Algimantas Rusteika. Demokratija triumfuoja – pagaliau žmonės ims kontroliuoti savo valdžią

Ar žinote gerąją naujieną – visuomenė ims kontroliuoti teisinės sistemos veiklą, teisingiau – teisingumo tarnų garbę! Pasirodo, jau dabar visuomenės atstovai dalyvauja teisėjų garbės teismuose!! O greit greit brangiems Lietuvos žmonėms leis dalyvauti ir svarstant anstolių, notarų, advokatų garbės reikalus!!!

“Į garbės teismų sudėtį įtraukę visuomenės atstovus, užtikrinsime nuomonių įvairovę, objektyvumą, sistemos atvirumą. Šių profesijų atstovų, kaip ir teisėjų, galimi prasižengimai turi būti vertinami skaidriai, atstovaujant ir piliečių interesams“ – nerimsta teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Ir laivas plaukia, demokratija triumfuoja – pagaliau žmonės ims kontroliuoti savo valdžią. Prapliumpa ilgi, džiaugsmingi plojimai, šūksmai “Bravo!”, pereinantis į ovacijas, visa salė atsistoja. Pranešėjas paskęsta plojimų audroje, įeina scenos darbininkai, įkiša į maišą ir išneša jo lavoną.

Publika, laukdama kito cirko numerio, pažvelgia į programėles. Ir pamato, kad garbingus visuomenės atstovus į garbės teismus rinks ne pati visuomenė. Juos paskirs iškart dviems kadencijoms pati teisinė sistema – teisingumo ministras ir Aukščiausiojo teismo pirmininkas.

Žodžiu, valdžia pati pasiskirs sau palankius, priimtinus, nuolankius kontrolierius. Panašiai kaip ir paskirta visuomeninės LRT taryba – juk irgi atstovauja visuomenę, ar ne?

Beprotnamio gyventojams nuraminti pastatė baseiną, o jei būsim geri – kada nors ir vandens prileis.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top