Algimantas Rusteika. Operacija „emigracija“ ir kiti terminatorių nuotykiai

Alfa.lt

Nai nai, kaip oriai jie sėdi ir kokie gražūs, glotniai nusiskutę, su šlypsais ir iš pažastų nesmirda! Nai nai, koks tekstas, kokie žodžiai! Ir viskas teisinga, ir kaip reikia, ir principingi iki kaklo. Studijos akinamai apšviestos, veidai papudruoti, akutės gudriai tik blizga.

Kalba aršiai apie tai, kas nesvarbu, ką padarė tobulai, kokie geri ir kokie kiti blogi. Apie negailestingą kovą su korupcija, skurdu, sovietinėm įtakom ir rusais. Vis mes, mūsų, mums ir apie mus, ir demokratija, demokratijos, demokratijai, demokratijoje. Nesuvaidinta: jiems svarbu, nes apie save – ir kaip kitam skaudžiau įkąsti.

Ko bepaklaustum, mala, ką iš anksto yra sugalvoję. Sapnuoja ir dieną naktį mąsto apie Lietuvą. Visada nauji ir tie patys, gaminami didelėmis serijomis ir nemirtingi, jie atsiųsti mums iš ateities ir yra ateitis. Sukant galvą kartais pasigirsta silpnas girgždėjimas. Po organika – plastmasė, silikonas ir šalta geležis, spalvoti laidai ir šarnyrai. Terminatoriai.

Pilnai pakrauti masiškai aktyvuoja programėlę – pokalbių šou „Apie tai, kas svarbu“. Dabar jie mažins emigraciją. Vienas persimainiusiu veidu sako – pasirašys partijų susitarimą! Žmonės paskaitinės ir apsidžiaugę parlėks pigiais skrydžiais į Karmėlavą.

Prezidentė paaiškina – reikia broliams lietuviams informacijos apie būsto kainas, įsidarbinimus, mokesčius, verslo lengvatas – tai tada dar labiau ims grįžti! Ir dedeklė iš kažkokios kontoros, kuri turi padėti išbėgėliams dar labai labiau sugrįžti, kad pasius kudakuoti: trūksta finansavimo, trūksta finansavimo!

Tai gal darom Emigrantų Sugrįžimo Reikalų Ministeriją ir uždrauskim emigraciją nuo 10 iki 20 valandos? Iki šiol mat žalieji žmogeliukai nematė emigracijos ir savo darnybėse to neapmąstė. O dabar ūmai pamatė ir tuoj puls pasirašinėti visaliaudinius susitarimus su visais visais tą pabėgimą sukėlusiais. Susitars ko nors nebedaryti ar ką nors padaryti, tik dar nelabai žino, ką.

Sužinos ir pasakys po kokio pusmečio. Ir pateiks priemonių planą, kurį ministerijų klerkai surašys. Ar pirmas kartas? Atsidarys praeitų metų failus, pakeis datas, ir bus gerai! Primena alchašų susitarimą: nuo pirmadienio – nė lašo!

Nusiraminkit, ponai deputatai ir deputatės, išgerkit ko nors… Žmonės išvažiavo ne pagal jūsų nutarimus, kalbas ar nekalbėjimus. Ir sugrįš, jei sugrįš, be jūsų programų ir pasifinansavimų. Sužinos, kad čia gyvenimas normalėja – ir sugrįš. Išskridę paukščiai neturi kompų ir telikų, bet pajunta ir sugrįžta, kai tik atšyla ir ima gyvybė žaliuoti.

Gerai, prastums emigracijos mažinimo programą iš 100 ar 250 punktų. Su atsakingais asmenimis, terminais – kaip priklauso. V. Adamkus, vos tik buvo baigtas auksinių Prezidentūros tualetų įrengimas, buvo priėmęs net skurdo mažinimo programą. Nutarimai paskelbiami, dūdų orkestrai pražygiuoja, susijaudinę komentatoriai būryje draugų pačirškia iš televizorių. Ir viskas.

Sako: iškovojom jums laisvę laisvai važinėtis, kur norit! Bet kodėl išvažiuoja keliskart daugiau nei iš Rytų Europos šalių? Dvigubai daugiau nei iš Latvijos, o estų tai jau daugiau parvyksta, nei išvyksta? O juk starto sąlygos buvo praktiškai vienodos.

Nereikia būti finansavimo ištroškusiu specialistu, ir be bambalio aišku – tai ne posovietinė tendencija, priežastys – mūsų viduje. Užmirškim tą patogų, kaltai nekaltą melavimus užmaskuojantį žodelį „emigracija“. Tai ne emigracija, o masinis bėgimas.

Iš laisvos šalies taikos metu patys savo noru pabėgo keliskart daugiau, nei prievarta buvo okupantų deportuota. Ir niekas kaip tremtyje ilgesingų sugrįžimo dainų nebedainuoja. Kitur šitokio lėksmo iš Tėvynės, gresiančio valstybės sunykimu, nėra, nors ten viskas taip pat. Tik valdžia kita.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
70 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
70
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top