Algimantas Rusteika. Pabalsavom. O gal palaidojom. Bet estus ir vėl aplenksim

Žmonių daug, stebėtojo nė vieno – matyt, nėra ko stebėt. Viskas gerai, tvarkingai lyja, tvarkingai parkuojasi, tvarkingai eina, ima, brauko, įmeta, tvarkinģai išeina.

Tik visąlaik nuojauta – kažkas ne taip. Ir tik išėjęs supratau – labai panašu į laidotuves, tik be vainikų ateina. Žmonės nesišneka, viską daro tylėdami, vaikšto tartum ant pirštų galiukų. Girdisi tik batų čiužėjimas ir durų klakt klakt.

Įeina lėtai, dairosi, kalbėti ir nereikia – ištiesia dokumentą, paduoda lapelį, tą paduodi – gauni du. Pirštu parodo, kur pasirašyti. Išeina greitai ir su palengvėjimu. Akių kontaktų praktiškai nė vieno.

O galėtų kokią kapelą pastatyt kampe ar Povilionienę paleist (ne tą, kur po egiptus duodasi, aišku), vis tautai linksmiau būtų. Na, cit, taip galvot negalima, nes prorusiška, orkestrų, mat jam, dar dešros ir degtinės užsimanys…

O šiaip bent alaus būtų gerai. Ir tikrai viskas labai gerai. Tiesa, ant sienos kandidatų sąrašas kaip priklauso – pagal abėcėlę: Andriuškevičienė, Drakula, tfū, atsiprašau – Černiauskas ir t.t. O paveikslai tai ne, sukabinti taip, kaip reikia – pirmas Visvaldas Matijošaitis, tik po to kitas mailius.

Tyliai šnabždu žmonai – juk garsiai negalima, o prieky vyras išgirsta ir atsisukęs tyliai sako: čia ne pagal alfabetą, o pagal pinigus sukabinta.

Vienždžiu, kaip sako B.Genzelis, miegokit ramiai, kauniečiai, miestas tvarkosi ir dar ilgai tvarkysis. Estai renka parlamentą, pugačiauskams ir panoramščikams pilnos kelnės, kad išrinks ne tą, ką reikia, taigi ten ledas jau skyla ir pajudėjo. O čia Lietuva, čia lietūs lyja.

Ir kažkodėl prisimenu 1988, kaip pavydėjom estams Liaudies fronto ir kaip skridau į Vingio parko mitingą lėktuvu iš Palangos už 8 rublius, atėjau anksti ir dar tik statė tribūnas, Vytautas Petkevičius priėjo paklausti, kas čia toks, pasisveikino – ranka kieta kaip replės ir didelė kaip kastuvas, po to priėjo pakalbėt kažkoks ilgšis estas, ir tai buvo M.Tarmak ir davė rusišką Liaudies fronto lapelį, o šiltą popietę nukrito iš dangaus trispalvė.

Ir pagalvoju, kad estus ir vėl pralenksim.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
51 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
51
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top