Algimantas Rusteika. Apie „lygias teises“

Pagal rinkimų įstatymą visi kandidatai yra lygūs, o pagal VRK 2018 m. birželio 19 d. sprendimu Nr. Sp-75 patvirtintas politinės reklamos skleidimo rekomendacijas žiniasklaida negali sudaryti išskirtinių sąlygų kuriai nors politinei partijai ar kandidatui.

Viskas popieriuose gražu! Tačiau gyvenime yra lygūs ir yra lygesni.

Štai skaitomiausias portalas „Delfi“, kuris formuoja daugumos rinkėjų nuomonę – per politinę kampaniją nusiunčiau 3 straipsnius: publikavo vieną, į kitus net neatsakė – taip redakcija „gerbia“ autorius.

Per tą patį laikotarpį toje pačioje rubrikoje publikuota kitų kandidatų tekstų: A.Armonaitės – 11, V.Čmilytės Nilsen – 11, R.Lopatos – 13, L.Kaščiūno – 12, A.Kubiliaus – 8, M.Puidoko – 10, R.Žemaitaičio – 7 ir t.t. ir pan.

Kadangi tokia situacija aiškiai sukuria sisteminiams kandidatams išskirtines sąlygas ir jokia kandidatų „lygybe“ net nekvepia, neapsikentęs kreipiausi į VRK prašydamas užtikrinti, kad Delfi redakcija laikytųsi įstatymų ir pačios VRK priimtų nuostatų.

Savaime suprantama, skundo iki rinkimų, kai dar buvo galima pakeisti padėtį, niekas net nesiteikė nagrinėti. O štai šiandien gaunu atsakymą, pagal kurį viskas nuostabu ir visiems kandidatams Delfyje užtikrinta absoliuti lygybė.

Citata:
„Įvertinus pateiktą medžiagą ir patikrinus portalo delfi.lt skyrelyje „Politiko akimis“ skelbiamų straipsnių spektrą, nenustatyta, kad kuriems nors politinės kampanijos dalyviams būtų sudarytos išskirtinės sąlygos. VRK nuomone, minėto portalo redakcijos kriterijai, kuriais remiantis viešinami įvairių autorių tekstai, yra aiškūs, objektyvūs, nepažeidžiantys kandidatų lygiateisiškumo principo.“

Pasirašo L.Matijošaitytė.

Amen. Beje, tekstai buvo apie tai, kaip iš tikrųjų įveikti biurokratizmą ir sugrąžinti visuomenei LRT.

Tokioje „teisinėje“ valstybėje ir gyvename – vieniems teisė galioja, kitiems – ne. Ir jums visada maloniai paaiškins, kad tai teisėta, o tu durnas.

Ir iš tikrųjų durnas, jei dar kuo nors tiki iš to, kas tau sakoma.

Aišku, netikėjau, bet tikrai negalvojau, kad tai daroma taip įžūliai ir neraustama meluojant. Seni geri sugrįžo – vieną sako, kitą galvoją, trečią daro ir visi supranta, kad kitaip nebus, nes TAIP REIKIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
50 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
50
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top