Algimantas Rusteika. Laikai, kai nepatogi ir valdžiai nepriimtina informacija būdavo paprasčiausiai nutylima, sugrįžo

Laikai, kai nepatogi ir valdžiai nepriimtina informacija būdavo paprasčiausiai nutylima, sugrįžo.

Dėl pandemijos pasaulyje nėra vienos nuomonės ir diskusijos vyksta, tik pas mus jos nei uždraustos, nei leistos, tiesiog jų nėra. Štai,Great Barrington’o peticiją dėl kitokių pandemijos suvaldymo metodų pasirašė jau 11,5 tūkst. epidemiologų, medicinos ir visuomenės sveikatos srities mokslininkų, 32,5 tūkst. gydytojų ir medikų iš viso pasaulio, 600 tūkst. žmonių.

Pas mus apie tai nei kalbama, nei rašoma, nei žinoma. Pasityčiojantis kelių sakinių tekstukas 15 min. po poros valandų nukištas į archyvą ir keleto žmonių nuomonės feisbuke – tai viskas.

Nesu specialistas ar iš biudžeto finansuojanas žurnalistas, neperšu nuomonių. Tiesiog pateikiu informaciją, kurios „laisva ir nepriklausoma“ žiniasklaida, smulkiai ir kasdien aprašanti papų, dietų ir madų problemas, „nepastebi“. Ir bijo paskelbti, nes tai ne kokių nors „marginalų“, o Oksfordo, Harvardo, Jeilio, Tel Avivo, Edinburgo ir kitų žymiausių pasaulyje mokslo įstaigų mokslininkų nuomonė.

Kaip ten visuomeniniai manipuliuotojai sako? Turite teisę žinoti. Tai ir žinokit viską, o ne tik tą vieną ir vienintelę nuomonę, kurią jums dieną naktį Ekranas grūda.

* * *

GREAT BARRINGTON DECLARATION
2020-10-04
Great Barrington, USA

Kaip epidemiologai-infektologai ir visuomenės sveikatos mokslininkai, esame susirūpinę vyraujančių kovos su COVID-19 priemonių žalingu poveikiu fizinei ir psichinei piliečių sveikatai ir rekomenduojame požiūrį, kurį vadiname fokusuota apsauga.

Mes pašventėme savo karjerą žmonių sveikatos apsaugai ir manome, kad dabartinė izoliacijos strategija daro griaunantį poveikį žmonių sveikatai trumpalaikėje ir ilgalaikėje perspektyvoje. Negatyvūs taikomos strategijos efektai (ir tai tik kai kurie iš jų) sąlygoja mažesnius vaikų vakcinacijos rodiklius, blogėjančius širdies ir kraujagyslių ligų gydymo rezultatus, mažesnį vėžio patikrų skaičių ir pablogėjusią psichinę sveikatą, kas nulems didesnį mirtingumą per ateinančius metus. Mažiau pasiturintiems žmonėms ir vaikams teks didžiausia našta. Neleisti vaikų į mokyklą yra didžiulė neteisybė.

Šių priemonių taikymas tol, kol bus sukurta vakcina, padarys nepataisomą žalą žmonijai, o labiausiai nukentės nepasiturintieji.

Laimei, mūsų žinios apie virusą nuolatos plečiasi. Mes jau žinome, kad šansas susirgti COVID-19 seniems ir silpniems žmonėms daugiau negu tūkstantį kartų didesnis nei jaunimui. Iš tiesų, vaikams COVID-19 yra mažiau pavojingas nei daugelis kitų infekcinių susirgimų, įskaitant ir gripą.

Didėjant gyventojų imunitetui, sumažėja infekcijos pavojus visiems – taip pat ir pažeidžiamiems. Mes žinome, kad visos populiacijos galų gale pasieks kolektyvinį imunitetą, t. y. tašką, kuriame naujų infekcijų lygis yra stabilus. Tam gali padėti vakcina (bet ji tam nebūtina). Todėl mūsų tikslas yra sumažinti mirtingumą ir socialinę žalą, kol pasieksime kolektyvinį imunitetą.

Teisingiausias požiūris, kuris subalansuoja rizikas ir kolektyvinio imuniteto pasiekimo privalumus, yra leisti tiems, kuriems gresia minimali mirties rizika, normaliai gyventi savo gyvenimą, susikurti natūralų imunitetą virusui, tuo pačiu geriau apsaugant tuos, kurie priklauso didelės rizikos grupei. Mes tai vadiname tiksline apsauga.

