Algimantas Rusteika. Apie mokesčių reformą trumpai ir drūtai

Man 59, dirbu nuo 1982. Mano amžiuj tokių dauguma. Reikia paklausti Sodros skaičiuoklės, kaip tokiam tipui tektų gyventi.

Tarkim, gaunu minimumą ir moku mokesčius, be kaupimo – kokių mano amžiuj irgi dauguma. Tada išeisiu pensijon 2023 ir gausiu dabartiniais eurais 184€.

Tarkim, esu tinginys ir sukčius, mokesčių nemoku, stažo neturiu, imu vokeliais. Tai tada gausiu pašalpą 158€ – tiek valstybė duoda tiems, kas mokesčių nemoka – tik 14 proc. mažiau, negu visą gyvenimą mokėjusiems.

Toks valstybės atsakas už lojalumą ir motyvacija mokesčius mokėti – ar taip, ar kitaip, vis tiek bado mirtis. Ir dauguma renkasi žvirblį rankoj.

Reformos? Nejuokinkit, tai dirbtinis kvėpavimas iš burnos į burną seniai mirusiai Sodrai. Ačiū, kad pirkot, ir geros dienos.

Sodra yra eilinis socialinis mokestis ir nieko su kaupimu senatvei bendro neturi, o sistema su savo pastatais ir biurokratais suėda savo išlaikymui milijonus. Kiek ten VMI mokesčių administruoja – dvidešimt, trisdešimt? Ar nesurinktų dar vieno?

Perkelti viską į biudžetą, kiek trūksta iki pragyvenimo minimumo, pridėti iš biudžeto – juk perkėlė bazinę ir valstybė nesugriuvo.

Užteks iš žmonių tyčiotis ir, užuot lemenus apie įplaukų stygių, apkarpyti beprotiškas išlaidas – užtektų viskam.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top