Aleksandras Nemunaitis. „Žalioji banga“ Vilniuje

Nemažai daliai žmonių šie žodžiai kelia šypseną. Kažkam dėl siaurinamų gatvių, kažkam dėl žiemą sodinamų medžių. Bet esminis klausimas – kiek visas šis projektas kainuoja.

Apie siaurinamų gatvių rekonstrukciją paraśysiu atskirą postą. Dabar gi noriu pasidalinti savo patirtimi bendraujant su savivaldybe dėl informacijos gavimo. Medelių, krūmų ir vijoklių kaina juk turi būti vieša, jei mokame iš mokesčių mokėtojų pinigų?

Paskambinau į Rinkodaros ir komunikacijos skyrių. Ypatingai maloni skyriaus vadovė patikina, kad į mano klausimus bus atsakyta, bet paprašo atsiųsti juos raštu.

Nusinčiau du klausimus, kad būtų mažiau interpretacijų. Klausimai skambėjo taip:

„1) Ar jau įvyko konkursas medeliams, krūmams pirkti? Jei taip, būčiau dėkingas už nuorodą į įvykusį konkursą;

2) Jei konkursas neįvyko, pateikite, prašau, planuojamas vertes deklaruotam kiekiui, t.y. 100 000 medžių, 10 mln. krūmų, 300 000 vijoklių.“

Ir jau sekančią dieną gaunu iš Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialisto atsakymą:

„Lėšos 2021 metais augalų priežiūrai ir sodinimui nežymiai augo dėl karštos vasaros, nes reikėjo papildomai laistyti ir prižiūrėti augalus.

Tuo tarpu medžių pasodinta apie 6 kartus daugiau, nes į žaliąją bangą aktyviau nei tikėtasi įsitraukė verslo įmonės ir bendruomenės. Verta pažymėti, kad per šiuos metus vien verslas skyrė ir pasodino apie 5500 medžių.

Atsakantį klausimą apie konkursus – papildomo nereikėjo, nes perkami pagal anksčiau įvykusius konkursus.

Dar kartą pažymime, kad Žalioji banga yra akcija, kurios tikslas įtraukti verslą, gyventojus, į žalio miesto kūrimą.“

Ar čia atsakyta į mano klausimus? Vargu bau. Labiau panašu į kažkokį pokštą. Apie tai tam specialistui ir pranešiau, taip pat pakartojau klausimus. Per savaitę atsakymų negavau…

Tai už kiek ir iš ko pirkti medeliai? 🙂

Aš randu vienintelį konkursą, pagal kurį Vilniaus miesto savivaldybės administracija pirko medelius ir krūmus Neries pakrantės apželdinimui. Konkurso suma – 2mln. Eur.

Tai tuos pačius medelius naudojate, gerbiamieji ar ne? Jei tuos pačius, ar bus apželdinta Neries krantinė ir kodėl taip kreivai ir paslaptingai viskas vykdoma?

Nusprendžiau, kad reikia kitaip pradėti bendrauti su savivaldybe – su teisininkais, pasitelkiant specialistus.

Kaip tai atrodys? Apie tai pranešiu jau kitą savaitę 🙂

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top