Algimantas Rusteika. Déjà vu

Alfa.lt

Komunistai nuspręsdavo, savo sprendimų neaiškindavo ir juos vykdydavo. Į televizijas neidavo, bet žmonių žiauriai bijojo. Kritinis straipsnis, ir lėkdavo galvos.

Tautiniai antikomunistai nieko kito neveikia, tik sprendimus aiškina, nors jau antras šimtas dienų kapsi, ir jokių sprendimų nėra. Iš teliko neišlipa, bet mūsų nebijo. Rašyk nerašęs, niekam neįdomu ir niekas negirdi – čia juk sistema priešinasi ir alkopramonės nupirkti žurnaliūgos šmeižia!

Išalkę „paprasti žmonės“ gražių ponų vis paklausia – kodėl tie patys produktai Lenkijoje pigesni? Politikai naivuoliams atkerta – todėl, kad ten PVM mažesnis, o gudrūs, pražilę nuo mąstymo ekonomistai dar priduria – Lenkijoj nėra euro ir zloto kursas laisvas.

Tada koks išmanesnis runkelis ir sako – sumažinkime ir Lietuvoje PVM, ir kam mums tas euras! Jam mandagiai paaiškina – esi rusofilas ir vatnikas, vertas VSD dėmesio, dėl euro nebrango ir aplamai niekas nepabrango, o jei sumažinsim PVM, tai niekas vis tiek neatpigs. Nes kalti godūs kapitalistai, krautuvininkai, ankstesnė valdžia ir, kaipgi be jo, Vladimiras Putinas. Reikia tiesiog daugiau uždirbti!

O kad daugiau uždirbtumėm, atidunda baisiai didelė mokesčių „reforma“ – darbdavio mokesčių dalies perkėlimas darbuotojui. Dabar „Sodros“ įmokų liūto dalį – apie 31 proc. – sumoka darbdavys, kitus 9 proc. – darbuotojas. Todėl darbuotojo alga „ant popieriaus“ atrodo mažesnė 31 proc., nes tai darbdavio išlaidos už darbuotoją, kurių algalapyje nematot.

Dabar pamatysite – po „reformos“ darbdavio mokamas 31 proc. bus pripliusuotas prie algos. Glotniai nusiskutęs valdžios rubuilis maniako žvilgsniu sako, kad taip saulutė švies teisingiau ir sumažės šešėlis, nors pats puikiai žino, kad bus kaip tik atvirkščiai.

Dabar darbuotojui nei šilta, nei šalta dėl tų 31 proc., nes tai niekšo darbdavio slepiami pinigai. O kai jie taps atlyginimu, žmonės dar labiau pasius ant valdžios. Ir darbuotojas pats pasakys jau savo sąjungininkui darbdaviui – tu geriau atiduok dalį tų 31 proc. vokelyje man negu tiems besočiams ir jų išperoms.

Viskas daroma tam, kad atrodytų – žmogus daugiau uždirba. Bet valdžia vis tiek tą patį atskaitys ir „į rankas“ gausit tą patį. Čia šuva pakastas – pagal vidutinį atlyginimą europinėje statistikoje šoksim iš lentelės pauodegio aukštyn!

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Algimantas Rusteika. Déjà vu

Pamenat – koks nors komunistinis veikėjas kokia nors proga rėžia kalbą kokiai nors auditorijai apie komunizmo pergalę ar apie kapitalizmo atgyvenas. Ir jis pats žino, kad pliurpia nesąmones, ir auditorija tą žino, ir jis žino, kad jie žino, ir jie žino, kad jis žino, kad jie žino, bet visi vaidina, kad viskas gerai, Nes Taip Reikia.

Sistema griuvo ne dėl ideologijos, bet jos virtimas pajuokos objektu, kai visi nuo kiemsargio iki valstybės vadų netiki tuo, kas sakoma, – buvo mums geriausias gilios krizės simptomas. Dar mokykloje, kai buvom visiški vaikėzai, būdavo juokingos pastangos užkamšyti skyles ir netikėjimą vis aršesne ir bukesne propaganda, begaliniais vardinimais, kaip dabar geriau negu seniau, kokie baisūs kapitalistai supa ir kaip tuoj mus užpuls.

Sistemos skirtingos, bet ideologiniai krizės simptomai panašūs. Ar kas Europoje rimtai tebetiki multikultūralizmu, pabėgėlių integracijos galimybe, politkorektiškumais, islamo taikingumu, būtinybe jiems atverti visas sienas ir išmokėti visas įmanomas pašalpas ir kitomis socialistinėmis nesąmonėmis, kurias seniai paneigė pats gyvenimas? Tačiau jie vis tebeatrajoja tas pačias atrūgas, nes Taip Reikia.

Atrodo, kad žurnalistai rašydami vis pasitikslina su savo vidine Šakaliene – Ar Ne Per Daug Aš Čia, O Gal Kam Nepatiks? O jau iš LRT tai vien naujakalbe – Taip Kaip Reikia. Jei kas ir yra blogas, tai tie, kurie mato ES problemas, o ne šventosios karvės, jas sukėlę ir ne politkorektiškumo šventraštis.

Deja, bet kartais smarkiai apima déjà vu.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top