Priemonių, apsaugančių nuo COVID-19 labiausiai pažeidžiamus asmenus, naudojimas turi būti svarbiausiu visuomeninės sveikatos apsaugos tikslu. Pavyzdžiui, slaugos namuose turėtų dirbti darbuotojai, turintys įgytą imunitetą, ir turi būti dažnai atliekami kitų darbuotojų ir visų lankytojų PGR tyrimai. Darbuotojų rotacija turėtų būti kuo mažesnė. Namuose gyvenantiems pensininkams turėtų būti pristatomos maisto prekės ir kiti būtini reikmenys. Kai įmanoma, jie turėtų susitikti su šeimos nariais ne patalpoje, o lauke. Gali būti įgyvendinamas išsamus ir smulkus priemonių sąrašas, įskaitant požiūrį į kelių kartų namų ūkių šeimas, ir tą gali išspręsti visuomenės sveikatos specialistai.

Tiems, kurie nėra pažeidžiami, turėtų būti nedelsiant leidžiama atnaujinti įprastinį gyvenimą. Norint sumažinti kolektyvinio imuniteto slenkstį, visi turėtų taikyti paprastas higienos priemones, pavyzdžiui, plauti rankas ir likti namuose, kai serga. Mokyklos ir universitetai turėtų būti atviri asmeniniam mokymui. Reikėtų atnaujinti popamokinę veiklą, pavyzdžiui, sportą. Jauni mažos rizikos suaugusieji turėtų dirbti įprastai, o ne namuose. Restoranai ir kitos įmonės turėtų atsidaryti. Menas, muzika, sportas ir kita kultūrinė veikla turėtų būti atnaujinta. Žmonės, kuriems gresia didesnis pavojus, taip pat gali dalyvauti, jei jie patys to nori, o visa visuomenė naudotųsi apsauga, kurią pažeidžiamiesiems suteikia turintieji imunitetą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

apie privalomą-priverstinę vakcinaciją Bulgarų politologas, gydytojas, virusologas P.P. https://youtu.be/yyZUvd7bG7o
„Ne” priverstinei vakcinacijai Lietuvoje, kuriai rengiasi prezidentas Gitanas Nausėda -žmogaus asmuo neliečiamas pagal LR konstituciją

ah1

Ar mūsų valdžia tyli? Prezidentas Gitanas Nausėda ruošiasi masiniai vakcinacijai 2:04 https://youtu.be/cv6WGjfXyr4. Prezidentas Gitanas Nausėda mus prilygina gyvuliams, vakcinuojamiems be sutikimo, ir ketinama naudoti antikonstitucinius veiksmus – liesti ir prievarta vakcinuoti žmogų ir naudoti prievartą, sukinėti rankas, nešti į mašiną per prievartą, sukinėti kojas ir naudoti prievartą kaip Garliavos mergaitei?

mykolas

Visuomenė atėjo į tokį savo vystymosi tašką, kai daug kalbančių, o tiesą sako tik kai kurie. Reikia sugebėti juos išgirsti. Kalbant apie naująjį virusą, siūlau skubėti perskaityti šio šeštadienio (spalio 31 d.) delfyje paskelbtas prof. Kasiulevičiaus mintis apie sergamumo kitimą ir naudojamas apsaugos priemones įvairiose šalyse. Vaizdų grafiką pademonstruoja.

ah1

https://youtu.be/qz-JF-NuYWc.
apie Trump ir PSO, Rogfeleryną,testus

Pagyvenome be apribojimų,

Visuomenė sportavo, lankė kultūrinius renginius, mokėsi, linksminosi, apsipirkinėjo ir t.t. Šiuo metu, kai Santaros ligoninė užsipildžiusi ( ten guli ir daug jaunų), o Antakalnio ligoninė paruošta vien “ kovidiniams” , siekti gyvenimo be apribojimų gana rizikinga. Reikia suprasti, kad visuomenėje yra labai įvairių ,švelniai tariant,žmonių. Kiekvienam neišaiškinsi. Šiandien juos kaukės dusina, rankas plauti pamiršta, varžytis nepratę, bet suslogavę reikalaus medicininės priežiūros, šokdins daktarus, fotografuos ligoninės košę ir pan. Karantiną supranta visi ( nesuprantantiems paaiškins policininkas), o tai leidžia pristabdyti viruso plitimą.

nebuvo išėję

VISADA melavo.
Ypač paskutinius 20 metų.
Dėl teisingumo nebuvimo, valstybinio-teisinio banditizmo, teisių nebuvimo – masiškai lietuviai bėga ir kariasi.
Klaikiausia, kad tai nerūpi politikams – jie irgi atrinkti, kad nekalbėtų apie valstybinį-teisinį banditizmą.

