Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

NORDBALT elektros jungtis su Švedija pragyvavo porą su trupučiu metų – dar kabeliai jūros dumbliais vos apaugę. Ir štai, jungtis stabdoma ir naujutėlaitei linijai vykdomas kapitalinis remontas. Delfių orakulas praneša, kad bus taisomos sausumos kabelių movos, nors toliau patikslinama – movos bus ne šiaip „taisomos“, o keičiamos naujomis. Visos iki vienos.

Net žiguliukai važiuoja ilgiau. Kokio lygio turėjo būti projektavimo, pačių movų ar darbų vykdymo kokybė, kad sugestų ir būtų keičiamas ne vienas kitas sistemos elementas, bet visi? Nebent tai būtų eksperimentinis, unikalus projektas, taikytas pirmąkart pasaulyje ir niekur jokių analogų ir patirties nebūtų.

Betgi ne, nieko čia unikalaus nepastatyta – jūrinės elektros jungtys šioje Žemėje tiesiamos daugiau kaip pusę amžiaus. Ir darbus vykdė pasaulinė lyderė ABB, priklausanti šveicarų ir tų pačių švedų kapitalui. Priėmė mūsų valstybinės komisijos, bandymai sėkmingi, parašai ir antspaudai sudėti, pinigai įsisavinti.

Koks džiaugsmas užsakovui – rangovas „taiso“ jungtį savo lėšomis, nes galioja garantija, mat per greit linija nusprogo. Nors LitPol Link, nutiesta lietuviško rangovo UAB „A.Žilinskis ir Co“, kuriai pasaulinis lyderis ABB vykdė tik Alytaus skirstyklos ir keityklių stoties montavimą, veikia normaliai.

Movas naujomis keis nebe ABB, o Danijos bendrovė NKT. Akivaizdu, kad pasaulinis lyderis pridirbo tiek nesąmonių, taikė netinkamas naujas medžiagas ir t.t., kad nenorėdamas patirti pasaulinės gėdos ir prarasti klientus, pardavė šiai danų firmai visą savo kabelių tiesimo verslą su visais įsipareigojimais.

Tiek apie pasaulinius „lyderius“ ir garantinius už ES lėšas nutiestų naujų linijų kapitalinius remontus. Viską galima rasti išmėtytą atskirais faktais po atskiras publikacijas arba perskaityti tarp eilučių. Tačiau vienoje vietoje nerasite niekur, nes Jiems nepaliaujamai reikia daugiau pozityvo.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top