimitai”.
Karinė psichozė reikalinga JAV imperialistams tam, kad okupuoti Lietuvą,
paversti mūsų šalį destabilizacijos ir karo židiniu, griaunant Rusijos valstybę ir Lietuvos visuomenė privalo tam visokeriopai priešinti. Mes neturime tapti JAV bankų ir monopolijų interesų įkaitais.

Petiai

kokia dar ruskyno „valstybė” -orda.

Dzūkija

Jeigu A.Matonis – egspertas,tai aš – Gajus Julijus Cezaris…

дзукия'sui

tu debile ne dzūkas, tavo tėviškė tombove.
o dėl cezario…
nieko naujo – psichiatrinėse tokių panašių, tipo „napoleonų”, pilna.
puleris gal jau nubiednėjo, kad tik silpnapročius samdo.

ruta

Na , kaip nenustebti tokios Matoniu klano sekmes Lietuvoje , visi sutupe i valdiskus , gerai apmokamus darbus , o sis , Aleksandras, net gavo pasistazuoti JAV/ 1993/, o veliau net filma ‘kure’ ten, tik neaisku uz kieno pinigus , nes , kaip sakoma , kas pinigus moka , tas ir muzika uzsako , apie tai jam /Aleksandrui / galietu smulkiai papasakoti Algirdas Matonis ,tarnaves KGB.
Reziume ,niekada netikiu asmenims , kurie susitepe ,ar ju veikla sukelia daug klausimu , o ipac Komunistinio -KGB rezimo uoliems tarnautojams , ju atzaloms , giminems , nes KGB priimdavo tik tada , kai surinkdavo duomenys apie VISUS artimus ,gimines…

Antanas

Kokio čia eksperto reikia, jeigu šauktinių privaloma tarnyba sunaikintas,(dabar jau kažkas judama ta kryptimi ) tai kas gins Lietuvą? Tą pasakė viešai NATO karininkai Vilniuje: „kur jūsų kariuomenė?” Tad Rusija ir veržiasi „ginti” rusakalbius. Kūrė karines „dėžutes” dar nesukūrę kariuomenės ir „mėtė” į taikos misijas, o Lietuva tuščia dabar pati atsidūrusi grėsmių zonojq. Koks NATO gina Ukrainą? Net ginklų ne tik kad neduoda bet ir neparduoda, o Raselė sako, kad jei neapginsime Ukrainos, neapginsime Europos.

gudi giria

Reikejo eiti I referenduma jeigu norejot laisvos Lietuvos,vis lauke ir lauke velniai zino ko.turite suprasti,kad karas vyksta ir be ginklu,ne tik saudo yra dar baisiau,per medicina ypac per maista viskas yra nuodijama,nepriteklius,badas,tai nervai ir zmogus rieciasi,alchogolis visokie surogatai,bus gaidziu metodika,vaiku atemimas,cia jus liecia jaunima pamiegokit ilgiau,gali priseiti,po liurbystes nesidomejimo niekuo vilko balsu staukti,stai kur jums karas,o kad Lietuva palikta koloborantu isvogta ir sunaikinta,be kulturos,kur nepasisuk is visur pavojus,o vakarai dejo ant mus.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top