Kai

informaciją skelbia ar kokius sprendimus priima, ar su vakcinomis bent kiek susijusi Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), kiekvienas turėtų iš karto sunerimti. Ypač po to, kai ten itin didelę įtaką savo pinigais igijo privatūs asmenys, tokie kaip Bilas Geitsas, o vadovauja komunistas. Beje, net pirmas generalinis direktorius buvo marksistinių pažiūrų ir labai prieš krikščionybę nusiteikęs asmuo, George Brock Chisholm. Kai kurios krikščioniškos organizacijos jį net vadino antikristu. Citata: “To achieve world government, it is necessary to remove from the minds of men their individualism, loyalty to family tradition, national patriotism, and religious dogmas.” —George Brock Chisholm, in a Speech given at the, Conference on Education, Asilomar, California, September 11, 1954. Yra jo pasisakymų, kaip žmonėms reikia ištrinti moralumą, skyrimą gėrio nuo… Skaityti daugiau »

kažkaip nesimato logikos

O skiepo pasas, be kurio žmogus iš savo namų ir nosies neiškiš, čia neprievarta? Dauguma žmonių jau turi imunitetą nuo šito viruso, kadangi virusas mutuoja, vakcinos nepadės. Gamintojai atsakomybės nebeprisiima už vakcinas, reiškia jos nepatikimos. Kiek kalbėjau su žmonėmis, dirbančiais medicinos srityse, sakė tikrai nesiskiepys. Svarbu, kad švietimas netaptų nuotoliniu, o žmonės pas daktarus patektų laiku, apie ekonomikos žlugdymą iš vis geriau patylėt. Kontaktų registravimas renginiuose, kavinėse irgi absurdas, juk tie patys žmonės vaikšto visur ir parduotuvėse ir gatvėse, ir autobusuose, čia logikos nematau. Žmonių testavimams, kuriems nepasireiškė virusas irgi nepritariu. Virusų žemėje šimtai, kodėl tada kalbama tik apie šitą?

As tiems

zinovams,kurie nieko nebijo,prie vakcinos dar ir lazdu israsyciau.

Kitas variantas

a) gyventojus suskirstyti į neapsikrėtusius, apsikrėtusius besimptomius ar lengva forma sergančius, ir sunkios eigos ligonius; , b) izoliuoti neužsikrėtusius ir nuolat stebėti jų būklę, ar kam neapsireikš ,,atidėto starto” simptomai ir skubiai pervesti į užsikrėtusių zoną; c) lengvai užsikrėtusiems laisvė ir galimybė dirbti, verstis savo verslu (jų klientai – tokie pat užsikrėtusieji). Tie, kieno eiga sunki, perduodami reikiamo intensyvumo gydytojų priežiūrai. Tikslas – pagal galimybes nenutraukti įprasto šalies gyvenimo ir darbo, tačiau, kad tai nevirstų tragedija, kiekviena grupė gyvena, serga, dirba, mokosi, studijuoja, pramogauja tarp tokių pačių, toje pačioje zonoje esančių, taigi vienas kitam jau beveik negalinčių pakenkti, apkrėsti. Kad tai įgyvendintum, ko gero, daugumai tektų evakuotis – vienus perkelti į jiems parengtą dezinfekuotą neapkrėstųjų zoną, kitus – į priešingą,… Skaityti daugiau »

nekantrus.

laukiu reportažų su dirbančiais krematoriumais ant ratų iš santariškių arba suštabeliuotų karstų prie katedros. juk šitokia plandemija…

Nekantriam

Viskas bus. Ir pats ten grabe Katedros aikštėj celofaniniam maiše nugulsi.Pakentėk.

Dzeikas

Rusteikos sh malimas straipsnio pavadinimuose :)) Na toks klausimas, KADA buvo laikai,kai nepatogi lietuviskai valdziai informacija nebuvo nutylima? Tokiu ko tai nepamenu…gal iki Smetonos isivaldziavimo 1926m gruodi? Negyvenau tada, nepasakysiu. Kad informacija Lietuvoje tada buvo apie buroku derejima, visa kita tautos nedomino. Publikuosi tu politine informacija ar nepublikuosi – 0 sveiku . Va, kai Voldemaras savo vaikais uzsidenge nuo besitaikiusio i ji Andriaus Bulotos , tai tik is paties Bulotos po puses amziaus ir suzinojome. Bet uztat gyvas liko – lietuvis bet kokioj situacijoje issisuka. Sajudiniai gal nepatogia tiesa sakydavo?Po kovo 11 labai greitai bazara ismoko filtruoti. Tiesa visu verzliu greitai nepavyko uzsukt tokiam kipezui isibujojus.Bet kai Sovietija zlugo salygos tam atsirado. Kol buvo nepriklausomi laikrasciai tai sis, tai tas… Skaityti daugiau »

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top